Sprawdzone suche karmy dobrej jakości-poczytaj zanim odp

Dyskuje na temat prawidłowego żywienia psów.

Moderatorzy:Robert A., Jarek

Ewelina Julia
Posty:29
Rejestracja:03 stycznia 2012, 13:38

08 października 2012, 22:45

Panie Robercie- dziękuję. Poczytałam i będę korzystać z enzymów. Tylko zastanawiam się jak ma się przelicznik składu np. do Amylanu, który wycofano. Nie bardzo mogę odnaleźć przekładnik jednostek usp. Zawartości poszczególnych enzymów w Kreonie odpowiada psu, ale skoro Super Enzymes ma może podleczyć niedomagającą trzustkę i wątrobę jednocześnie, to nie mam pytań i długo nad zakupem SE nie będę się zastanawiać.
Awatar użytkownika
Robert A.
Posty:4455
Rejestracja:27 czerwca 2007, 11:31
Lokalizacja:Warszawa

09 października 2012, 09:36

Czy jesteś pewna ,ze podając Kreon masz idealny przelicznik jesli tak to kto go zrobił?
Dla samej zmiany produktu i odejścia od ciągłego podawania tego samego warto przejść na enzymymy naturalne.
Jaką ma wagę Twój psiak?
Ewelina Julia
Posty:29
Rejestracja:03 stycznia 2012, 13:38

11 października 2012, 13:22

Jasne że nie mam dokładnego przelicznika, ale obserwując psiaka np. na Pangrolu widziałam różnice w wypróżnianiu na niekorzyść (jakby lekkie zaparcie a karma ta sama), a ma on jeszcze więcej jednostek niż Kreon stąd wzięło się moje zapytanie o zawartość enzymów. Obecnie psica waży 10,5-11 kg max. dochodzi do 12 kg.
Ewelina Julia
Posty:29
Rejestracja:03 stycznia 2012, 13:38

11 października 2012, 13:28

P.S coś mi się psiak rzucił na trzy wersje smakowe Wolfsbluta - z pstrągiem, koniną i kaczką. Może po prawie roku karmienia 1st Choice i Pronature Holistic tym razem podje właśnie Wolfsblut, ma lepsze parametry dla trzustkowca niż obie wspomniane. Ciekawa jestem tylko jak holistyk w tej wersji podziała na wypróżnienia, bo nie chcę znowu 3 kup dziennie i to całkiem całkiem. Trzymajcie kciuki :)
Gayka
Posty:307
Rejestracja:30 stycznia 2010, 21:29

12 października 2012, 06:13

Czy ktoś podzieli się swoimi dośwadczeniem lub wiedzą o karmach Natural Balance? Jest to teoretyczne zdrowa karma, która zasmakowała mojej psicy i jestem ciekawa jakie ma opinie. Ktoś zna ? :?
pk1bgt
Posty:14
Rejestracja:13 października 2012, 23:06

19 października 2012, 11:29

Co lepiej dla szczeniaka Brit Care Puppy czy Pro Pac Lamb&Rice puppy?
Awatar użytkownika
Robert A.
Posty:4455
Rejestracja:27 czerwca 2007, 11:31
Lokalizacja:Warszawa

19 października 2012, 11:58

Pytanie ogólne i odp ogólna.
Osobiście wybrałbym Brit Care mimo,ze karmiłem Pro Pac i byłem zadowolony
.
pk1bgt
Posty:14
Rejestracja:13 października 2012, 23:06

19 października 2012, 12:03

Robert A. pisze:Pytanie ogólne i odp ogólna.
Osobiście wybrałbym Brit Care mimo,ze karmiłem Pro Pac i byłem zadowolony
.
Otóż też mi chodziło o ogólną ocenę bo wiadomo każdy pies jest inny i inaczej reaguje :)

A co ma oznaczać w składzie Brita Care
mięso jagnięce i produkty pochodzenia jagnięcego.

Te produkty pochodzenia to co to?
Skład z opakowania.A na stronach internetowych jest mączka lub samo jagnięcina.
Ostatnio zmieniony 21 października 2012, 14:40 przez pk1bgt, łącznie zmieniany 1 raz.
kotusia
Posty:14
Rejestracja:09 października 2012, 17:01

21 października 2012, 14:39

Karmię Pro Pac'em dla seniorów. Jestem zadowolona:)
Chefrenek
Posty:509
Rejestracja:01 października 2007, 15:25

22 października 2012, 22:21

Co powiecie o sorbinianie potasu w karmach platinum? Jest szkodliwy?
anulkac
Posty:148
Rejestracja:20 stycznia 2011, 23:04

