Kolagen i inne suplementy na stawy w diecie psa

Dyskuje na temat prawidłowego żywienia psów.

Moderatorzy:Robert A., Jarek

Gość

17 czerwca 2014, 20:29

No to gratuluję wiedzy i ceny wołowiny. Ja niestety nie posiadam ani jednego ani drugiego. Na dobre jedzenie dla psów mnie stać i na suplementy też mnie stać :)
Gość

20 czerwca 2014, 19:44

Rzadko tu zaglądam i dopiero dziś ,zobaczyłam swój błąd,zgubiłam zero :oops:
Napisałam: "Osobiście wolała bym zainwestować pieniądze na suple w komórki macierzyste,by znieść ból,koszt ok 180 zł"
przepraszam,ma być 1800 zł. :(
Gość

21 czerwca 2014, 19:25

Skuteczność siarczanu glukozaminy w leczeniu choroby zwyrodnieniowej stawów jest badana od wielu lat z różnym skutkiem. Początkowe badania wykazywały skuteczność stosowania siarczanu glukozaminy. Objawiało się to m.in. zmniejszeniem bólu stawów i usprawnieniem ruchu. Dodatkowo wykazano, że stosowanie glukozaminy łącznie z chondroityną przynosi znacznie lepsze efekty niż stosowanie samej glukozaminy. Ostatnie badania nad skutecznością glukozaminy informują, że działanie jej nie jest pewne. W 2010 roku przeprowadzono analizę wyników z 10 badań klinicznych z zastosowaniem glukozaminy. Autorzy stwierdzili, że glukozamina nie miała wpływu na zmniejszenie bólu ani na poprawę struktury chrząstek stawowych. Analiza innych wyników badań wykazała, że roczne stosowanie glukozaminy nie ma wpływu na odbudowę chrząstki stawowej, natomiast dopiero po 3 latach stosowania można było zauważyć zmiany w szparze stawowej. Tak niewielki pozytywny efekt działania glukozaminy na stawy przypisuje się niewielkiemu stężeniu tego leku w stawach.

Ponad rok dawałam się nabijać w butelkę Arthrofleksu, mimo trudnej sytuacji finansowej :(
Nie dajcie się ,jak ja .Wydajcie mądrzej te ciężko zarobione pieniądze. Kłócicie się o galaretkę z kurzych łapek,pomaga psu,tyle samo co ta glukozamina :( ale kosztuje około 1,50 kg (łapki), a nie 130,za buteleczkę,lub raczej butelunie tycią.
Dając olej rybi,tez możecie psu zaszkodzić,niestety.
Gość

21 czerwca 2014, 21:07

Olej rybny okazuje się wcale nie taki dobry dla organizmu. Zbyt dużo oleju omega - 3 w diecie może prowadzić do niedoboru witaminy E. Niektóre oleje rybne posiadają w swoim składzie witaminę E w celu wyrównania niedoboru ale syntetyczne witaminy nie zawsze działają w sposób przewidywalny w organizmie zwłaszcza w przypadku długotrwałego podawania.
Ziołami tez można psu zaszkodzić,jeśli się,bo ktoś poradził,ale ten ktoś nie zna Twojego psa i jego chorób dodatkowych

POKRZYWA - Nie powinny jej spożywać osoby z chorymi nerkami, a także przy cystach i polipach. Poza tym stosując kuracje pokrzywową należy raz na kilka dni zrobić sobie 2-3 dniową przerwę.

SKRZYP POLNY - Stosując kuracje ze skrzypu (wewnętrznie) należy robić przerwy. Kilka dni przyjmowania skrzypu na kilka dni przerwy. Dotyczy to herbatek oraz innych preparatów. Skrzyp, przy skutecznym działaniu na wiele schorzeń, może wypłukiwać witaminy z grupy B z organizmu.
Zanim coś podam psu,staram się zawsze przedyskutować z lekarzem wet. który zna problemy mojego psa.
Awatar użytkownika
Robert A.
Posty:4455
Rejestracja:27 czerwca 2007, 11:31
Lokalizacja:Warszawa

21 czerwca 2014, 21:17

Na temat wymienionych przez Ciebie ziół napisałaś same nieprawdziwe informacje w zasadzie totalne bzdury wiem bo zajmuje się ziołolecznictwem dla psów zawodowo , a jeśli chodzi o pójście do weterynarza o informację co podawać to w 95% usłyszysz że zioła szkodzą - to też bzdura bo podawane(zalecane) przez osoby zajmujące się fitoterapią zawodowo są bezpieczne i skuteczne.
Zawsze powtarzam nie da się nauczyć fitoterapii z internetu ,bo póżniej wypisuje się takie głupoty o ziołach jak nasz gość.
Gość

