Markus MUHLE. Czy karmi ktoś?

Dyskuje na temat prawidłowego żywienia psów.

Moderatorzy:Robert A., Jarek

aniaaaa89

15 sierpnia 2012, 01:35

Też mam Goldenka i nie wyobrażam sobie żeby trzymać tego psa w budzie!! To dla niego czyste zabójstwo tymczasem gdy piesek był 3 lata w domu!! Lepszym pomysłem byłoby znalezienie dla niego innego DOMU... Co do karmy, kupuję już tylko tę, jest ekologiczna i lepsza od royal c. , którą wcześniej karmiłam psiaka :P
Awatar użytkownika
Alto
Posty:146
Rejestracja:19 sierpnia 2009, 22:34

15 sierpnia 2012, 10:56

aniaaa89 skąd wzięłaś że markus jest ekokarmą? koncern który produkuje markusa ma też karmę do której daje kurze mięso pochodzące z farm ekologicznych, ale jest nią lupo naturals (kiedyś canis naturals) i jej cena jest przez to odpowiednio wyższa.

po drugie sprawa goldena jest sprzed dwóch lat :roll:
Gayka
Posty:307
Rejestracja:30 stycznia 2010, 21:29

22 sierpnia 2012, 13:39

W porównaniu do royal canin to MM jest jaknajbardziej ekologiczna :)
Zamówiłam próbki Lupo , zobaczymy jak się spodobają mojej jamniczycy .
charli
Posty:28
Rejestracja:18 stycznia 2012, 15:07

22 sierpnia 2012, 22:52

Nie tylko Lupo Natural ma kurczaki z wolnego wybiegu, ale także Lupo Sensitiv, głównie po to żeby nie uczulały.

Lupo Natural charakteryzuje się głównie tym że są w niej zawarte wyłącznie naturalne witaminy, no i składniki najwyższej jakości. Cena też jest dużo wyższa, chociaż jeśli kogoś stać to wydaje mi się że to dobra alternatywa dla osób u których nie sprawdziły się np. TOTW, Acana itp
Awatar użytkownika
Alto
Posty:146
Rejestracja:19 sierpnia 2009, 22:34

23 sierpnia 2012, 03:43

Stać, nie stać, ale muszę coś zamówić i strasznie korci mnie Lupo Natural :lol:
obawiam się tylko tak dużego poziomu włókna, czy karma przez to będzie zbyt słabo przyswajana :roll:
Gayka
Posty:307
Rejestracja:30 stycznia 2010, 21:29

23 sierpnia 2012, 06:39

Mój psi tester dostał do wyboru Lupo sens i Canis Natural i niestety żadnej z nich nie wcina z takim entuzjazmem jak MM. Na worek z Markusem dosłownie się rzuca :)
Jeszcze Lupo sens to zjadała , ale Canisa to nawet nie bardzo chciała wąchać , czyli klasyka u mojego psa- im wyższa półka tym mniej chętnie jemy :(

A co sądzicie o takie wypowiedzi ( znalazłam na innym forum ) na temat składu Markusa ,czy to faktycznie tak jest ?


Wypełniacz z tego co widzę stanowi kukurydza - całe ziarno oraz "cereal" czyli ogólnie zboża.


Cytuj:
Ingredients:
Poultry meal, brown maize meal ( solubilised), brown rice meal, venison tripe meal, rice-germs, bone of game meal, maize-germs, Jerusalem artichoke meal, turnip-flour, sea-fish meal, linseed oil, sunflower oil, rapeseed oil ( cold-pressed)
Fruit-powder from: carob, pineapple, papaya, banana, acerola cherry, apple, pear, blueberry, mango, raspberry. Herbs, egg yolk, salmon oil, sea weed meal, trace elements, vitamins.


