Sprawdzone suche karmy dobrej jakości-poczytaj zanim odp

Dyskuje na temat prawidłowego żywienia psów.

Moderatorzy:Robert A., Jarek

Ewelina Julia
Posty:29
Rejestracja:03 stycznia 2012, 13:38

04 października 2012, 00:27

Witam serdecznie po kilku miesiącach ciszy :oops: przeczytałam kilkadziesiąt stron, które naprodukowaliście od czasu mojej ostatniej obecności na forum :) jak zwykle mnóstwo przydatnej wiedzy :D obecnie mój wybredny schorowany 8 -letni padaczkowiec wątrobowo-trzustkowy jest od około 10 miesięcy na połączeniu 1st choice z pronature holistic- obie wersje z rybą dla alergików i problemów skórnych oraz na Markusie. Dzięki opatrzności jakoś zjada te połówki porcji :) Sierść bardzo ładna, choć nie wiem czy to nie wcześniejsza zasługa Top 10 a obecnie od 3 miesięcy Aptus Multidog Vita. W każdym razie o niebo lepsza niż na Wita Wet. Nie mogę się tylko przyzwyczaić do 3 kup dziennie i to nie najmniejszych.
Zastanawiam się czy by znowu nie spróbować podstępem zamówić tych najmniejszych opakowań 5 wersji smakowych Wolfsblut o niskich parametrach białka i tłuszczu...
Znowu się rozpisałam... :oops:
Panie Robercie- bardzo zainteresowało mnie pańskie zdanie na temat naturalnych enzymów Super Enzymes Now Foods, bo moja psinka jest (z racji niewydolności zewnątrz wydzielniczej trzustki i wątroby) na enzymach od wieelu lat- obecnie na Kreonie i Neo Pancreatinum. Pisze Pan,że mogą zdziałać cuda, a nie ukrywam że chciałabym tych cudów dla swojego psiaka doświadczyć. Czas mija...nie będzie zdrowsza...więc zrobię co mogę by została przy mnie jak najdłużej, choć padaczka też robi swoje- niestety zmiany w mózgu i postępujące rozchwianie emocjonalne, lekka agresja mocno mnie niepokoją, bo nie mogę ukoić jej obecnych na każdym kroku nerwów i ogromu szczekania na wszystko i wszystkich...
Dziękuję z góry z odpowiedź i być może podpowiedź :)
Awatar użytkownika
Robert A.
Posty:4455
Rejestracja:27 czerwca 2007, 11:31
Lokalizacja:Warszawa

04 października 2012, 18:12

Masz info na priv
Martines999
Posty:218
Rejestracja:23 czerwca 2011, 22:36

04 października 2012, 18:33

Witam
Choć sam od jakiegos czasu udzielam sie na tym forum to jak zwykle samemu sobie trudno doradzić :cry:
Niedługo będe miał kolejnego molosa i zastanawiam sie nad odpowiednią karma dla nowego pupila...Przy pierwszym piechu trzy lata temu błądziłem, krążyłem, eksperymentowałem i jakoś to było :?
Teraz więc proszę o radę drogich forumowiczów w doborze odpowiedniej karmy dla małego około 2,5 m-cznego puppy large z molosowatych.
Pozdr-M
Julasmakula

05 października 2012, 09:58

Witam.
Mam pytanie - która z karm "rybnych" jest Waszym zdaniem najlepsza.
Chodzi mi o skład, przyswajalność składników oraz relację jakość/ cena.
skrzeli
Posty:161
Rejestracja:24 września 2010, 12:56

05 października 2012, 12:09

Julasmakula pisze:Witam.
Mam pytanie - która z karm "rybnych" jest Waszym zdaniem najlepsza.
Chodzi mi o skład, przyswajalność składników oraz relację jakość/ cena.
Moim zdaniem najlepszy stosunek ceny do jakości ma TASTE OF THE WILD Pacific Stream Canine Formula. Dużo droższy jest już ORIJEN 6 Ryb z porównywalnym składem. Także fish4dogs ma fajny skład, ale gorzej z ceną. Karmy z niższych półek to raczej mają niewielki dodatek ryby w składzie. Chyba, że coś pominęłam :)
A przyswajalność to już indywidualna kwestia pieska ;)
milka777

05 października 2012, 16:40

Witam!
Kochani mam ogromną prośbę czy ktoś by mógł doradzić w wyborze karmy ;-) Niestety na składzie karm nie bardzo się znam a nie chciała bym zakupić karmy , która by nie służyła moim suniom .Mam dwie goldenki w wieku 3 i 5 lat , młodsza jest z nami od szczeniaka najpierw była na Husse super premium a teraz jest na karmie Pronatura . Starszą adoptowaliśmy jakieś 3 tygodnie temu ,niestety jak wiadomo kondycja daje wiele do życzenia . Sierść matowa i sztywna , boczki zapadnięte , kręgosłup na wierzchu :( Moje pytanie czy dało by radę dobrać karmę tak aby nie bawić się w dwa worki ? Dodam jeszcze że młodsza to typowe ADHD a starsza jest bardzo spokojna i prawdopodobnie ma problemy ze stawami :? Będę wdzięczna za pomoc :)

Ps: tak na marginesie co sadzicie o tych karmach :

NUTRA NUGGETS Professional ( tu pewnie da mi cenne wskazówki Pan Robert :) )
Vollmer's

