Sprawdzone suche karmy dobrej jakości-poczytaj zanim odp

Dyskuje na temat prawidłowego żywienia psów.

Moderatorzy:Robert A., Jarek

barbarasz49
Posty:384
Rejestracja:09 lutego 2012, 13:50

30 listopada 2012, 20:14

Przepraszam Robercie z całego serca,źle otworzyłam stronę!!!
barbarasz49
Posty:384
Rejestracja:09 lutego 2012, 13:50

30 listopada 2012, 20:17

Skasuj moją wypowiedź bo mi głupio i przykro,chyba lepiej pójdę spać żeby już nikomu niepotrzebnie nie dowalać.Wybacz!!!
Martines999
Posty:218
Rejestracja:23 czerwca 2011, 22:36

30 listopada 2012, 20:32

isabelle30 pisze:No dobra - czepiam się dalej. Analiza składu Lupo Natural...
policzyłam te % i wyszło mi - 39% składu produkty zwierzęce (wliczając algi morskie co jest oczywiście bzdurą bo to nie zwierzęta) oraz 61 % składu to rośliny.
To gdzie ta natura? Z tego co wiem pies to nie krowa czy królik....proporcje powinny być nieco odwrotne?
Kolejne pytania które mi się nasuwają - po co ten kwiat aksamitki? Że juz o rozmarynie nie wspomnę - dla psów to raczej trucizna - czyli mamy cały spis dodatków "wyglądających ładnie"
Pięknie także brzmi określenie, że ziemniaki są bogate w błonnik....gdzie on jest w ziemniakach? Tego nie wie nikt...
Specjalnie sprawdziłam- skład ziemniaka - 77% wody, 18% węglowodanów (niemal całość to skrobia), 2% białka, 1.5 % błonnika (pewnie policzyli ten w skórce). Czy to jest bogate źródło błonnika?
Skład brałaś ze strony polskiego dystrybutora?
Bo jak tak to nie dokładnie wszystko doczytałaś :?
Jest tam napisane: "Wspomagające trawienie, wolne od glutenów, bogate w błonniki węglowodany: gotowane na parze ziemniaki, pełnowartościowy ryż brązowy, pasternak"...
Jest tez olej rozmarynowy a nie rozmaryn...
M
isabelle30
Posty:3475
Rejestracja:12 listopada 2009, 20:36

30 listopada 2012, 20:56

Ale czy to coś zmienia w składzie procentowym? Czy myślisz że w oleju rozmarynowym jest coś innego niz w rozmarynie?
Ziemniaki są wymienione na pierwszym miejscu tej litanii, czyli to one stanowią wspaniałą większość. Po co ten pasternak? Nie lepiej byłoby umieścić tam marchew? Byłoby przynajmniej nieco witamin....
Ale nic to. Taki czepialski dzień tylko
Jutro mi przejdzie :mrgreen:
Martines999
Posty:218
Rejestracja:23 czerwca 2011, 22:36

30 listopada 2012, 20:59

isabelle30 pisze:Ale czy to coś zmienia w składzie procentowym? Czy myślisz że w oleju rozmarynowym jest coś innego niz w rozmarynie?
Ziemniaki są wymienione na pierwszym miejscu tej litanii, czyli to one stanowią wspaniałą większość. Po co ten pasternak? Nie lepiej byłoby umieścić tam marchew? Byłoby przynajmniej nieco witamin....
Ale nic to. Taki czepialski dzień tylko
Jutro mi przejdzie :mrgreen:
Luzik :wink:
alana

01 grudnia 2012, 14:11

Chyba będę zmuszona szukać innej karmy - Trovet RRD w naszym przypadku raczej nie wypali :( Pies bez "wkładki" karmy nie ruszy a to się jeszcze nie zdarzyło do tej pory. Oczywiście zawsze miał nadzieję na małe co nieco ze stołu, ale jak się zorientował, ze nie ma nadziei to wyjadał suche żarcie do końca, teraz nie ma takiej opcji. Poza tym zauważyłam, że robią mu się "śpioszki" w oczach czego do tej pory nie było. Sierść też średnia, a że to długowłosy kundel często mylony z polskim owczarkiem nizinnym to po włosie też widać, ze karma mu nie leży.

