Applaws (sucha karma), czy ktoś stosuje?

Dyskuje na temat prawidłowego żywienia psów.

Moderatorzy:Robert A., Jarek

Gayka
Posty:307
Rejestracja:30 stycznia 2010, 21:29

31 lipca 2014, 07:19

Po tygodniu karmienia jestem zachwycona i mam nadzieję, że tak już zostanie :) choć na swoją próbę czeka małe opakowanie TOTW rybnego, ale chyba sobie dłużej poczeka.
Applawsa daję mniej niż zalecenia producenta , pies wcina twarde chrupki w mgnieniu oka, nie jest głodny i nie uprawia zbieractwa na spacerach !
Plan był taki, że karmię chwilę Applawsem , chwilę TOTW ( małe opakowania kupiłam , więc na maks miesiąc) i zobaczę jakie efekty. Ale nie wiem czy to dobry plan?? :?:
Awatar użytkownika
Robert A.
Posty:4455
Rejestracja:27 czerwca 2007, 11:31
Lokalizacja:Warszawa

31 lipca 2014, 08:17

Tydzień to dopiero początek niemniej już masz pierwsze pozytywne efekty najważniejsze żeby tak już zostało.
Osobiście nie wprowadzałbym na chwilę obecną TOTW bo zrobisz psu mętlik .
Gayka
Posty:307
Rejestracja:30 stycznia 2010, 21:29

01 sierpnia 2014, 06:38

Robert A. pisze:Tydzień to dopiero początek niemniej już masz pierwsze pozytywne efekty najważniejsze żeby tak już zostało.
Osobiście nie wprowadzałbym na chwilę obecną TOTW bo zrobisz psu mętlik .
Tak właśnie zrobię , nie będę nic mieszać a TOTW sobie czeka. Tym bardziej, że teoretycznie skład Applaws wydaje mi się fajniejszy jeśli chodzi o zawartość mięsa i pozostałych składników ( tłuszcz zwierzęcy a nie roślinny) oraz precyzyjne określenie rodzaju i ilości składników !
Gayka
Posty:307
Rejestracja:30 stycznia 2010, 21:29

08 sierpnia 2014, 06:34

Jest jeszcze jeden wielki plus dla Applaws , a mianowicie konsystencja wypróżnień ! Bardzo często inne karmy powodowały zatwardzenia , co przy jamniku po dyskopatii a i dla zdrowego psa jest bardzo nie zdrowe ! Teraz zero zaparć , pies szczęśliwy :) Na razie nie widzę żadnych minusów , zaczynam powoli myśleć, że to strzał w dziesiątkę :lol:
Gayka
Posty:307
Rejestracja:30 stycznia 2010, 21:29

28 sierpnia 2014, 06:41

Dystrybucja Applaws to jakaś porażka ! Kupuję w sklepie stacjonarnym u znajomych , którzy zaopatrują się w hurtowni a hurtownia nie jest w ogóle chętna , żeby handlować Applawsem ponieważ minimum logistyczne oznaczone przez importera to 2 tys zł. Nie dziwię się, że nie chcą inwestować 2 tys, dla sprzedaży jednego worka . Tak oto beznadziejny importer stawia zaporę sklepom stacjonarnym ! Polska przedsiębiorcza bezmyślność mnie ciągle zaskakuje. Nic tylko kupować od Niemca i pewnie niektórzy to robią .
tracershy
Posty:442
Rejestracja:31 lipca 2011, 10:58

28 sierpnia 2014, 09:33

No ja kupowałem w zoopl.., czyli niemiecki sklep. Tam applawsa mają zawsze, a tak to w mało którym sklepie można dostać niestety.
Gayka
Posty:307
Rejestracja:30 stycznia 2010, 21:29

28 sierpnia 2014, 09:43

tracershy pisze:No ja kupowałem w zoopl.., czyli niemiecki sklep. Tam applawsa mają zawsze, a tak to w mało którym sklepie można dostać niestety.
a ja jako polski przedsiębiorca wolałabym też zostawiać pieniądze u polskiego przedsiębiorcy :(
Awatar użytkownika
Robert A.
Posty:4455
Rejestracja:27 czerwca 2007, 11:31
Lokalizacja:Warszawa