22 października 2012, 22:36

Chefrenek pisze:Co powiecie o sorbinianie potasu w karmach platinum? Jest szkodliwy?
Nie wiem jak psy reagują na sorbinian. Osobiście unikam w swoim jedzeniu. Zauważyłam, że boli mnie po nim żołądek a język robi się jak wiór. Osobiście nie podałabym psu karmy z tym czymś.
Chefrenek
Posty:509
Rejestracja:01 października 2007, 15:25

22 października 2012, 22:41

anulkac pisze:
Chefrenek pisze:Co powiecie o sorbinianie potasu w karmach platinum? Jest szkodliwy?
Nie wiem jak psy reagują na sorbinian. Osobiście unikam w swoim jedzeniu. Zauważyłam, że boli mnie po nim żołądek a język robi się jak wiór. Osobiście nie podałabym psu karmy z tym czymś.
Dostałam próbki tej karmy i psom bardzo smakuje. Jednak niepokoi mnie ten konserwant. :roll:
anulkac
Posty:148
Rejestracja:20 stycznia 2011, 23:04

22 października 2012, 22:46

Generalnie platinum bardzo dużo ludzi sobie chwali. Nie stosowałam, więc się nie wypowiem. Ale sorbinian byłby dla mnie składnikiem skreślającym karmę.

W temacie sobinianiu Robert powinien pomóc :)
Awatar użytkownika
Robert A.
Posty:4455
Rejestracja:27 czerwca 2007, 11:31
Lokalizacja:Warszawa

23 października 2012, 14:08

Ściągnięte z netu to opis dla ludzi,ale bardzo podobnie działa w przypadku psów.
Sorbinian potasu.
Pochodzenie:
Sól potasowa kwasu sorbowego (E200), naturalnie występującego w owocach europejskiej jarzębiny (Sorbus aucuparia), od której wywodzi się nazwa kwasu. Przemysłowo uzyskiwany na drodze różnych metod chemicznych.

Funkcje i cechy charakterystyczne:
Kwas sorbowy jest środkiem konserwującym głównie przeciwko grzybom i drożdżom. Nie jest skuteczny przeciwko bakteriom.
Monika B.
Posty:25
Rejestracja:25 listopada 2011, 10:14

24 października 2012, 09:40

Monika B. pisze:
Robert A. pisze: Monika B.
Cokolwiek z psem się stanie nie koduj się,nikt nie ma prawa oceniać ile pies będzie żył(nawet z punktu widzenia medycznego)bo to jest nakładanie swoistego kodu na właściciela i zwierzaka!!!!!-tyle z życia bioenergetycznego :)
Koniecznie odstaw NGBB nie nadaje się dla chorych psów.
Z normalnych karm znakomicie spełniających rolę zamiennika przy chorobach z trzustką jest http://www.krakvet.pl/mera-high-premium ... 12481.html
Co do suplementów dodatkowych poczekajmy na całość badań.

Jesteśmy po wizycie u dr. Jarka. Fosfor i wapń o.k, amylaza lekko obniżona, pozostałe wyniki w normie :D . Pan doktor wykonał próbę kliszową i jest o.k :D Mamy skończyć antybiotyk i opakowanie Kreonu reszta pozostaje bez zmian. Myślę, że ponieważ mój pupil ma jak widać delikatną trzustkę zamawiam mu Mera Dog i rezygnuję z NGBB. Teraz gdy wyniki są o.k wracam do pytania czy podawać mu coś jeszcze?
Witam,
Jesteśmy w połowie drugiego worka Mera Dog, karma jest pożerana :D , a nie zjadana. Nie wiem czy to zasługa łososia czy generalnie smakowitości karmy. Sierść bardzo ładna, błyszczącą, qupy różnie raz lepiej raz gorzej. Do karmy dostaje Kreon 10.000 i póki co mam podawać jeszcze 2 tygodnie, a potem po odstawieniu powtórzyć próbę kliszową. Mam pytanie jaką karmę mogę jeszcze alternatywnie stosować dla trzustkowca gdyby ta mu się znudziła i czy mogę mu dawać np. surowe warzywa, owoce, ser biały. Uwielbia marchewkę, jabłka, ale od momentu wykrycia złej pracy trzustki podaję psiakowi jedynie karmę :( . Dodam, że jest ciągle głodny i chudziutki :( Nie przybiera na wadze, ale też już nie traci. Przed wykryciem choroby schudł w tydzień 3 kilo. Podobno trzustkowcy tak mają :(
ODPOWIEDZ
  • Informacje
  • Kto jest online

    Użytkownicy przeglądający to forum: Bing [Bot] i 51 gości