Jakie macie zdanie nt. Bozity ROBUR Genuine Lamb & Rice 23/13 ?
Składniki:
Mięso z jagnięciny, kiełki kukurydzy, ryż, mączka kukurydziana, proteiny kukurydziane, mączka z jagnięciny, tłuszcz zwierzęcy, bulion z jagnięciny, proteiny ziemniaczane, składniki mineralne, witaminy, melasowane drożdże, kwas mlekowy, suszony rozmaryn, tauryna, włókna buraczane (pulpa buraczana), siemię lniane (naturalne źródło Omega-3), ß-1,3/1,6-Glucan, glukozamina, siarczan chondroityny.
anulkac
Posty:148
Rejestracja:20 stycznia 2011, 23:04

02 grudnia 2012, 00:23

alana pisze:
Jakie macie zdanie nt. Bozity ROBUR Genuine Lamb & Rice 23/13 ?
Składniki:
Mięso z jagnięciny, kiełki kukurydzy, ryż, mączka kukurydziana, proteiny kukurydziane, mączka z jagnięciny, tłuszcz zwierzęcy, bulion z jagnięciny, proteiny ziemniaczane, składniki mineralne, witaminy, melasowane drożdże, kwas mlekowy, suszony rozmaryn, tauryna, włókna buraczane (pulpa buraczana), siemię lniane (naturalne źródło Omega-3), ß-1,3/1,6-Glucan, glukozamina, siarczan chondroityny.
Alana ja bym się bała tego nie sprecyzowanego tłuszczu zwierzęcego. Często pod tą nazwą kryje się tłuszcz z kurczaka :(
Louhans
Posty:349
Rejestracja:31 grudnia 2010, 19:22

02 grudnia 2012, 10:55

Od miesiąca próbuję zmienić mojej terrierce karmę po NGBB. Dawałam ją blisko dwa lata i uznałam, że czas na zmianę.
Założenia są takie aby była mniejsza zawartość białka bo działa na moją sukę trochę zbyt pobudzająco. Musi być bez kukurydzy i dobrze aby w składzie znalazły się źródła tryptofanu.
Zastanawiam się nad taką karmą i ciekawa jestem opinii o składzie oraz ew. propozycje. Cena nie gra roli:

Platinum Natural Adult Lamb & Rice
Analiza:
białko surowe 23%, tłuszcz surowy i oleje 11%, popiół surowy 7,9%, włókno surowe 2%, wapń 1,8%, fosfor 1,3%, wilgotność (sok ze świeżego mięsa)18%.

Dodatki na 1 kg:

wit. A- 10.000IE, wit. D3- 1.600IE, wit. E (alfa tokoferol) 100mg, wit. K1- 2mg, wit. B1- 3mg, wit. B2- 5mg, wit. B6- 3mg, wit. B12- 40mg, kwas nikotynowy 20mg, pantontenian wapnia 10mg, biotyna 160mg, kwas foliowy 300mg, chlorek choliny 500mg, siarczan jednowodny żelaza 75mg, tlenek manganu 90mg, siarczan kobaltu 1mg, jodek potasu 4mg, jodek sodu 0,3mg.
Konserwowane przy użyciu: sorbinian potasu, alfa tokoferol.

Skład:
świeże mięso jagnięce (70%), ryż, tłuszcz jagnięcy, mączka z mięsa jagnięcego, suszone ryby, olej z łososia, suszone jabłka, suszone drożdże piwne, olej lniany tłoczony na zimno, oliwa z pierwszego tłoczenia, ekstrakt z muszli zielonej (małż nowozelandzki) jako źródło glukozaminy, proszek kopru włoskiego, korzeń sarsaparilla, seler, karczoch, nasturcja, rumianek pospolity, mniszek lekarski, goryczka w proszku, juka, chlorek potasu.
Ostatnio zmieniony 02 grudnia 2012, 10:59 przez Louhans, łącznie zmieniany 1 raz.
Louhans
Posty:349
Rejestracja:31 grudnia 2010, 19:22

02 grudnia 2012, 10:56

Dodam, że właśnie testuje Fitmin Maintenence i nie jestem z niej zadowolona. Odpada MM bo suka moja jej nie lubi.
alana

02 grudnia 2012, 11:21

anulkac pisze:
alana pisze:
Jakie macie zdanie nt. Bozity ROBUR Genuine Lamb & Rice 23/13 ?
Składniki:
Mięso z jagnięciny, kiełki kukurydzy, ryż, mączka kukurydziana, proteiny kukurydziane, mączka z jagnięciny, tłuszcz zwierzęcy, bulion z jagnięciny, proteiny ziemniaczane, składniki mineralne, witaminy, melasowane drożdże, kwas mlekowy, suszony rozmaryn, tauryna, włókna buraczane (pulpa buraczana), siemię lniane (naturalne źródło Omega-3), ß-1,3/1,6-Glucan, glukozamina, siarczan chondroityny.
Alana ja bym się bała tego nie sprecyzowanego tłuszczu zwierzęcego. Często pod tą nazwą kryje się tłuszcz z kurczaka :(
na stronie Bozity przy tej karmie mają napisane "W przeciwieństwie do wielu innych karm Lamb& Rice Robur Genuine 23/13 zawiera jedynie mięso i mączkę z jagnięciny bez dodatku drobiu czy wieprzowiny oraz prszenicy i glutenu." dlatego też zwróciłam na nią uwagę. A szukać innej karmy muszę bo wczoraj zauważyłam, że pojawił się u psa łupież :/ Nie wiem jak skład karmy bo sporo w niej "kukurydzianych" rzeczy, ale też raczej w szwedzkiej karmie wszystko powinno być wysokiej jakości.
Louhans
Posty:349
Rejestracja:31 grudnia 2010, 19:22

