Karma Koebers prośba o opinie

Dyskuje na temat prawidłowego żywienia psów.

Moderatorzy:Robert A., Jarek

marekkis
Posty:5
Rejestracja:01 września 2008, 10:16
Lokalizacja:Bielsko Biała

01 września 2008, 16:46

Witam

Jestem właścicielem 18 miesięcznego owczarka niemieckiego (bez rodowodu). Przez cały czas mamy problem z karmieniem. Na wszystkie do tąd próbowane karmy bytowe Ergo reaguje alergicznie - występują alergie skórne. Testy alergiczne wykazały alergię na mięso kurczaka, ale co dziwne i dezorientujące, karmy, które nie mają w swoim składzie kurczaka też go uczulają. Cały czas musieliśmy gotować dla Ergo wołowinę (czasem wiepszowinę) z ryżem i warzywami. Nie ukrywam, że jest to drogie i męczące. Znalazłem w internecie karmę z wołowiną firmy Koebers i zamówiłem średni worek. Jest to nasze 9-te podejście do karmy. Jesteśmy za połową i na razie jest ok, chociaż rzadnej innej karmy nie udało się nam zjeść aż tyle bez uczulenia. Dajmy na to, że uczulenie nie wystąpi, czy ktoś zna tą karmę? Czy to jest dobra karma na tyle, żeby stale nią karmić Ergo? Mój wet mówi: cytuję "nie znam i dlatego nie polecam".

Pozdrawiam
Dot i Banzaj
Posty:44
Rejestracja:28 sierpnia 2008, 22:20

01 września 2008, 16:52

A Eukanubę jadł?
marekkis
Posty:5
Rejestracja:01 września 2008, 10:16
Lokalizacja:Bielsko Biała

01 września 2008, 17:07

Puppy/Junior Large Breed w wieku ok 4 miesięcy i była tragedia. Ostatnio
Sensitive Skin, chwilę było dobrze, a potem się zaczął drapać i przerwałem zanim się znowu rozdrapie do krwi, po tym mój wet powiedział, że to prawdopodobnie alergia na coś jeszcze innego niż kurczak, że wydziwiam, bo są większe problemy z psem niż gotowanie, a Ergo na tym napewno nie cierpi.
Awatar użytkownika
Robert A.
Posty:4455
Rejestracja:27 czerwca 2007, 11:31
Lokalizacja:Warszawa

01 września 2008, 23:04

Dużo mięsa w składzie,dobra karma ,mało znana,ale jest ok :)śmiało polecam.
Awatar użytkownika
michau
Posty:98
Rejestracja:30 marca 2008, 16:22

02 września 2008, 13:25

jeśli chcesz poczytać więcej opinii to na forum xxxxxxxxxxxxxxjest wątek o tej karmie. Opinie ogólnie pozytywne.
Awatar użytkownika
Robert A.
Posty:4455
Rejestracja:27 czerwca 2007, 11:31
Lokalizacja:Warszawa

05 września 2008, 13:57

Hodowcy Onków bardzo chwalą tą karmę,podaja,że w składzie jest 50% mięsa to niezły(b.dobry) wynik :)
Może tylko mały minus,gdyż większosc karm mają z mięs wołowych.
megan
Posty:436
Rejestracja:22 marca 2007, 16:19

13 września 2008, 21:02

Ja wiem, że droga, ale może Biomill dla psów wrażliwych z jagnięciną? Jest zarówno dla juniorów jak i dla psów dorosłych.
Pozdrawiam
Awatar użytkownika
Majek
Posty:69
Rejestracja:24 sierpnia 2008, 20:53
Lokalizacja:Wrocław

15 września 2008, 20:12

Mój kundelek też cierpi na wrażliwość przewodu pokarmowego, ale u nas występowały "jedynie" reakcje ze strony przewodu pokarmowego.
Z tego co wiem, mięso wieprzowe nie powinno być w takich przypadkach stosowane.
Z kolei skoro u psa w dalszym ciągu występują objawy alergiczne po spożywania mięsa drobiowego, to warto by było spróbować karm, które chyba przez każde zwierzę są tolerowane, a bazują na delikatnym mięsie jagnięcym. W sumie nigdy do końca się nie dowiemy czym faszerowane są kurczaki na kurzych fermach :)
Dobrej jakości karmy zawierające właśnie jagnięcinę to Bento Kronen. Taką karmę stosowałam od początku, gdy dowiedziałam się, że mój pupil cierpi na coś takiego jak wrażliwy przewód pokarmowy. Później przez pewien czas zmieniłam karmę na jedzonko innej firmy, ale obecnie wracamy z psem do Bento i przy tym chyba już pozostaniemy. Zaznaczę, że wszystkie dolegliwości minęły.
A takie pytanie: czy psina nie wyjada nic na dworze na spacerach? Albo ktoś z domowników, chcąc zrobić psiakowi dobrze nie dokarmia go pod stołem?
marekkis
Posty:5
Rejestracja:01 września 2008, 10:16
Lokalizacja:Bielsko Biała

