Sprawdzone suche karmy dobrej jakości-poczytaj zanim odp

Dyskuje na temat prawidłowego żywienia psów.

Moderatorzy:Robert A., Jarek

sympatykpilki14
Posty:10
Rejestracja:18 czerwca 2011, 22:12

18 czerwca 2011, 23:13

Dziękuję bardzo panu , jesli jednak pan zasugerowal by jakoś karme dla latka.. Bo czesto tak bywa ,że jestesmy zabiegani rodzice praca ,ja studia , karma dla łatka by sie przydala...Prosze cos mu takze wybrac cos jak mowie do maks 100 zl za 15 kg...Wiem ,że to dodatkowy wydatek ale takze spore ualtwienie ..Tym bardziej ,że zal mi go kiedy Brian je a on czeka na posilek bo dopiero ktos mu go robi to spowoduje ,że bede sprawiedliwy wobec nich.. A mowie mam sporo zajec w czasie roku akademickiego szczegolmnie teraz do wtorku -ostatni egzamin!!!!!
Awatar użytkownika
Robert A.
Posty:4455
Rejestracja:27 czerwca 2007, 11:31
Lokalizacja:Warszawa

19 czerwca 2011, 08:15

naphozord pisze:Panie Robercie , to którą karmę mogę spokojnie wybrać??
Osobiście wybrałbym Nutrę Nuggets(najlepszy stosunek jakości do ceny) inne też są bardzo dobre ,ale Nutra Nuggets z Jagnieciną to najlepsza karma z całej rodziny NN .
Oczywiście i Bento i Pro plan są bardzo dobrymi karmami,ale wystarczy kupić NNi powinno być ok.
naphozord
Posty:16
Rejestracja:02 grudnia 2010, 20:25

19 czerwca 2011, 12:01

Dziękuje. Tylko Ta NN to z baraniną :). Ale zamówione. Wierzę , że nie będzie miała problemów
Awatar użytkownika
Robert A.
Posty:4455
Rejestracja:27 czerwca 2007, 11:31
Lokalizacja:Warszawa

19 czerwca 2011, 13:02

To jest jedno i to samo.
sympatykpilki14
Posty:10
Rejestracja:18 czerwca 2011, 22:12

20 czerwca 2011, 14:07

http://www.krakvet.pl/forum/viewtopic.php?f=6&t=13847 temat dla symptykow rasy buldog francuski ... I moje pyt!!!!!!!!!!!!!
Kika777

21 czerwca 2011, 14:52

Witam Panie Robercie,
Mam dwóch małych przyjaciół: pinczera (8 lat, 5-6 kg.) i kundelka, który tez miał być czarnym pinczerem, ale mu nie wyszło :lol: (5 lat, 10 kg.). Do tej pory kupowałam Royal Canine Mini Adult, ale po pierwsze jeden już zaczyna wchodzić w wiek podeszły - nie tak bardzo, ale trochę, a po drugie zastanawiam się czy po tylu latach jednej karmy już im się nie znudziło. Oba rano dostają puszkę, biały ser, warzywa, mięso itp., a na kolację albo warzywa z mięsem, albo suche. Czasami jak nie mam czasu gotować to jadą tylko na suchym. Co mógłby mi Pan dla nich zaproponować - zależy mi przede wszystkim na jakości karmy, żeby była na poziomie Royal albo lepsza. Poza tym , nie powiem, ale byłoby mi wygodnie gdyby oba mogły jeść tę samą karmę, tak jak to było do tej pory. Z góry serdecznie dziękuję za pomoc i pozdrawiam ciepło. Kinga
Awatar użytkownika
Robert A.
Posty:4455
Rejestracja:27 czerwca 2007, 11:31
Lokalizacja:Warszawa

21 czerwca 2011, 15:36

O Royalu juz pisaliśmy wiele i o jakości i innych sprawach,i nie wypadł najlepiej.

