Sprawdzone suche karmy dobrej jakości-poczytaj zanim odp

Dyskuje na temat prawidłowego żywienia psów.

Moderatorzy:Robert A., Jarek

Awatar użytkownika
Robert A.
Posty:4455
Rejestracja:27 czerwca 2007, 11:31
Lokalizacja:Warszawa

10 czerwca 2011, 11:43

Swego czasu było 4 sztuki( był jeszcze mieszaniec labladora i owczarka niemieckiego znaleziony w lesie)zył z nami 15 lat a odszedł w wieku ok 18 lat(przez cały czas karmiony był suchą karmą).
Fakt moje psy przejadły juz w swoim życiu setki kilogramów karm suchych :)
.
miki1979

10 czerwca 2011, 14:18

Robert A. pisze:Sugeruję,aby nie mieszać pokarmu suchego z gotowanym(przynajmniej u szczeniaka)w razie problemów gastrycznych łatwiej będzie wyeliminować przyczynę.Dlatego dobrze by było,aby szczenię dostawało jeden rodzaj pokarmu.
Ja nie mam zamiaru tego robić (robi tak podobno aktualny właściciel szczeniaka aby go przyzwyczaić również do suchego pokarmu). Szczerze mówiąc do samodzielnego gotowania nie mam czasu ani głowy - pozostaje mi więc tylko i wyłącznie sucha karma.
Rozumiem, że po przyjeździe szczeniaka do nowego domu mam mu po prostu dać wybraną przeze mnie suchą karmę nie zważając na to co jadł wcześniej i liczyć, że mu posmakuje i nie będzie miał sensacji żołądkowych ?

Robert A. pisze:Mogę polecić kilka karm sprawdzonych,kolejność jest przypadkowa.
TOTW,1 ST CHOICE,NUTRA GOLD,BIOMIL.NGBB(tylko bywaja problemy z dostępnością)
A jakbyś miał ustawić te karmy pod względem jakości to jak by wyglądała ta lista ? Oczywiście proszę tylko o uszeregowanie karm mniej-więcej bo wiadomo, że wyboru dokona i tak sam główny zainteresowany czyli szczeniak.
Ja niestety zupełnie się na tym nie znam i powiem wprost - zdam się całkowicie na Twój wybór i spróbuję zacząć karmić pierwszą karmą z listy. Jak się sprawdzi to ok a jak nie to w razie konieczności sięgnę po kolejną z listy ...

Robert A. pisze:Wybór karmy należy do właścicciela,ja tylko mogę zasugerowac to i owo :wink:
Zatem serdecznie dziękuję za dotychczasowe sugestie i jednocześnie proszę o dokładniejsze nakierowanie ;)
Dzięki.
Awatar użytkownika
Robert A.
Posty:4455
Rejestracja:27 czerwca 2007, 11:31
Lokalizacja:Warszawa

10 czerwca 2011, 14:36

Biomil na równi z TOTW(Taste of the wild), kolejna para to Nutra Gold i 1st choice.Różnice są niewielkie.
To jest moja osobista opinia.
Ważne,żeby szczeniak nie decydował sam o tym co lubi,a czego nie lubi,bo się zaczną kłopoty i zadna karma mu nie będzie smakować.TOTW jest minimalnie bardziej smakowita od Biomila.
Nie powinno być żadnych problemów po podaniu jednej lub drugiej.
skrzeli
Posty:161
Rejestracja:24 września 2010, 12:56

10 czerwca 2011, 14:50

TOTW to i ja bym chętnie spróbowała, tzn. dla psa, bo skład mi się szalenie podoba i też słyszałam, że smakowitość mają wysoką :)
japanisze
Posty:326
Rejestracja:14 marca 2011, 22:35

10 czerwca 2011, 15:21

U mnie Biomill (ale junior sensible, czyli z jagnięciną) zdecydowanie mało smakowity (a szkoda, bo reszta super extra), natomiast po NG dla szczeniaków paskudne uczulenie, smród sierści i pyska, bąki (ale okazało się później, że pies uczulony na kurczaka).