Pozdrawiam mila
Martines999
Posty:218
Rejestracja:23 czerwca 2011, 22:36

06 października 2012, 19:10

Martines999 pisze:Witam
Choć sam od jakiegos czasu udzielam sie na tym forum to jak zwykle samemu sobie trudno doradzić :cry:
Niedługo będe miał kolejnego molosa i zastanawiam sie nad odpowiednią karma dla nowego pupila...Przy pierwszym piechu trzy lata temu błądziłem, krążyłem, eksperymentowałem i jakoś to było :?
Teraz więc proszę o radę drogich forumowiczów w doborze odpowiedniej karmy dla małego około 2,5 m-cznego puppy large z molosowatych.
Pozdr-M
To jak nikt nic nie powie, nikt nie pomoże :cry:
Pliz help mi :?
Awatar użytkownika
Robert A.
Posty:4455
Rejestracja:27 czerwca 2007, 11:31
Lokalizacja:Warszawa

07 października 2012, 18:40

No jak Ci pomóc jak Ty sam pomagasz innym :wink:
No moje zdanie możesz wyczytać na tym forum na temat tych czy innych karm. :)
Martines999
Posty:218
Rejestracja:23 czerwca 2011, 22:36

07 października 2012, 19:14

Robert A. pisze:No jak Ci pomóc jak Ty sam pomagasz innym :wink:
No moje zdanie możesz wyczytać na tym forum na temat tych czy innych karm. :)
Robercie no i właśnie w tym rzecz, że sam pomagam i jak sobie to już ciężko - "szewc bez butów chodzi" :cry:
Bardziej pomagam młodym i dorosłym psom na podstawie swoich doświadczeń. Tu jednak chodzi o szczeniaka i jak przypomnę sobie swoje doświadczenia i efekty to żal, żal, żal Panie Robercie. Sam zresztą pare razy mnie "wyprostowałeś" w kwestii kilku wyborów za co jestem Ci wdzięczny :wink:
No i stąd moja prośba-pytanie odnośnie planu żywienia dla małego piesa rasy dużej bo sporo jest nowości na rynku; jaka karma, jakie karmy przy karmieniu przemiennym np. co 2-3 m-ce (nie tylko jedną karmą non stop), jakie dodatki-suplementy - tu akurat bezapelacyjnie Aptus albo Top10 no i zióła. Mam co prawda swoje przemyślenia i jakieś tam wybory ale to będzie szczeniak a ja już niemal zapomniałem jak to jest :?
Kto pyta nie błądzi, jak mawiają więc z ciekawością usłyszę Twoje i Wasze propozycje.
Pozdr-M
Julasmakula

08 października 2012, 11:29

skrzeli pisze:
Julasmakula pisze:Witam.
Mam pytanie - która z karm "rybnych" jest Waszym zdaniem najlepsza.
Chodzi mi o skład, przyswajalność składników oraz relację jakość/ cena.
Moim zdaniem najlepszy stosunek ceny do jakości ma TASTE OF THE WILD Pacific Stream Canine Formula. Dużo droższy jest już ORIJEN 6 Ryb z porównywalnym składem. Także fish4dogs ma fajny skład, ale gorzej z ceną. Karmy z niższych półek to raczej mają niewielki dodatek ryby w składzie. Chyba, że coś pominęłam :)
A przyswajalność to już indywidualna kwestia pieska ;)
Dziękuję bardzo za podpowiedź.
Ten TOTW rozważam właśnie.. J
est jeszcze rybna Acana - w zbliżonej cenie od TOTW. Co o niej sądzicie?
Gayka
Posty:307
Rejestracja:30 stycznia 2010, 21:29

08 października 2012, 11:43

Przyznam, że tez mnie ciekawi zdanie na temat Acany. Z tego co się zorientowałam, to nie jest tutaj polecana, cos mi się jeszcze obiło, że rozmaryn w niej nie jest ok. Ale ciekawi mnie coś więcej na temat Acany.
Awatar użytkownika
Robert A.
Posty:4455
Rejestracja:27 czerwca 2007, 11:31
Lokalizacja:Warszawa

08 października 2012, 12:27

Sam rozmaryn w Acanie powinien wystarczyć, aby podraznić psu jelita(docelowo po kilku miesiącach,zakładając ,że dodatki rozmarynu sa znikome)
To sądzę o Acanie :wink:
Gayka
Posty:307
Rejestracja:30 stycznia 2010, 21:29

08 października 2012, 12:32

Dzięki ! w takim razie strach pomyśleć co może się dziać jeśli nie są znikome.
Awatar użytkownika
Robert A.
Posty:4455
Rejestracja:27 czerwca 2007, 11:31
Lokalizacja:Warszawa

08 października 2012, 18:25

Martines999 napisz jakie masz przemyślenia łatwiej mi będzie w ten sposób doradzić ,lub odradzić.
Martines999
Posty:218
Rejestracja:23 czerwca 2011, 22:36

08 października 2012, 20:27

Na początek myślałem o TOTW Puppy i Josera Kids. Do tego jako suplement Aptus Multipuppy, później jBeaphar Top10. Z innymi dodatkami nie chcę przesadzać bo i zaszkodzic można a i kasy szkoda. Ewentualnie jakieś oleje bo i tak daję je dużemu piesu.
M
ODPOWIEDZ
  • Informacje
  • Kto jest online

    Użytkownicy przeglądający to forum: Bing [Bot] i 62 gości