Sprawdzone suche karmy dobrej jakości-poczytaj zanim odp

Dyskuje na temat prawidłowego żywienia psów.

Moderatorzy:Robert A., Jarek

Louhans
Posty:349
Rejestracja:31 grudnia 2010, 19:22

20 września 2011, 17:06

Dziękuję :) Kupiłam tran w kapsułkach, czy jedna dziennie kapsułka na psa 7,5 kg jest ok, czy mniej/więcej??

Pokrzywę też kupie ale muszę sklep z ziołami najpierw jakiś zlokalizować :)
I rozumiem, że daję albo jedno albo drugie, ale nie dwa na raz??
megraf
Posty:6
Rejestracja:20 września 2011, 10:17

20 września 2011, 18:10

Już Robercie ( jestem ta od trudnych tematów -od sznaucerka miniaturki ) :D

Dla mnie dziwna jest ta sprzeczność-jeden weterynarz mowi to,drugi zupełnie coś innego,potem czyta się,że karmienie suchą karmą przyczynia się do chorób,a gotowane nie jest odpowiednio zbilansowane. I człowiek sie gubi. Co jest grane ?

już sama nie wiem co o tym sądzić

Kasia
japanisze
Posty:326
Rejestracja:14 marca 2011, 22:35

20 września 2011, 18:31

Bo do wszystkiego trzeba podchodzić z odpowiednim dystansem i kierować się przede wszystkim zdrowym rozsądkiem, a nie ślepo ufać autorytetom.
Ja zawsze słucham tego co mają do powiedzenia mądrzy tego świata, potem to cedzę przez sito własnego zdrowego rozsądku i wdrażam w życie. Taka moja eklektyczna metoda ;)

Wet mówi, że nie należy suplementować i pewnie ma trochę racji, ale pod warunkiem, że WSZYSTKIE witaminy i inne dobrodziejstwa z karmy piesek wchłonie i przyswoi, ale czy to w rzeczywistości jest zawsze tak różowo? Czy faktycznie nasz pies zjada tyle, ile powinien zjeść, by dawka witamin była odpowiednia (wiele psów to niejadki)?

Chyba sama musisz obserwować swojego psa, jego kondycję ogólną, kondycję włosa, uzębienia, przyrost wagi i podjąć decyzję czy suplementować multiwitaminą czy nie.
Co do suplementacji ziołami to mamy specjalistę tu na forum (Robercie :) ),ale chyba nie ma na rynku wiele karm z ziołami (niby są te holistyki, ale czy tam faktycznie te zioła odgrywają jakąś rolę pierwszoplanową czy są tylko na pokaz, w znikomych ilościach :?: ).
megraf
Posty:6
Rejestracja:20 września 2011, 10:17

20 września 2011, 18:39

Swięta racja.

Mój psiunio ma dopiero 8 miesięcy i jest pierwszym psem karmionym wyłacznie suchą. Wszystko jest ok,ale martwi mnie lekki osad na zębach -czy to nie jest za młody piesek na takie hecki ? Na tylnych ząbkach brązowo -żółty nalot,a ja byłam pewna,że sucha chroni przed osadzaniem kamienia .Wszystkie poprzednie moje psiaki były na tradycyjnym i kamień pojawiał sie po 6 roku zycia .

Jeśli chodzi o żywienie,to te na gotowanym dozywały róznego wieku-jeden 11 lat,drugi 10 a ostatni ukochany dobek tylko 8 --przyczyna spondyloza-nikł w oczach,walczyliśmy póki nie przestal chodzic i załatwiać potrzeby pod siebie.No,ale ta choroba nie bierze się od zywienia

I odkąd sobie poczytałam o konsekwencjach zywienia tylko suchą męczą mnie wyrzuty czy nie szkodzę psu. Chciałabym zapytać czy ktoś z forum ma pieski w sędziwym wieku prowadzone tylko na suchej karmie ?
Awatar użytkownika
Robert A.
Posty:4455
Rejestracja:27 czerwca 2007, 11:31
Lokalizacja:Warszawa

20 września 2011, 18:44

megraf- Japanisze bardzo ładnie to ujęła-właśnie tak trzeba robić.Ja też wszystkiego nie wiem staram się pomagać,jestem zwolennikiem suchych karm od kilkunastu lat karmię właśnie takim sposobem,dlatego moje wypowiedzi są czasami stronnicze i gloryfikują taki sposób żywienia.
Natomiast bardziej od gotowanego wybrałbym Barf.
Co do ziół w karmach suchych tak jak juz kiedyś pisałem są na pokaz i dla polepszenia humoru włascicielowi psa.
Te ilości nie są w stanie zapobiec konkretnym schorzeniom,.To są ilości śladowe .
Wyjątkiem (moim zdaniem negatywnym) jest kilka rodzai Acany w której podwójnie został użyty rozmaryn(nie polecany psom-dr Różański twierdzi nawet,że działa jak trucizna na psie organizmy)oczywiście w sporych ilościach i przez dłuższy okres podawania.
Ostatnio zmieniony 20 września 2011, 18:47 przez Robert A., łącznie zmieniany 1 raz.
japanisze
Posty:326
Rejestracja:14 marca 2011, 22:35

