Sprawdzone suche karmy dobrej jakości-poczytaj zanim odp

Dyskuje na temat prawidłowego żywienia psów.

Moderatorzy:Robert A., Jarek

Awatar użytkownika
Robert A.
Posty:4455
Rejestracja:27 czerwca 2007, 11:31
Lokalizacja:Warszawa

01 sierpnia 2007, 12:24

Najlepiej kupic Pedigrie z warzywami,ma bardzo dużo kolorowych krokietów,i jest bardzo zdrowe,ma ładne opakowanie,i przystępną cenę,ja nie wiem po co kupowac nie znane karmy jak EUKANUBA,hills,Jakie to ryzyko,że psu może się coś stac,jak karma nie jest znana,a takie Pedigrie to od zawsze jest na naszym rynku i można mu zaufac, ma jeszczę tę przewagę nad innymi karmami ,że na starośc pies może świecic jako darmowa lampka nocna!!!!
Awatar użytkownika
patrilla
Posty:299
Rejestracja:19 września 2005, 20:53
Lokalizacja:Toruń

01 sierpnia 2007, 14:44

Robert Alka Ty to miły potrafisz być normalnie miód :lol:
Z Vectrą też szukamy karmy idealnej ... ale mi jest łatwiej bo mam jeden pyszczek a ona 4 i każdy inne potrzeby ma ...
OWCZARZ
Posty:779
Rejestracja:08 maja 2007, 13:36
Lokalizacja:Kraków

01 sierpnia 2007, 14:50

Nie ma karmy idealnej ale są bliskie ideału.
Vectra
Posty:27
Rejestracja:19 listopada 2006, 22:08

01 sierpnia 2007, 14:54

Robert Alka Ja mam jakieś dziwne psy , bo nie chcą ani znanego pedigri ,ani nieznanych eukanuby ani hillsa tym bardziej.Hillsa nawet kot nie powąchał , a on smakosz psich karm :wink:

Mam 4 psy (dwa duże i dwa średnie , razem jakieś 140 kg psiny) i każdy je inną karme :roll: Najlepiej im służy chicopee w wersji stosownej do każdego ,ale jeden z psów ma delikatny przewód pokarmowy i różne takie tam dolegliwości i jadał chicopee rybną , której teraz niestety nie mogę dostać , zastąpiłam Cibau z rybką stąd spadło moje pytanie czy Cibau jest porównywalna z Chicopee.
W dodatku dwa psy są wybredne ,a jeden przechodzi sam siebie z wybrzydzaniem , jeden jest alergikiem , tylko karma L&R wchodzi w gre a czwarty jest 10 letnim seniorem który ma właśnie delikatny przewód pokarmowy i tylko rybna karma mu odpowiada.
OWCZARZ
Posty:779
Rejestracja:08 maja 2007, 13:36
Lokalizacja:Kraków

01 sierpnia 2007, 15:40

Ja rozumiem ze masz kilka psiakow i maja one rozne potrzeby zywieniowe, ale jesli piszesz ze nie chcą Ci jesc ani tej karmy ani tej ani tej itd.....to chyba troche sa rozpuczone.....ja bym tak nie ulegal kaprysom psów ze tego nie chca tego nie chca itd.... jak beda glodne to zjedza a inna sprawa co im sluzy a co nie
Awatar użytkownika
Robert A.
Posty:4455
Rejestracja:27 czerwca 2007, 11:31
Lokalizacja:Warszawa

01 sierpnia 2007, 15:59

Patrilla ,ja rozumiem co znaczy mieć kilka psów,sam mam 3 duże ,i trzeba było poszukac czegos dobrego i taniego i mam he,he,he a mimo ,ze jest tanie to psy mają się b. dobrze Owczarz może zaswiadczyc :) Taniego ,nie znaczy g...o!!!!Oczywiscie bez witamin nie da rady,ale tylko polowa dawki.
OWCZARZ
Posty:779
Rejestracja:08 maja 2007, 13:36
Lokalizacja:Kraków

01 sierpnia 2007, 16:05

Tak moge zaswiadczyc Robert ma duże doświadczenie i wybrał doskonale w dobrej relacji cena-jakosc. Psy ma wspaniałe i niekoniecznie musi karmić karmami za 200 zł i wyzej by miały się dobrze. Najwazniejsze ruszyc glową i zainteresować się głębiej analizą poszczegolnych karm...do tego witaminki, preparaty na stawy i jest wszystko ok.

