BIOMILL

Dyskuje na temat prawidłowego żywienia psów.

Moderatorzy:Robert A., Jarek

jolkap9
Posty:3
Rejestracja:11 maja 2007, 19:47
Lokalizacja:Elbląg

26 października 2007, 08:25

WITAM!
Mam pytanko do znawców karm. Czy ktoś wie jakie antyutleniacze znajdują się w karmie Biomill? Czy nie jest to BHA i BHT. Jakie antyutleniacze dopuszczone są przez EEC napis ten często widnieje na karmach?!
Jolka
ATA
Posty:3042
Rejestracja:30 grudnia 2005, 16:56

26 października 2007, 09:42

O ile wiem Biomill szczyci się tym, że nie stosuje syntetycznych przeciwutleniaczy - same naturalne. Czekam jeszcze na telefon od konsultanta z tej firmy, więc może dowiem się co konkretnie dodają.
A lista dozwolonych przeciwutleniaczy jest długa, to niektóre z nich:
E300 kwas askorbinowy (Witamina C)
E301 askorbinian sodu
E302 askorbinian wapnia
E303 askorbinian potasu
E304 Estry kwasów tłuszczowych i kwasu askorbinowego (i) Palmitynian askorbinowy (ii) stearyniam askorbinowy
E306 Ekstrakt naturalny tokoferolu (Witamina E)
E307 α-tokoferol (syntetyczny)
E308 γ-tokoferol (syntetyczny)
E309 δ-tokoferol (syntetyczny)
E310 Galusan propylu
E311 Galusan oktylu
E312 Galusan dodecylu
E315 kwas erytrobowy
E316 Erytroban sodu
E317 Kwas erytrobinowy
E318 Erytrobin sodu
E319 Butylo hydrochinon
E320 Butylowany hydroksyanizol (BHA)
E321 Butylowany hydroksytoluen (BHT)
E325 Mleczan sodowy
E326 Mleczan potasowy
E327 Mleczan wapniowy
E329 Mleczan magnezowy
E330 Kwas cytrynowy
E331 Sole sodowe kwasu cytrynowego (i) Mono (ii) dwu (iii) Trójsodowa
E332 Sole potasowe kwasu cytrynowego (i) Mono (ii) dwu (iii) Trójpotasowa
E333 Sole wapniowe kwasu cytrynowego (i) Mono (ii) dwuwapniowa [Antyoksydant], [Regulator kwasowości], [zagęstnik]
E334 Kwas winowy (L(+) –) [Regulator kwasowości] [Antyoksydant]
E335 Sole sodowe kwasu winowego (i) Mono (ii) dwusodowa
E336 Sole potasowe kwasu winowego (i) Mono (ii) dwupotasowa
E337 Sól sodowo-potasowa kwasu winowego
E338 Kwas fosforowy [regulator kwasowości]
E339 Fosforany sodu (i) Mono (ii) dwu (iii) trójsodowy
E340 Fosforany potasu (i) Mono (ii) dwu (iii) trójpotasowy
jolkap9
Posty:3
Rejestracja:11 maja 2007, 19:47
Lokalizacja:Elbląg

26 października 2007, 09:48

Ogromne DZIĘKI!!!
ATA
Posty:3042
Rejestracja:30 grudnia 2005, 16:56

26 października 2007, 11:57

Rozmawiałam z konsultantem firmy Biomill (baaardzo sympatyczny i baaardzo kompetentny pan) i potwierdził to co napisałam wcześniej - w Biomillu są wyłącznie naturalne antyoksydanty. Żadnych BHT i BHA tam nie ma. Są to też karmy o obecnie najwyższej zawartości mięsa, tego prawdziwego, bardzo dobrej jakości, ekstrudowanego a nie pieczonego o bardzo wysokiej wartości odżywczej. Nie ma się co dziwić, że cena jest taka a nie inna - dokładnie odpowiada jakości karmy. :)
jolkap9
Posty:3
Rejestracja:11 maja 2007, 19:47
Lokalizacja:Elbląg

26 października 2007, 12:36

Jeszcze raz bardzo dziękuję za zainteresowaniem się tematem i tak szybką odpowiedź. Mam tylko nadzieję , że Pan konsultant mówił prawdę.
Jolka
Awatar użytkownika
Robert A.
Posty:4455
Rejestracja:27 czerwca 2007, 11:31
Lokalizacja:Warszawa

26 października 2007, 12:36

Zawsze stawiam Biomila na 1 miejscu w Europie .Wielokrotnie bronilem tej karmy na tym forum,i toczylem dyskusje z osobami nie mającymi bladego pojęcia co to jest Biomil i skąd się wzięla jego cena :)
ATA
Posty:3042
Rejestracja:30 grudnia 2005, 16:56

26 października 2007, 12:41

jolkap9 pisze:Jeszcze raz bardzo dziękuję za zainteresowaniem się tematem i tak szybką odpowiedź. Mam tylko nadzieję , że Pan konsultant mówił prawdę.
Jolka
Miejmy nadzieję :wink: Komuś jednak trzeba wierzyć, chyba że sami zrobimy analizę składu :wink:
Awatar użytkownika
Robert A.
Posty:4455
Rejestracja:27 czerwca 2007, 11:31
Lokalizacja:Warszawa