Czy TOTW(TASTE OF THE WILD)odpowiada?.jeśli nie to Brit Care,
Brałem pod uwagę karmy które mogą jeść obydwa psiaki.
Kika777

21 czerwca 2011, 17:59

Witam,
Dziękuję za odpowiedź.
Do tej pory myślałam, że Royal Canine jest bardzo dobrą karmą, ale widzę, że chyba się coś pozmieniało w tej materii.
Myślę, że najlepszym rozwiązaniem będzie jak kupię po kilogramie jednej i drugiej i sprawdzę, która im będzie smakować.
Jeszcze raz bardzo serdecznie dziękuję i pozdrawiam.
Kinga
japanisze
Posty:326
Rejestracja:14 marca 2011, 22:35

21 czerwca 2011, 20:59

Karmił ktoś karmami Forza10?
Jeśli tak - proszę o opinię i spostrzeżenia dot. składu, jakości składników, przyswajalności, smakowitości itd.
Awatar użytkownika
Robert A.
Posty:4455
Rejestracja:27 czerwca 2007, 11:31
Lokalizacja:Warszawa

21 czerwca 2011, 22:13

Japanisze masz 2 słowa na priv :)
Martines999

22 czerwca 2011, 19:56

No własnie sam jestem ciekaw opinii tej karmy Forza10? Można prosić o kilka słów jaka ona jest
dorota m
Posty:398
Rejestracja:12 września 2010, 12:54

23 czerwca 2011, 14:08

Sama śledziłam z uwagą wszyskie fora , w tym włoskie na temat Forza10( karma jest włoska). Nie spotkalam się do tej pory z jakąś złą opinią ,same bardzo dobre, oczywiście nie wliczam opinii dystrybutorow , czy producentów. Naczytalam się o Forzie przez miesiąc , jakieś opracowania naukowe, itd, itp. NO i zamówiłam. Zamowilam dla Alergików z rybą . No i po 5 dniach podarowałam ją zaprzyjażnionej suni , bo moj owczarek strasznie po niej wymiotował, zaraz po wprowadzeniu , tj dosypywaniu do miski. Nie jest to absolutnie żadna antyreklama dla Forzy. Raczej moja wina , ponieważ pies reaguje tak na większość karm. Przyczyną mogla być ryba lub za dużo tluszczu !3%.A ja zamiast malego worka zamowiłam 15 kilo. TAk wierzyłam w te ekologiczne składniki i w to ,że nic wilczkowi nie może w niej zaszkodzić. :) Oczywiście suni , która skorzystala na karmie nic nie było , jadla ją miesiąc i pół, i w moich oczach zrobila się nawet bardziej blyszcząca niż była. Szkoda, że mojemu psu karma nie posłużyla , bo z relacj osob , ktore karmią swoje cztery łapy Forzą 10, wynika, że jest bardzo przyzwoita, ekologiczna z tego co pisze producent, podając nazwy certyfikatow. To by było na tyle, że się tak wyrażę :D . Może napisze ktoś , kto karmi ją od dłuższego czasu.
Pozdrawiam Dorota i Merlin :D
Jola 1954

23 czerwca 2011, 19:16

Witam . Panie Robercie bardzo proszę o pomoc w wyborze dobrej karmy . Mam 3 psiaki lhasa apso . Dwie suczki 1,5 roku i 2,5 roku i 1 piesek -3 lata-Reproduktor kryjący . Karmiłam je Royalem i na Royalu odchowały się szczeniaczki . Ale Po Royalu wszystkie 3 mają duże i cuchnące kupki i czesto rozwolnienie. Zmieniłam karmę na Purina Pro Plan - małe granulki musi mieć piesek bo nie gryzie tylko łyka całe . Po Purinie niestety włosy nie są rewelacyjne a suki jeszcze są wystawowe , Podaję całej trójce Salvikal i Kerabol. Po Purinie kupki nsą malutkie , tylko psiaki jakieś za chude się zrobiły . Próbowałam zmienić Purinę na Hill's . Kupiłam 1 kg. Jedzą Hills.a chetnie, kupki nieco większe . Tylko sama już nie wiem - jaką karmę dla nich wybrać ? Proszę o radę - dobrze byłoby aby były małe granulki , aby były w niej witaminki i minerały i jeszcze aby można było karmić nią suczki szczenne , karmiące i odchować zdrowy miot , I jeszcze ważne- jedzą ciastka z Eukanuby ale nie ruszą Puriny Pro Plan z łososiem -
Awatar użytkownika
Robert A.
Posty:4455
Rejestracja:27 czerwca 2007, 11:31
Lokalizacja:Warszawa