Trudno zeby kilku psom kupowac karmy za 200 zł bo by człowiek zbankrutował a nawet dla jednego psa czasem karma tańsza jest lepsza niż ta najdroższa choć nie znaczy że ta najtansza jest najlepsza bo trzeba na niektore karmy uwazac.... Nie wszystko co drogie jest najlepsze, ale również nie wszystko co tanie to dziadostwo jak i nie wszystko tanie jest warte stosowania.
Vectra
Posty:27
Rejestracja:19 listopada 2006, 22:08

01 sierpnia 2007, 16:38

Z tym rozpuszczeniem , pewnie jest trochę prawdy :wink: Dwa psy jedzą że aż miło , jeden powiedzmy jak zgłodnieje porządnie to i poje , no , a najmłodszy jest niejadkiem , miska go nie interesuje.Ale ja już mam to szczęście że co pies to musi za młodu być anorektyk :roll: Ale ja się nie patyczkuje , nie chce jeść to nie namawiam jednak czasem przydało by się by pies coś zjadł.

Prawdą jest że co najdroższe nie musi być super i odwrotnie tansze nie znaczy byle co ;)

Dwa ze co pies to inaczej przyswaja i jednemu karma jakaś służy drugiemu "szkodzi"

to może przedstawię te moje bydlątka:
Doberman lat 10 - rozwalona trzustka , jedyna karma jaką przyswaja to już wymienione chicopee rybne.Kondycja i zachowanie jak szczeniak ;)
Pitbullka , średnio wybredna , troche się spasła , miała dwie operacje niedawno (krwiak wycinany)mało ruchu w związku z tym. Dostaje teraz Boscha super light - efekty widocznie , karme przyswaja świetnie.
Azjatka 9 miesięcy - alergia na mięso z drobiu i wszelkie karmy z dodatkiem tegoż mięsa.Objawy to wypadanie sierści.Dostaje chicopee L&R i cirrus no i powiem że powraca porządna fryzura.
Staffik 9 miesięcy no i to jest anorektyk :evil: Jedyne co przechodzi mu przez szlachetne gardło to Naturediet ,a i smakuje mu dietetyczna karma pitbullki.

Dlatego poszukuje karmy "idealnej"
:D
Talia
Posty:108
Rejestracja:13 lipca 2007, 08:24
Lokalizacja:Toruń
Kontakt:

01 sierpnia 2007, 21:58

Fajna paczuszka :lol: Dziwne bo co spotykam staffika to żarłoczny. A ta karma co mu smakuję to puszka o ile się nie mylę? Z własnego doświadczenia wiem, że puszeczki drogo wychodzą :roll:
Mój psiak za bardzo też nie lubi suchej karmy. Jak dałam mu rano o 7 tak leżała do 15. Próbowałam zabierać jej miskę po 10 minutach, ale to i tak nic nie dało, a pies jadłby tylko 1/2 posiłku :? :? :?
Najbardziej to mój psiak lubi to czego mu nie wolno....np. zdechło rybe nad jeziorem :? :? :? :? :? :?
Vectra
Posty:27
Rejestracja:19 listopada 2006, 22:08

01 sierpnia 2007, 22:32

Tak , to są puszki ,a w zasadzie nie puszki tylko szalki - drogie :? ale cóż ...
psiarz

02 sierpnia 2007, 00:02

a zna ktoś tą karmę? : www.pronature.pl

prosze o jakieś opinie, wiem ze jest dostepna od jakiegoś czasu i sugerowal mi ja hodowca ze Śląska
OWCZARZ
Posty:779
Rejestracja:08 maja 2007, 13:36
Lokalizacja:Kraków

02 sierpnia 2007, 00:10

Bardzo mało wiadomosci odnośnie szczegółowo użytych składników w karmie, skład raczej przeciętny, dużo skłądników mogących uczulać psa: duzo mielonej kukurydzy, pszenicy, kukurydzianej mączki glutenowej. Jak dla mnie za dużo tych zbóż.
Ja bym sobie dał spokój bo skład bardzo przeciętny, zdecydowanie gorsza jakość niż np. Acana, Chicopee.
Awatar użytkownika
Robert A.
Posty:4455
Rejestracja:27 czerwca 2007, 11:31
Lokalizacja:Warszawa

02 sierpnia 2007, 07:28

Na pewno bardzo ładna,i sprytna nazwa tej karmy,budząca spokój u potencjalnego klienta "PRONATURE :) Widać,ze marketing zrobił kawał dobrej roboty wymyślając nazwę. :D
Gość

02 sierpnia 2007, 19:14

niech mi ktos poda nazwe karmy ktora nie ma wsparcia marketingowego ....

zrobmy tu quiz, bo jesli chodzi o mnie ja takiej nie znam.
OWCZARZ
Posty:779
Rejestracja:08 maja 2007, 13:36
Lokalizacja:Kraków

02 sierpnia 2007, 19:42

Czyzby nastepny chochlik forumowy siejacy zamet??? ignorujemy tu anonimy!:)
ODPOWIEDZ
  • Informacje
  • Kto jest online

    Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 33 gości