26 października 2007, 13:43

Owczarz już dawno zlecil badanie Biomila,zaraz po badaniach Bewi Doga :)
goskaaa
Posty:1088
Rejestracja:03 sierpnia 2007, 09:02

26 października 2007, 19:08

ATA pisze:Rozmawiałam z konsultantem firmy Biomill (baaardzo sympatyczny i baaardzo kompetentny pan) i potwierdził to co napisałam wcześniej - w Biomillu są wyłącznie naturalne antyoksydanty. Żadnych BHT i BHA tam nie ma. Są to też karmy o obecnie najwyższej zawartości mięsa, tego prawdziwego, bardzo dobrej jakości, ekstrudowanego a nie pieczonego o bardzo wysokiej wartości odżywczej. Nie ma się co dziwić, że cena jest taka a nie inna - dokładnie odpowiada jakości karmy. :)
Powiem też z własnego doświadczenia ze jest to karma (dla nas) o najwyższej przyswajalności... to co pies wydalał to się nie da porównać do tego co się działo przy innych karmach.
Bardzo szybko siersc zaczęła pięknie wygladac= blyszcząca, zmniejszone linienie. Jedyny minusik dla mojej suczy to taki ze niestety zaczeła się drapac... po 3 tygodniach jedzenia Biomilla Sensible Junior :(
ATA
Posty:3042
Rejestracja:30 grudnia 2005, 16:56

26 października 2007, 19:29

goskaaa pisze: Powiem też z własnego doświadczenia ze jest to karma (dla nas) o najwyższej przyswajalności... to co pies wydalał to się nie da porównać do tego co się działo przy innych karmach.
Gosiu, konsultant dokładnie to samo twierdził - badania strawnościowe na zwierzętach wykazały bardzo wysoką strawność i przyswajalność składników pokarmowych w Biomillu, co plasuje tą karmę o oczko wyżej niż wszystkie inne. Myślałam, że pan może trochę koloryzuje, ale jak widać nie :wink:
goskaaa
Posty:1088
Rejestracja:03 sierpnia 2007, 09:02

26 października 2007, 20:02

ATA pisze:
goskaaa pisze: Powiem też z własnego doświadczenia ze jest to karma (dla nas) o najwyższej przyswajalności... to co pies wydalał to się nie da porównać do tego co się działo przy innych karmach.
Gosiu, konsultant dokładnie to samo twierdził - badania strawnościowe na zwierzętach wykazały bardzo wysoką strawność i przyswajalność składników pokarmowych w Biomillu, co plasuje tą karmę o oczko wyżej niż wszystkie inne. Myślałam, że pan może trochę koloryzuje, ale jak widać nie :wink:
Ja bym im dała nawet oskara :) ale nadal mnie zastanawia od czego suka się mogła tak drapac... zadnych innych objawów alergii nie było, tylko świąd skóry... dość spory.
Nadmienię ze ona własciwie ze wszystkich karm które jadła nie drapie się tylko po eukanubie dermatosis... ale tez nie ma na innych zadnych innych objawów :( podłamuje mnie to troszku
Awatar użytkownika
Robert A.
Posty:4455
Rejestracja:27 czerwca 2007, 11:31
Lokalizacja:Warszawa

26 października 2007, 20:43

Nie wiem co moglo uczulać psa Gosi,ale wiem,ze jak karmiłem kota Biomilem,to wyglądał cudownie i każdy się dziwił,że kot bez dodatkowych witamin ma tak cudowną sierść .Dodam ,że mam kata Norweskiego Lesnego,a one mają długą sierść!Niestety nie dane mi było przetestować karmy na psach (cena przy 3 psiakach )ale mój dobry znajomy od 3 lat karmi Biomilem bez dodatku czego kolwiek,i efekty są oszałamiające(ma psa Rotweilera)3 ,5 roku!!!Od kilku lat w testach na przyswajalnosć wypada najlepiej w Europie!!!!A w tym całym karmieniu suchymi karmami ,przyswajalnosc ma największe znaczenie.
goskaaa
Posty:1088
Rejestracja:03 sierpnia 2007, 09:02

26 października 2007, 20:53

Robert Alka pisze:Nie wiem co moglo uczulać psa Gosi.
może poprosze kolege naszego byłego zeby zlecił badania na sggw swojemu koledze :shock:
Awatar użytkownika
Robert A.
Posty:4455
Rejestracja:27 czerwca 2007, 11:31
Lokalizacja:Warszawa

26 października 2007, 20:59

No to bylo rewelacyjne :lol: Miesza teraz ludzikom w głowach na innym forum.
Awatar użytkownika
Robert A.
Posty:4455
Rejestracja:27 czerwca 2007, 11:31
Lokalizacja:Warszawa

26 października 2007, 21:03

ATA, a jakby te wszystkie E wsadzić w jedną karmę to by dopiero świecił zwiezrzaczek. :cry:
ODPOWIEDZ
  • Informacje
  • Kto jest online

    Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 27 gości