"Poultry meal" - to są odpady z kurczaka -
Cytuj:
Poultry meal is produced from the wet or dry rendered parts of the poultry carcass such as feet, heads intestines and frames exclusive of the feathers
- źródło: http://www.becfeedsolutions.com.au/poultrymeal.html
Czyli głowy, łapy, podroby, bez piór. Problem stanowi słowo "carcass" bo może oznaczać "tuszkę", albo "korpus", ale i niestety "padlinę" (i wcale nie rzadko producenci karm i z niej korzystają, bo to też jest tzw. "by product").
Awatar użytkownika
Robert A.
Posty:4455
Rejestracja:27 czerwca 2007, 11:31
Lokalizacja:Warszawa

23 sierpnia 2012, 09:25

To takie wróżenie z fusów,może nie może ,a może ?
Wiesz łatwo jest wydać negatywną opinię wielokrotnie błędną ,krzywdzącą danego producenta bo Pani X lub Pan Y ma swoje zapatrywanie na karmy,ale tez łatwo jest ocenic pozytywnie po sprytnie opisanym składzie zupełnie fatalnych składników.
Natomiast w tym konkretnym przypadku tylko informacja od producenta lub dystrybutora(raczej producenta) mogłaby uczciwie odpowiedzieć jakiej jakości są składniki.
Awatar użytkownika
Dardamell
Posty:1137
Rejestracja:20 września 2011, 19:04

23 sierpnia 2012, 10:22

.
Ostatnio zmieniony 26 stycznia 2013, 20:58 przez Dardamell, łącznie zmieniany 1 raz.
charli
Posty:28
Rejestracja:18 stycznia 2012, 15:07

23 sierpnia 2012, 11:39

Wiem z którego to forum i znam ten post od dawna. Pytałem się osobiście Pana M. co sądzi o tej wypowiedzi w maju na targach w Łodzi.
Odpowiedź jaką uzyskałem że to błędne dane. Żadne odpady, typu pióra, padlina itp itd nie są użyte do produkcji. Można to sprawdzić jakimiś badaniami genetycznymi, DNA czy coś. Nie za bardzo zrozumiałem.
Jednie za "by product" można uznać mączkę ze żwaczy oraz mączkę z kości z dziczyzny. Nie są one jednak użyte jako tanie wypełniacze, tylko dodane w konkretnym celu.

Po za tym przedstawiony skład w tym poście znacząco się różni od tego z worka.

W niemieckim opisie, jest napisane: hühnertrockenfleisch gemahlen 28% co oznacza: suche mięso kurczaka mielone- tak przynajmniej tłumaczy tłumacz internetowy- ja niemieckiego nie znam ;p
megan
Posty:436
Rejestracja:22 marca 2007, 16:19

23 sierpnia 2012, 12:44

Trockenfleisch to dokładnie surowe mięso po odciągnięciu wody, czyli suszone. M.
Gayka
Posty:307
Rejestracja:30 stycznia 2010, 21:29

23 sierpnia 2012, 13:26

dziękuję za odpowiedzi ! Ja osobiscie przetestowałam jakość markusa na moim psie , wróciłam do niego po innych testach i jestem pewna, że to jest dobra karma dla mojego psa. Chciałam tylko skonfrontowac przeczytaną opinię z madrzejszymi ode mnie . Dzieki :)
barbarasz49
Posty:384
Rejestracja:09 lutego 2012, 13:50

27 sierpnia 2012, 13:13

Moja sunia traktuje Marcus Muhle jako przysmak- nagrodę. Z uwagi na wielkość i twardość krokieta uważam że, ta karma spełnia podwójna rolę jako karma i przysmak!
dopp

30 sierpnia 2012, 14:31

a jak mam nieco dziwne pytanie... ale w temacie...

jak czyta się nazwę tej karmy??
Martines999
Posty:218
Rejestracja:23 czerwca 2011, 22:36

30 sierpnia 2012, 14:47

dopp pisze:a jak mam nieco dziwne pytanie... ale w temacie...

jak czyta się nazwę tej karmy??
markus muhle - tak czyta się i mówi :lol:

pozdr-m
Awatar użytkownika
Robert A.
Posty:4455
Rejestracja:27 czerwca 2007, 11:31
Lokalizacja:Warszawa

30 sierpnia 2012, 20:55

Młyn Markusa-chyba :wink:
ODPOWIEDZ
  • Informacje
  • Kto jest online

    Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 56 gości