27 września 2008, 17:07

Witam ponownie. Jesteśmy po ponad miesiącu karmienia karmą Koebers Supermix GJ. Jest świetnie. Ergo nie pamięta już o alergii, a sierść ma mocną i błyszczącą. W dotyku jest jak szczenie. W między czasie znalazłem mnóstwo pochlebnych opinii na temat karm Koebers. Podobno w niemczech są karmy przygotowywane przez małe fabryki, a nie koncerny, w których jakość jest najważniejsza i nie stosuje się konserwantów. Myśle, żę te konserwanty stanowiły problem Ergo. Polecam serdecznie wszystkim. Acha... Ceny są przystępne jak na tak dobrą karmę.

Marek i Ergo
Awatar użytkownika
Robert A.
Posty:4455
Rejestracja:27 czerwca 2007, 11:31
Lokalizacja:Warszawa

03 października 2008, 09:07

Nie była to sprawa konserwantów,tym bardziej ,ze Twój pies dostawał różne markowe karmy a nie pokarmy hipermarketowe.nie ma mozliwości ,zeby w tak krótkim czasie była taka różnica.Po około 30 dniach od zmiany żywienia,na wygląd sierści ma jeszcze wpływ poprzednia karma!!!
Karma sucha to nie czarodziejska różdżka za dotknięciem której wszystko się zmienia.Oczywiście po dłuższym okresie tak ,natomiast 30 dni to nie jest miarodajny termin . :)
Bez względu na to ,najważniejsze ,ze psiak jest zdrowy!
Pozdrawiam.
OWCZARZ2
Posty:346
Rejestracja:20 listopada 2008, 01:10
Lokalizacja:Kraków

23 listopada 2008, 19:51

Oj Robert tu się z Tobą trochę nie zgodzę. Fakt, jeśli pies byłby w stanie wylinienia powiedzmy >50% sierści- wówczas w miesiąc karma nie zrobi cudów.

Ale jak wiesz ja mam psa alergika i zdarzało się, że po miesiącu stosowania karmy hypoalergicznej problem drapania, strupków na skórze znikał a stan sierści się poprawiał znacznie.

Można przyjąć, że około miesiąca to już wystarczający czas by stwierdzić czy dana karma się sprawdzi, choć realny obraz daje czas min. 6 tygodni.

A w karmie Supermix jest......RYŻ DMUCHANY!!!! :lol: już widzę jak pies by się najadał :lol:
Awatar użytkownika
Robert A.
Posty:4455
Rejestracja:27 czerwca 2007, 11:31
Lokalizacja:Warszawa

24 listopada 2008, 07:40

Napisałem około miesiąca :) ,ale przyznasz rację,że karmy nie działają tak szybko jak to ludzie opisują np.zmieniłem karmę a juz na drugi dzień było wszystko ok. :wink:
OWCZARZ2
Posty:346
Rejestracja:20 listopada 2008, 01:10
Lokalizacja:Kraków

24 listopada 2008, 09:14

Jasne takie cudowne przypadki to zwykła "ściema":)
ursa81
Posty:57
Rejestracja:21 grudnia 2007, 17:39

26 listopada 2008, 20:55

Nagłe cudowne ozdrowienia za sprawą zmiany karmy, takie z dnia na dzień to raczej przesada ale czasem wystarczy dosłownie kilka dni, żeby zobaczyć poprawę. Najczęściej jest to jednak kilka tygodni.
Awatar użytkownika
michau
Posty:98
Rejestracja:30 marca 2008, 16:22

27 listopada 2008, 11:46

Robert A. pisze:Hodowcy Onków bardzo chwalą tą karmę,podaja,że w składzie jest 50% mięsa to niezły(b.dobry) wynik :)
Może tylko mały minus,gdyż większosc karm mają z mięs wołowych.
Czytałem pochlebne opinie o tej karmie i może kiedyś ją wypróbuję, jak będzie konieczność zmiany.
Ale zastanawiam się nad jej składem. Bo skoro do produkcji porcji karmy używa się, jak deklarują, 50% świeżego mięsa, to ile jest go procentowo w suchej karmie?
Jeśli prawdą jest, że po wysuszeniu waga mięsa spada o 80% to oznaczałoby, że tego mięsa nie jest aż tak dużo w suchym produkcie...
Dobrze rozumuje czy się mylę?
ODPOWIEDZ
  • Informacje
  • Kto jest online

    Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 34 gości