20 września 2011, 18:44

Może być od twardej wody, może być od tego, że piesek je suchą, ale nie rozgryza dokładnie krokietów lub też nie gryzie ich w ogóle. Pewnie i są jakieś stany zdrowotne, które taki kamień powodują (tego nie wiem, bo nie jestem weterynarzem).
Dajesz jakieś gryzaki do zabawy (jest mnóstwo na rynku - od gumowych, po sznurkowe, a nawet takie z suszonej, prasowanej skóry)? One super czyszczą zęby.
Awatar użytkownika
Robert A.
Posty:4455
Rejestracja:27 czerwca 2007, 11:31
Lokalizacja:Warszawa

20 września 2011, 18:55

Sprawdzaja się także ciastka Bosch Cake tylko dla Sznaucera miniaturki chyba są zbyt duże?
megraf
Posty:6
Rejestracja:20 września 2011, 10:17

20 września 2011, 18:56

Rozumiem i muszę przyznać,że macie rację :)

Robert, znam Barfa ,probowałam wcielić mu w zycie,ale wymiotował,natomiast po acanie nie ma zadnych sensacji choć jada niechętnie :) Zawsze muszę coś tam dorzucić.

A co z tranem,moge mu podać mimo acany ? w jakiej ilosci-wazy 6 kg. Polecicie mi jakiś preparat tranowy ?

Jesli chodzi o kamień,daję gryzaki a osad zajął 2 tylne zęby po przeciwnych stronach i muszę zadziałać,bo nie chcę dopuscic bym potem musiała usuwać kamień pod narkozą.

Bardzo Wam dziękuję za pomoc i cenne rady :)

tak,te ciasteczka chyba będą za duze,a zalezy mi na czymś skutecznym i przede wszystkim sprawdzonym

(cały czas prowadzę go na Acanie,nie chcę pochopnie przejsc na gotowane.Strach mnie obleciał jak gdzies wyczytałam,że sucha prowadzi do ciężkich schorzeń i póki nie było jej w sprzedazy na te choroby pieski nie zapadały)
SleepingSun
Posty:3463
Rejestracja:28 stycznia 2011, 23:19

20 września 2011, 19:14

na osad na zębach najlepsza jest szczoteczka i pasta ;)
czarno_czerwona
Posty:184
Rejestracja:19 sierpnia 2011, 15:10

20 września 2011, 20:07

jeśli pies lubi gryść to kup do zabawy line bawelniana są nawet takie mietowe :) Ale najlepiej pasta szczotka i jak pojawi się kamień to mam scaler do ściągania kamienia i wtedy niema nic lepszego.
megraf
Posty:6
Rejestracja:20 września 2011, 10:17

20 września 2011, 20:27

Dzięki,tak zrobię :)
Awatar użytkownika
Robert A.
Posty:4455
Rejestracja:27 czerwca 2007, 11:31
Lokalizacja:Warszawa

20 września 2011, 21:18

[cyt:
(cały czas prowadzę go na Acanie,nie chcę pochopnie przejsc na gotowane.Strach mnie obleciał jak gdzies wyczytałam,że sucha prowadzi do ciężkich schorzeń i póki nie było jej w sprzedazy na te choroby pieski nie zapadały)[/quote]
Ludzie różne rzeczy piszą i będą pisali,nie jedno jeszcze przeczytasz :)
Gość

24 września 2011, 14:23

Wiatm, w nast sobote zostane szczesliwym wlascicielm buldoga angielskiego :D
Z tego co mi wiadomo teraz je RC dla szczeniakow, z tego co wyczytalem nie jest to najlepszy wybor...
I stad moje pytanie: jaka karma bedzie najodpowiedniejsza? priorytetem jest jakosc, cena nie ma duzego znaczenia
Pozdrawiam
Awatar użytkownika
Robert A.
Posty:4455
Rejestracja:27 czerwca 2007, 11:31
Lokalizacja:Warszawa

24 września 2011, 16:09

Po ostatnim wybryku(gościa) na forum mam prosbę zaloguj się,chętnie pomożemy.
lulejko
Posty:7
Rejestracja:24 września 2011, 16:28

24 września 2011, 16:33

Prosze bardzo 8) i czekam na jakies propozycje
ODPOWIEDZ
  • Informacje
  • Kto jest online

    Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 58 gości