Kolagen i inne suplementy na stawy w diecie psa

Dyskuje na temat prawidłowego żywienia psów.

Moderatorzy:Robert A., Jarek

Gość

12 czerwca 2014, 12:12

to jak wytłumaczysz to zjawisko??? :shock: i to, ze szczenieta po tej samej parze bez galaretki mialy uszy do d..... a kolejny miot po tej patrze uszy mial super z galaretkami???? :shock: :shock:
isabelle30
Posty:3475
Rejestracja:12 listopada 2009, 20:36

12 czerwca 2014, 12:21

jak mi powiesz czym szczenięta były karmione - oba mioty to powiem ci na czym polegał ten fenomen :mrgreen:
Snedronningen
Posty:1279
Rejestracja:26 stycznia 2013, 21:57
Lokalizacja:Stavanger

12 czerwca 2014, 12:37

Usuwam wpis merytoryczny.
Ostatnio zmieniony 18 grudnia 2014, 11:22 przez Snedronningen, łącznie zmieniany 1 raz.
Gość

12 czerwca 2014, 12:42

isabelle30 pisze:jak mi powiesz czym szczenięta były karmione - oba mioty to powiem ci na czym polegał ten fenomen :mrgreen:
Brit Care Puppy Lamb & Rice
isabelle30
Posty:3475
Rejestracja:12 listopada 2009, 20:36

12 czerwca 2014, 13:23

No to wszystko jasne.
Widzisz... problem polega na tym, że szczenie - czyli psie dziecko, czyli dziecko zwierzęcia mięsożernego potrzebuje do życia, wzrostu i rozwoju (a sa one u dziecka intensywne) budulca - a nie tylko dawcy energii. Budulcem dla zwierzęcia mięsożernego jest białko pochodzenia zwierzęcego a nie weglowodany (np skrobia).
Psiaki dostawały takie śmiecie do zarcia, że nie dziwota że zaczeły nieco lepiej funkcjonować po otrzymaniu bardzo ubogiego co prawda - ale jednak białka zwierzecego. i zapewniam cię, że duzo lepiej by funkcjonowały gdyby zamiast galaretki z chrząstek - dostały całe kurze tuszki.
Gość

12 czerwca 2014, 13:43

Wszystko się zgadza tylko, że kurze tuszki nie zawierają tyle chrząstki co galatera z chrząstek np. z kurzych łapek. Chrząstka spowodowała podniesienie uszu.
isabelle30
Posty:3475
Rejestracja:12 listopada 2009, 20:36

12 czerwca 2014, 13:57

tak. Zjedzona paszcza, przeszła prosto z paszczy do uszu i je podniosła...
Do poczytania:
1. podstawowe wiadomości z zakresu budowy i funkcjonowania układu pokarmowego
2. trawienie
Chrząstka w uszach powstała z białek... a nie z chrząstki w pokarmie. Chzrąstki z pokarmu zostały zdegradowane do pojedyńczych aminokwasów - bo tylko te moga zostac wchłoniete w jelicie cienkim. I dopiero z nich - jak z cegiełek - powstaje co ma powstac.
Gość

13 czerwca 2014, 08:39

Chrząstki w stawach też powstały z białek i tez nie wymagają suplementacji chondroityną? Glukozaminą?
Bo jak powstały z białek to znaczy, że inne składniki nie są potrzebne?
Jak ucho jest słabe to można je wzmocnić suplementami takimi jakie podaje się wspomagająco na stawy.
Gość

13 czerwca 2014, 08:42

Do poczytania również:
3. Rola suplementów w prawidłowej budowie, wspomaganiu i regeneracji chrząstek.
SleepingSun
Posty:3463
Rejestracja:28 stycznia 2011, 23:19

16 czerwca 2014, 16:56

napisałam całą pracę licencjacką na ten temat i wniosek jest taki, że nie ma różnicy czy się bierze takie preparaty czy nie. a uwzględniłam KAŻDE badania, które na ten temat powstały od 2000 roku.

większość tego co w organizmie tworzą białka. chrząstki są z białek zbudowane! jak ucho jest słabe to trzeba psa zacząć dobrze karmić :)
Gość

17 czerwca 2014, 08:02

Nikt nie mówi, że pies który jest źle karmiony dostanie raz czy dwa chrząstkę i staną mu uszy. Ja mówię, że to są wspomagacze. A wspomagacz tylko wspomaga. To z czego jest zbudowany organizm to chyba każdy wie.
SleepingSun
Posty:3463
Rejestracja:28 stycznia 2011, 23:19

17 czerwca 2014, 11:43

a możesz mi wytłumaczyć ten wspomagający mechanizm? na poziomie komórkowym najlepiej, zaczynając od wchłaniania się cudownej chrząstki w jelicie, aż do ''jej'' drogi i działania w uchu psa. a i nie zapomnij o mechanizmach, które ją tam kierują, bo za cholerę nie mogę sobie przypomnieć żadnego enzymu, który miałby takie działanie... kierowania konkretnej cząsteczki do konkretnego miejsca.
Gość

17 czerwca 2014, 17:49

Wiesz co,nie,nie mogę wytłumaczyć,bo nie muszę się na tym znać. Moge obserwować siebie i swoje psy, robić badania żeby widzieć, że coś konteretnie działa albo nie.
Nie obchodzą mnie mechanizmy działania, szczerze, to mam to gdzieś. ALe jak mojemu psu pomaga coś to będzie to dostawał. I tyle w temacie.
Nie każdy musi się znać tak bardzo jak Ty, ale nie neguj od razu działania innych substancji niż białko, bo ludzie jeszcze mniej oczytani zaczną karmić samym chlebem. Bo skoro na baiłko w mięsie mnie nie stać, chrząstka nie pomaga i tak i tak, to chleb wystarczy. No proszę. Nie rób ludziom wody z mózgu, bo zwykły człowiek karmi racjonalnie i różnorodnie, a Ty możesz 10 prac licencjackich napisać, mieć swoje zdanie, ale nie narzucaj go innym.
Snedronningen
Posty:1279
Rejestracja:26 stycznia 2013, 21:57
Lokalizacja:Stavanger

17 czerwca 2014, 18:07

Gość, poczytaj czym jest Usuwam wpis merytoryczny.. Bo to, że coś pomaga to nie oznacza wcale, ze to co nam się wydaje a nie coś zupełnie innego.

A większości ludzi na mięso stać, z tym, że nie wiedzą gdzie kupić. I wcale nie chodzi o bieganie niewiadomo gdzie.
Ostatnio zmieniony 17 grudnia 2014, 18:24 przez Snedronningen, łącznie zmieniany 1 raz.
SleepingSun
Posty:3463
Rejestracja:28 stycznia 2011, 23:19

17 czerwca 2014, 20:08

to nie jest moje zdanie, tylko zdanie naukowe drogi gości. i neguje właśnie dlatego, że się na tym znam.

ja na przykład piękną wołowinkę kupuję - 6,60 za kg!
ODPOWIEDZ
  • Informacje
  • Kto jest online

    Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 54 gości