21 czerwca 2014, 21:29

Powiedz dlaczego głupoty ?
Ja używam ziół,ale po przedyskutowaniu z lekarzem.
Znam przypadek,gdzie właściciel,podawał psu olej rybi w dużej ilości,czym doprowadził do bardzo złego stanu zwierzę,pies już miał być uśpiony,ale drugi lekarz zorientował się ,że jest problem z niedoborem wit.E
Jako zielarz,wiesz o tym,że również nieumiejętne stosowanie ziół,może zaszkodzić.Dawniej lekarze zalecali do przemywania oczu rumianek,teraz nie,bo uczula,herbata natomiast,może nadmiernie wysuszać oko. Czyż nie ?Nadal pisze GŁUPOTY ?
Gość

21 czerwca 2014, 21:36

Zakrzyczałeś mnie ,zamiast dyskutować i wyjaśnić,skoro nie mam racji.
2. dlaczego mam nie pisać,skoro to forum,nie dla specjalistów, a dla laików ? Większe bzdury tu czytam i wylgaryzmy, a nie piszesz do tych osób,nie pisz skoro....
3 a jeśli chodzi o pójście do weterynarza o informację co podawać ,to wierzę w medycynę i weterynarię akademicką,ale nie krytykuje innych jak wolą: czary,mary homeopatie ;) Pozdrawiam,a Ty sobie wykasuj moje wpisy,wszak jesteś adminem.
isabelle30
Posty:3475
Rejestracja:12 listopada 2009, 20:36

21 czerwca 2014, 21:37

gościu ... skąd masz takie rewelacje na temat niedoborów wit E przy podawaniu oleju rybnego???
Bo z tego co piszesz wynika jakoby olej rybny upośledzał wchłanianie wit E...
A to jest bzdura jakiej świat nie widział
Także xxxxxxxxxxxxxjest jakoby olej rybny nie posiadał wit E...
Aby zaszkodzić omega 3 zawartymi w olejach rybnych trzeba go podawać wiadrami chyba...

i to wszystko wiesz od swojego weta?

zaczniemy chyba tworzyć listę nazwisk xxxx
Awatar użytkownika
Robert A.
Posty:4455
Rejestracja:27 czerwca 2007, 11:31
Lokalizacja:Warszawa

21 czerwca 2014, 21:40

Gościu ja nie dyskutuje o ziołach z lekarzami - lekarze dyskutują o ziołach ze mną .
Tutaj masz prawdziwy opis rumianku
W nomenklaturze angielskiej: German chamomile pochodzi z gatunku Matricaria chamomilla L. – rumianek pospolity, natomiast Roman chamomile pochodzi z gatunku Anthemis nibilis L. – rumian szlachetny = rumianek rzymski. Rumian szlachetny, czyli rzymski daje olejek eteryczny barwy purpurowej, żółtawej, rzadziej niebieskiej – Oleum Chamomillae romanae = Oleum Anthemidis. Koszyczek rumianu szlachetnego zawiera do 2,4% olejku lotnego, bogatego tiglic acids = kwas tyglinowy i jego estry (butylowe, izomaylowe), estry kwasu izomasłowego, metakrylowego i angelikowego (andżelikowego) = angelic acid, pinen, farnezol = farnesol, chamazulen, nerolidol, l-trans-pinokarweol, l-trans-pinokarwon, 1,8-cineol (cyneol). Olejek rumianku rzymskiego zawiera mniej azulenów niż olejek rumianku pospolitego. Odmiany o pełnych kwiatach i olejek z zielonych częsci rośliny zawierają znikome ilości azulenów (wtedy brak barwy niebieskiej olejku). Surowiec posiada też gorzkie laktony seskwiterpenowe (hamujące podziały komórek) – garmakranolidy, flawonoidy, kumaryny, kwas kawowy, trójterpeny, poliacetyleny, cholinę, fitosterole (sitosterol). Napar z rumianku (płukanki) rzymskiego nadaje złocisty kolor włosom jasnym i zapobiega ich wysychaniu. Przemywanie skóry naparem z rumianku rzymskiego działa antyseptyczne i łagodząco na podrażnienia. Nadaje się również do okładów na oczy zmęczone i zapalnie zmienione.

Surowce z obu gatunków mają podobne właściwości lecznicze, przy czym rumianek pospolity działa silniej przeciwzapalnie i przeciwhistaminowo niż rumianek rzymski.

Przetwory z rumianku rzymskiego pobudzają mocniej wydzielanie soku żołądkowego, jelitowego i żółci niż preparaty z rumianku pospolitego. Rumianek pospolity wydaje się działać silniej rozkurczowo i uspokajająco niż rumianek rzymski. Oba wpływają też moczopędnie i lekko napotnie. Laktony seskwiterpenowe rumianku rzymskiego hamują rozrost komórek rakowych (antitumor) in vitro.

Olejki rumiankowe, ekstrakty z rumianku są składnikiem wielu nalewek i likierów ziołowych. Ekstrakty rumiankowe są składnikiem sporej ilości kosmetyków do pielęgnowania skóry trądzikowej, uczuleniowej, podrażnionej i cery zmęczonej.

