Sprawdzone suche karmy dobrej jakości-poczytaj zanim odp

Dyskuje na temat prawidłowego żywienia psów.

Moderatorzy:Robert A., Jarek

czarno_czerwona
Posty:184
Rejestracja:19 sierpnia 2011, 15:10

15 września 2011, 22:04

Stan zapalny w jednym czy w obydwu uszach?? Jak w obydwu to prawie napewno alergia.
Awatar użytkownika
Robert A.
Posty:4455
Rejestracja:27 czerwca 2007, 11:31
Lokalizacja:Warszawa

15 września 2011, 22:37

Ro_xy pisze:
Robert A. pisze:Acanę odradzam z punktu widzenia i wiedzy psiego zielarza(ma w skłądzie spore ilości rozmarynu uzywają go do konserwowania karmy,i to by nie było najgorsze ,ale doczytałem się,że widnieje po raz drugi w składzie jako ziołowy dodatek do karmy)który nie jest wskazany dla psów,przy długim stosowaniu(nie potrafię powiedzieć jaki czas bo każdy psi organizm jest inny)może podrażniać przewód pokarmowy,i jelita.
W przypadku psa Roxy ,pierwsze co bym zrobił to uspokoił alergię psa karmą Trovet RRD.
Jesli wszystko będzie ok to dobierzemy inną karmę,ale najpierw trzeba uspokoić alergię,i nie ma co kombinować,bo skończy się tradycyjnie sterydem :evil:
Wiem coś na temat białych psów imam Filę(piebald) 3/4 skóry biała.

Dziękuję ślicznie za odpowiedź. Jeśli chodzi o karmę Trovet RRD, to przez jaki czas najlepiej stosować ją?
W większości przypadków doradzam właścicielom ,aby podawali minimum 6 tygodni,ale oczywiście mozna i dłużej bez żadnych obaw :)
Zayl

16 września 2011, 10:14

Tutaj również jest dobra karma i mały teścik przy okazji http://sites.google.com/site/457news
lolka53

16 września 2011, 10:50

najlepsze dla mojego pupila jest domowe jedzonka sama mu gotuje kaszki i miesko dzieki temu ma sliczna siersc i niegdy nie mialam z nim zadnych problemow polecam : http://sites.google.com/site/457news
Gayka
Posty:307
Rejestracja:30 stycznia 2010, 21:29

16 września 2011, 11:08

Nie można jakoś tych od raka wyrzucić , albo chociaż ich "reklamy" ? !!
Awatar użytkownika
Robert A.
Posty:4455
Rejestracja:27 czerwca 2007, 11:31
Lokalizacja:Warszawa

16 września 2011, 11:54

Dopóki będzie możliwośc logowania się jako gość to będą takie kwiatki.
czarno_czerwona
Posty:184
Rejestracja:19 sierpnia 2011, 15:10

16 września 2011, 21:25

od lipca karmie Tośke weterynaryjna eukanubą dla psów z problemami skórnymi ogolnie żecz biorąc alergia na kurczaka i pisał pan że z trovetu mozna przejść na inna karme po ustapieniu alergi mam tej jeszcze poł worka pies juz wcale się nie drapie czy jest sens zmieniać na cokolwiek innego? jak tak to na co tak w cenie 12-15kg do 160zł
Awatar użytkownika
Robert A.
Posty:4455
Rejestracja:27 czerwca 2007, 11:31
Lokalizacja:Warszawa

17 września 2011, 08:47

Tylko która Eukanuba sensitive czy dermatois?
czarno_czerwona
Posty:184
Rejestracja:19 sierpnia 2011, 15:10

17 września 2011, 15:14

sensitive z powodu ze toleruje kukurydze a to jest główna roznica w składzie tych dwoch karm :)
Awatar użytkownika
Robert A.
Posty:4455
Rejestracja:27 czerwca 2007, 11:31
Lokalizacja:Warszawa

18 września 2011, 09:02

Zostałbym przy tej karmie,psu odpowiada,swędzenie znika,cena odpowiada właścicielce :) ,to nie ma potrzeby kombinować.
Ja jestem przeciwnikiem Eukanuby u Nas dostępnej,ale o tej konkretnej z rybą słyszałem już wiele pozytywnych opinii.
czarno_czerwona
Posty:184
Rejestracja:19 sierpnia 2011, 15:10

18 września 2011, 16:02

To z eukanuba jest tak jak z RC? Ze do polski trafia ta gorsza partia? Bo dawno dawno temu kupowałam rc we francji i po doczytaniu się składu był lepszy niż ten na workach w polsce Może warto pojezdzić po nia do niemiec do granicy mam 500m a po proszki do prania itp itak jezdzimy jak bede następnym razem to zajde do zoologa.
Awatar użytkownika
Robert A.
Posty:4455
Rejestracja:27 czerwca 2007, 11:31
Lokalizacja:Warszawa

18 września 2011, 21:06

Eukanuba w USA ma 2 inne wyższe linie karm,ale one najprawdopodobniej nie są sprowadzane do Europy,ponieważ jest w Holandii fabryka Eukanuby i nikomu się to nie opłaca.
czarno_czerwona
Posty:184
Rejestracja:19 sierpnia 2011, 15:10

18 września 2011, 21:34

Znalazłam ze jest jeszcze linie wild .. cośtam jakaś eukanuba ekologiczna naturalna ale nie dostępna w polsce bardzo jestem jej ciekawa i moze za kilka lat dojdzie. Ale po czytaniu tych naturalnych ekologicznych karm ktore są drozsze od standardowych lini wyczytałam że jest tam mniej mięsa niż w tych "zwyklych". happy dog natur na pierwszych miejscach zboża
leaaaaaaaa

19 września 2011, 12:00

Witam
Potrzebuję porady i odpowiedzi na kilka pytań.
-czy pies może być całe życie na suchej karmie ( bez uszczerbku na zdrowiu )?
-czy prawdą jest,że sucha karma powoduje schorzenia wątroby/trzustki/nerek ?
-czy lekarze weterynarii mają do czynienia z 15 letnimi zdrowymi psami zywionymi wyłącznie suchą karmą ?

Mam 8 miesięcznego sznacuerka mini i dylemat ( jak sie naczyta tyle) czy dobrym posunięciem jest karmienie Acaną-od szczęniecia ją zjada. Nie dostaje nic poza ,ale jesli do acany nie wrzucę czegos ( jogurtu albo karmy mokrej ) nie rusza.
Doradzicie coś ? Proszę równiez o odpowiedzi na pytanka.

dziękuję i pozdrawiam
Awatar użytkownika
Robert A.
Posty:4455
Rejestracja:27 czerwca 2007, 11:31
Lokalizacja:Warszawa

19 września 2011, 14:19

Tyle ilu jest użytkowników na forach,tyle jest tez dotyczących żywienia suchym.
O Acanie jest sporo napisane,na forum.Nikt nie da gwarancji jak Twój pies będzie się rozwijał na tej czy innej karmie.Wiele tez zależy od danego osobnika od jego genów,rasy i ich skłonności do chorób,a także od otoczenia w którym żyje.Dużo zależy od żywienia,ale nie wszystko.
Psy żywione Barfem tez zapadają na różne choroby,podobno rzadziej-tak przynajmniej twierdzą zagorzali zwolennicy tego sposobu karmienia.
Jeden z moich psów dożył 18 lat i był całe swoje życie karmiony suchymi karmami,ale juz nastepne miewają przejściowe problemy zdrowotne(nie są to jednak wątroba,nerki,czy trzustka).
ODPOWIEDZ
  • Informacje
  • Kto jest online

    Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 91 gości