23 czerwca 2011, 22:33

Poproszę o rejestrację na forum chętnie pomogę.
Pozdrawiam.
Awatar użytkownika
Robert A.
Posty:4455
Rejestracja:27 czerwca 2007, 11:31
Lokalizacja:Warszawa

24 czerwca 2011, 08:04

dorota m pisze:Sama śledziłam z uwagą wszyskie fora , w tym włoskie na temat Forza10( karma jest włoska). Nie spotkalam się do tej pory z jakąś złą opinią ,same bardzo dobre, oczywiście nie wliczam opinii dystrybutorow , czy producentów. Naczytalam się o Forzie przez miesiąc , jakieś opracowania naukowe, itd, itp. NO i zamówiłam. Zamowilam dla Alergików z rybą . No i po 5 dniach podarowałam ją zaprzyjażnionej suni , bo moj owczarek strasznie po niej wymiotował, zaraz po wprowadzeniu , tj dosypywaniu do miski. Nie jest to absolutnie żadna antyreklama dla Forzy. Raczej moja wina , ponieważ pies reaguje tak na większość karm. Przyczyną mogla być ryba lub za dużo tluszczu !3%.A ja zamiast malego worka zamowiłam 15 kilo. TAk wierzyłam w te ekologiczne składniki i w to ,że nic wilczkowi nie może w niej zaszkodzić. :) Oczywiście suni , która skorzystala na karmie nic nie było , jadla ją miesiąc i pół, i w moich oczach zrobila się nawet bardziej blyszcząca niż była. Szkoda, że mojemu psu karma nie posłużyla , bo z relacj osob , ktore karmią swoje cztery łapy Forzą 10, wynika, że jest bardzo przyzwoita, ekologiczna z tego co pisze producent, podając nazwy certyfikatow. To by było na tyle, że się tak wyrażę :D . Może napisze ktoś , kto karmi ją od dłuższego czasu.
Pozdrawiam Dorota i Merlin :D
Dorota potwierdza się jeszcze raz teza ,że nie ma jednej i tej samej idealnej karmy dla wszystkich psów.

Forza 10 ma piękne opisy,opracowania naukowe,hasła reklamowe ,ale producent nie ustrzegł się przed chęcią zakręcenia potencjalnego klienta.
Na 1 miejscu w składzie karm Forza 10 widnieje wszędzie kukurydza ,a nie mieso-dlaczego ?
Skład karmy z dziczyzną i ziemniakami wygląda tak (3 pierwsze produkty) ryż, mięso jelenia (25%), ziemniaki (8%),
Po co ryż na 1 miejscu w karmie z ziemniakami(totalny absurd) :evil: ,jeśli mamy wykluczyć przyczynę nietolerancji i dajemy do karmy ziemniaki,to po co ładują na 1 miejscu ryż?
Odpowiedz jest prosta obniżamy koszty .
Mimo moich pierwszych negatywnych opinii na temat tylko opisu(składu)- nie neguję,że karma może być dobra,tym bardziej,że nie karmię tą karmą moich psów.
Ostatnio zmieniony 24 czerwca 2011, 13:59 przez Robert A., łącznie zmieniany 1 raz.
ODPOWIEDZ
  • Informacje
  • Kto jest online

    Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 50 gości