Sama jestem bardzo ciekawa 1st Choice skin & coat 8) , chyba spróbuję jak się mej psinie znudzi obecna karma (Wolfsblut Range Lamb, bardzo smakowita jak na karmę dla alergików).
Robert - wrzuciłbyś tę karmę na jakiekolwiek miejsce do swojego rankingu? Jestem ciekawa Twojej opinii.
Awatar użytkownika
Robert A.
Posty:4455
Rejestracja:27 czerwca 2007, 11:31
Lokalizacja:Warszawa

10 czerwca 2011, 15:39

Tak- bardzo cenię 1st Choice,za jego jakość,a przy tym z tego co wiem smakuje psom.Moje tylko przez chwilę jadły tę karmę,ale byłem zadowolony.
Po dzis dzień zastanawiam się co było przczyną tak złej tolerancji karmy Nutra Gold w Twoim przypadku
?
japanisze
Posty:326
Rejestracja:14 marca 2011, 22:35

10 czerwca 2011, 16:10

Źle zadałam pytanie :? Chodziło mi o Wolfsblut żebyś się wypowiedział i umiejscowił w swoim rankingu ;)

A jeśli chodzi o NG to albo kiepska partia, stary worek, albo silna reakcja uczuleniowa na kurczaka akurat objawiła się przy Nutrze.
Kto wie.
Wiem, że większość bardzo sobie tę karmę ceni i z ich psami nie dzieją się takie dziwy jak u mnie.
Awatar użytkownika
Robert A.
Posty:4455
Rejestracja:27 czerwca 2007, 11:31
Lokalizacja:Warszawa

10 czerwca 2011, 16:28

Odpowiadam więc na dobrze zadane pytanie :D :wink:
Wolfsblut oceniam na równi z TOTW,bardzo zblizone jakością są te karmy.
Mają super przyswajanie.Wolf zrobił taką otoczkę karmy idealnej może nawet trochę snobistycznej w pewnych kręgach,myślę,że niepotrzebnie gdyż jego jakość sama się obroni.
Zdecydowanie jestem na tak jeśli chodzi o WOLFSBLUT,natomiast nie wybiorę tej jednej jedynej bo wychodzę z założenia ,ze nie istnieje słowo najlepsza w temacie karm suchych(wielokrotnie cytuje to moje zdanie) :)
miki1979

10 czerwca 2011, 17:49

Dziękuję serdecznie Robercie.
Przejrzę opisy karm z Twoich typów i podejmę jakąś decyzję.
(Wtedy ośmielę się jeszcze zapytać jakie dodatki do danej karmy warto podawać. No chyba, że to jakiś uniwersalny zestaw witaminek niezależny od mojego wyboru to już teraz proszę o odpowiedź)
Jeszcze raz dzięki.
dorota m
Posty:398
Rejestracja:12 września 2010, 12:54

10 czerwca 2011, 21:01

A jak się ma Robercie Bento kronen ( wyższa polka) do wymienionej czolowki? Niestety czołowka odpada , większość wypróbowałam no i nie służy wilczkowi :( . A ToTW naprawdę jest ekstra pod względen składu i ceny no i smakowitości ( zarówno dla psów i kotów). Po 6 mies na Kobersie , ktory oceniam na dobry , wczoraj zaczęlam przechodzić na Bento z jagnięciną dla seniorów. Wybralam Bento , bo ma dobre opinie i nie jest skomplikowany pod względem skladu , no i ma niski poziom tłuszczu, to w naszym przypadku jest bardzo wazne. Trovet ma 14% , Biomil z jagnięciną 15% , biomilowa wersja dla seniorów ma 10% tłuszczu , ale znowu ma kurczaka, po ktorym zawsze się drapal i miał biegunki. jak widać wybór mam strasznie ograniczony. 1st Choice znowu ma pomidora, po ktorym pies okropnie się drapie!!
No i mam jeszcze pytanie odnośnie ziół kobersowych, czy mogę wsypywać je do tego Bento kronen, pół łyżeczki dziennie , albo może co 2 dzień.
Pozdrawiam Dorota i Merlin :)
Awatar użytkownika
Robert A.
Posty:4455
Rejestracja:27 czerwca 2007, 11:31
Lokalizacja:Warszawa

10 czerwca 2011, 21:28

Bento Kronen jedna z tych których nie wymieniłem,ale też dobra,kiedyś często ją polecałem mam do niej sentyment wielokrotnie się sprawdzała.
Ilość pomidora w 1stChoice jest tak znikoma,że nie ma możliwości wpłynąć na drapanie się psa,jeśli podawałaś 1st Choica a pies się drapał (winny był inny składnik).
Jeśli chcesz podawać zioła to podawaj codziennie,ziół nie podaje się co drugi dzień bo ograniczasz działanie do minimum.
Napisz ile waży Twój pies to napiszę Ci ile zół powinnaś podawać.
Jeśli Bento odpadnie wypróbuj,Mera Dog z łososiem(proste czytelne składniki) bardzo niskotłuszczowa,świetnie przyswajalna karma(smakowita)może być także dla seniorów.
dorota m
Posty:398
Rejestracja:12 września 2010, 12:54