Generalnie rumianek jest bardzo popularnym środkiem ziołowym o działaniu uspokajającym, przeciwzapalnym, przeciwalergicznym (przeciwhistaminowym, antyanafilaktycznym) i rozkurczowym. Stosowany doustnie i zewnętrznie, do płukanek, okładów, irygacji, lewatyw. W aptekach i sklepach zielarskich są dostępne płynne wyciągi z rumianku (Azulan, Azucalen – dodatkowo nagietek), maście i kremy rumiankowe. W drogeriach szwajcarskich dostępne są: nalewka i wyciąg gęsty z rumianku, ponadto maść rumiankowa, żel rumiankowy oraz rozmaite krople złożone z wyciągiem rumiankowym. Napar z rumianku leczy zaburzenia trawienne, stany zapalne przewodu pokarmowego, łagodzi objawy nerwicy żołądka i jelit. Zapobiega chorobie lokomocyjnej. Podany dzieciom ułatwia zasypianie. Dla dzieci można sporządzać także napar rumiankowy na mleku z dodatkiem miodu.
Gość

21 czerwca 2014, 21:49

cytuję isabelle 30 :
"zaczniemy chyba tworzyć listę nazwisk xxxxxx
Nie mój poziom, sorry.Nie jesteś dla mnie partnerem w dyskusji !!!
Ale pisz tu nadal,bo nie piszesz przecież " głupot",ani wulgaryzmów.
Gość

21 czerwca 2014, 22:01

isabelle30 pisze:zaczniemy chyba tworzyć listę nazwisk xxxxx
Oj, widzę, że tu bardzo kulturalnie się zrobiło. Nie ma co.

Gościu, tu nie można mieć innych poglądów, albo masz takie same, ale nie możesz mieć ich w ogóle.
Gość

21 czerwca 2014, 22:16

Tak,to forum,już dawno przestało być dyskusyjnym forum,niestety,nie można mieć własnych poglądów,nie można kulturalnie rozmawiać :( Może o to chodzi,że jak więcej kłótni,to więcej odsłon,bo już nie potrafię ogarnąć rozumem,dlaczego wulgarni użytkownicy nie są banowani. Nie napisałam,tu nic złego by zasłużyć na takie epitety ! Mój doktor wet,nie dyskutuje ze mną o innych klientach,leczy mojego psa!
A co do rumianku pospolitego,też nie napisałam głupot :

Przeciwwskazania: Stwierdzona alergia na surowiec. W przypadkach osób, u których stwierdza się nadwrażliwość na rośliny z rodziny Compositae, nie zaleca się również podawania rumianku lekarskiego (możliwe jest wtedy tzw. "krzyżowe" uczulenie).

Każdy jeden produkt spożywczy i każdy lek jaki istnieje,może zaszkodzić,bo różny jest stan zdrowia pacjentów i różne są reakcje osobnicze !
Stosowanie oleju rybnego,może powodować niedobory wit. E. Wiedzą o tym producenci oleju rybnego i dodatkowo uzupełniają swoje produkty w wit. E.Jednak,żywy organizm ma to do siebie,że może jej nie przyswajać, to też są sprawy osobnicze.
Wyjaśniam to tylko dla osób czytających.
xxxxx,to na szczęście lekkie upośledzenie umysłowe.Da się z tym nieźle żyć !
Awatar użytkownika
Robert A.
Posty:4455
Rejestracja:27 czerwca 2007, 11:31
Lokalizacja:Warszawa

22 czerwca 2014, 09:53

Obrażliwe wyrazy zostały usunięte.
Retriver
Posty:1130
Rejestracja:26 czerwca 2014, 08:43

26 czerwca 2014, 21:15

Podaje preparat w płynie Artroflex druga butla 0,5 l trudno mi powiedzieć czy działa czy nie. mam czyste sumienie, że próbuje psu pomóc. Następny preparat który zakupiłam do podawania to Artro Ha, stosunkowo niedrogi a piesiol chętnie zjada podawane mu tabletki. Jaki będzie efekt kto to wie. Gotowałam kurze łapki czysty kolagen w fajnej postaci dla pieseczka, podawałam żelatynę spożywczą, teraz podaję kolagen II generacji kupiony w aptece taki dla ludzi. Pies jest po operacji bioder i tak naprawdę zabieg który przeszedł spowodował ustąpienie bólu w okolicach bioder. Lekarz prowadzący kazał suplementować go cały czas, niektórzy twierdzą, że to tylko strata pieniędzy, trudno moja strata i tak bede kupować preparaty chondroprotetyczne, wydaję mi się, że warto, tym bardziej, że nie kumuluje się ich nadmiar w organiźmie ryzyko przesadzenia z ilością wykluczone. Każdy ma swój rozum i lekarza który doradzi.
Gość

27 czerwca 2014, 13:57

Retriver:
,podając Artroflex druga butla 0,5 l ,Robisz dobrze sobie ,nie psu,przeznacz te pieniądze,na rehabilitacje ! Przeczytaj :

http://megavet.eu/a406-kontrowersje-nad ... amina.html
ODPOWIEDZ
  • Informacje
  • Kto jest online

    Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 37 gości