28 sierpnia 2014, 09:57

Kiedyś tak było z dystrybucją Mery Dog dokładnie tak samo.
tracershy
Posty:442
Rejestracja:31 lipca 2011, 10:58

28 sierpnia 2014, 14:19

Gayka pisze:
tracershy pisze:No ja kupowałem w zoopl.., czyli niemiecki sklep. Tam applawsa mają zawsze, a tak to w mało którym sklepie można dostać niestety.
a ja jako polski przedsiębiorca wolałabym też zostawiać pieniądze u polskiego przedsiębiorcy :(
Też bym wolał, ale upierałem się na applawsa i wyjścia nie było.
Gayka
Posty:307
Rejestracja:30 stycznia 2010, 21:29

03 września 2014, 06:43

udało się ufff:) mamy teraz spokój ponad 3 miesiące. Fuga jest chodzącą reklamą karmy, kilka osób w tym lekarz pytało mnie czym ją tak pięknie odchudziłam i jakie dostaje suplementy na sierść . Zapasowe 2 kg TOTW oddaliśmy , bo applaws to absolutny strzał w dziesiątkę ! Niezmiennie jestem w szoku , że 37 % białka tak dobrze wpływa na psa :shock: jest to w sprzeczności ze wszystkim co ... go w blokujuż nie wspominając o refluksie . Szkoda, że ją trzymałam tak długo na kukurydzy i ryżu. Wiem, że nie wolno i nie chcę tego robić , ale wyłącznie z entuzjazmu spowodowanego tym odkryciem postanowiłam dołączyć do oferty szkoleń jakie zawodowo organizuję , dołączyć szkolenie o żywieniu psów. Zainteresowanych zapraszam na priv a karmę polecam szczerze !
Gayka
Posty:307
Rejestracja:30 stycznia 2010, 21:29

11 listopada 2014, 12:02

Po dwóch miesiącach euforii mamy znak zapytania :( psica kilka tygodni miała gazy , trochę to lekceważyałam, az do chwili gdy jednego dnia obudziła się ze sporym wzdęciem . Dałam jej espumisan ale do wieczora wzdęcie się utrzymywało i już nawet gazów nie miała. Wystraszyłam się i pędem do weterynarza. Okazało się, że ma mocne zaparcie i upośledzoną perystaltykę. Karma natychmiast do odstawienia , przyczyną może być kłopot z trawieniem białka :shock: Mija drugi tydzień bez applawsa. Puszki gastro plus gotowane i trawienie wróciło do normy. Niestety po applaws znów gazy, więc odstawiamy go z bólem serca . Od wczoraj mierzymy się ze starym sprawdzonym Nutramem , tym razem w wersji sensitive jagnięcina i ryż. Ciekawa jestem , czy ktoś miał taki przypadek ?
isabelle30
Posty:3475
Rejestracja:12 listopada 2009, 20:36

11 listopada 2014, 12:05

chyba raczej fermentacja weglowodnów a nie problem z trawieniem białek?
Gayka
Posty:307
Rejestracja:30 stycznia 2010, 21:29

11 listopada 2014, 12:24

isabelle30 pisze:chyba raczej fermentacja weglowodnów a nie problem z trawieniem białek?
no właśnie nie bardzo , bo w applaws mamy tylko ziemniaki . Na zbozowych karmach nigdy nic takiego nie miało miejsca, na gotowanym ryżu jest też idealnie
gość 1

11 listopada 2014, 13:20

a ziemniaki to nie węglowodany? A cała reszta weglowodanów w karmie?
annjo

12 listopada 2014, 13:55

Właśnie zamówilam te karmę dla mojego bolończyka.... Mam nadzieję że będzie trafiona. Trochę się boję że będzie miał po niej jakieś problemy ale może zamartwiam się na zapas... Oby nie.
ODPOWIEDZ
  • Informacje
  • Kto jest online

    Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 23 gości