10 czerwca 2011, 21:49

Dziękuję! Pies waży 45 kilo , na opakowaniu pisze, że 1/2 lyżeczki do 45 kilo. do tej pory podawalam caly czas w tej ilości z zalecaną przez Ciebie przerwą ,i tak ok 7 miesięcy. Mam nadzieję , ze Bento się sprawdzi. Trzy razy próbywalam karmy z rybami ( TOTw, BRIT z Lososiem było drapanie , a po forzie z rybą momentalnie przy wprowadzaniu wymioty , po 5 dniach musialam ja podarować innemu psiakowi ( ktoremu poslużyła). 1st choice nie próbowalam , nowa wersja jest holistyczna( a te jakoś się nie sprawdziły). dlatego trochę się boję. :(
MarekK
Posty:126
Rejestracja:18 kwietnia 2010, 00:59

10 czerwca 2011, 22:22

Robert A. pisze:Tak- bardzo cenię 1st Choice,za jego jakość,a przy tym z tego co wiem smakuje psom.Moje tylko przez chwilę jadły tę karmę,ale byłem zadowolony.
sam nie słyszałem jeszcze o alergii po 1st Choice, teraz jest nowa wersja i sam się zastanawiam żeby spróbować. Stosowałem ją kiedyś i byłem zadowolony, teraz jesteśmy od kilku miesięcy na Pronature Holistic , myślę że mogę spokojnie polecić.
Awatar użytkownika
Robert A.
Posty:4455
Rejestracja:27 czerwca 2007, 11:31
Lokalizacja:Warszawa

10 czerwca 2011, 22:54

dorota m pisze:Dziękuję! Pies waży 45 kilo , na opakowaniu pisze, że 1/2 lyżeczki do 45 kilo. do tej pory podawalam caly czas w tej ilości z zalecaną przez Ciebie przerwą ,i tak ok 7 miesięcy. Mam nadzieję , ze Bento się sprawdzi. Trzy razy próbywalam karmy z rybami ( TOTw, BRIT z Lososiem było drapanie , a po forzie z rybą momentalnie przy wprowadzaniu wymioty , po 5 dniach musialam ja podarować innemu psiakowi ( ktoremu poslużyła). 1st choice nie próbowalam , nowa wersja jest holistyczna( a te jakoś się nie sprawdziły). dlatego trochę się boję. :(
Dorota,jeśli podajesz zioła juz 7 miesięcy zrób koniecznie przerwę miesięczną w inym przypadku będą traktowane przez organizm jak Placebo.
Dawka ziół dla Twojego psa to 1/2łyżeczki ale 2x dziennie rano i po południu.
Bento warto wypróbować,a jeśli się nie sprawdzi to spróbuj Mera Dog PURE z indykiem 22% białka i 9% tłuszczu.(JESLI PO RYBIE TAKIE Akcje)
Ostatnio zmieniony 10 czerwca 2011, 23:00 przez Robert A., łącznie zmieniany 2 razy.
Awatar użytkownika
Robert A.
Posty:4455
Rejestracja:27 czerwca 2007, 11:31
Lokalizacja:Warszawa

10 czerwca 2011, 22:55

MarekK pisze:
Robert A. pisze:Tak- bardzo cenię 1st Choice,za jego jakość,a przy tym z tego co wiem smakuje psom.Moje tylko przez chwilę jadły tę karmę,ale byłem zadowolony.
sam nie słyszałem jeszcze o alergii po 1st Choice, teraz jest nowa wersja i sam się zastanawiam żeby spróbować. Stosowałem ją kiedyś i byłem zadowolony, teraz jesteśmy od kilku miesięcy na Pronature Holistic , myślę że mogę spokojnie polecić.
Też tak myślę,że możesz spokojnie przejść na 1st Choice
ODPOWIEDZ
  • Informacje
  • Kto jest online

    Użytkownicy przeglądający to forum: Bing [Bot], Google [Bot] i 24 gości