02 grudnia 2012, 11:24

Jeszcze na jedna karmę zwróciłąm uwagę:

James Wellbeloved Adult Indyk & ryż
skład:
ryż, sproszkowane mięso indycze, owies, siemię lniane pełnoziarniste, sos z indyka, tłuszcz z indyka, suszona pulpa buraczana, lucerna, chlorek sodu, naturalne algi morskie, wąglan wapnia, wyciąg z cykorii, wyciąg z jukki Schidigera.
Zawiera: min. 26% indyk, min. 26% ryż, min. 19% owies, min. 3,5% siemię lniane, min. 1% lucerna, min. 0,4% naturalne algi morskie. Z przeciwutleniaczami: tokoferol (witamina E, z ekstraktów naturalnego pochodzenia).

zawartość procentowa ze strony producenta:
Analytical Constituents: protein 21.0%, crude fibres 3.3%, fat content 10%, crude ash 6.4%, Vitamin E 150mg/kg, omega-3 fatty acids 1%, omega-6 fatty acids.
alana

02 grudnia 2012, 11:41

Louhans pisze: James Wellbeloved
ja bym się chętnie dowiedziała ogólnie jakie są opinie nt. karm tej firmy. Widzę, ze mają w ofercie jagnięcinę & ryż i bez dodatku drobiu...
anulkac
Posty:148
Rejestracja:20 stycznia 2011, 23:04

02 grudnia 2012, 12:57

alana pisze:
anulkac pisze:
alana pisze:
Jakie macie zdanie nt. Bozity ROBUR Genuine Lamb & Rice 23/13 ?
Składniki:
Mięso z jagnięciny, kiełki kukurydzy, ryż, mączka kukurydziana, proteiny kukurydziane, mączka z jagnięciny, tłuszcz zwierzęcy, bulion z jagnięciny, proteiny ziemniaczane, składniki mineralne, witaminy, melasowane drożdże, kwas mlekowy, suszony rozmaryn, tauryna, włókna buraczane (pulpa buraczana), siemię lniane (naturalne źródło Omega-3), ß-1,3/1,6-Glucan, glukozamina, siarczan chondroityny.
Alana ja bym się bała tego nie sprecyzowanego tłuszczu zwierzęcego. Często pod tą nazwą kryje się tłuszcz z kurczaka :(
na stronie Bozity przy tej karmie mają napisane "W przeciwieństwie do wielu innych karm Lamb& Rice Robur Genuine 23/13 zawiera jedynie mięso i mączkę z jagnięciny bez dodatku drobiu czy wieprzowiny oraz prszenicy i glutenu." dlatego też zwróciłam na nią uwagę. A szukać innej karmy muszę bo wczoraj zauważyłam, że pojawił się u psa łupież :/ Nie wiem jak skład karmy bo sporo w niej "kukurydzianych" rzeczy, ale też raczej w szwedzkiej karmie wszystko powinno być wysokiej jakości.

Piszą bez dodatku drobiu - chodzi prawdopodobnie o mięso lub mączkę, a nie precyzują czy tłuszcz też nie zawiera kuraka. Jak są tacy "fajni" to dlaczego nie piszą z czego ten tłuszcz? Już kilka razy przekonałam się , że niesprecyzowany tłuszcz okazuje się tłuszczem z kury.
Rucia1
Posty:46
Rejestracja:13 kwietnia 2012, 07:56

02 grudnia 2012, 17:46

alana pisze:Chyba będę zmuszona szukać innej karmy - Trovet RRD w naszym przypadku raczej nie wypali :( Pies bez "wkładki" karmy nie ruszy a to się jeszcze nie zdarzyło do tej pory. Oczywiście zawsze miał nadzieję na małe co nieco ze stołu, ale jak się zorientował, ze nie ma nadziei to wyjadał suche żarcie do końca, teraz nie ma takiej opcji. Poza tym zauważyłam, że robią mu się "śpioszki" w oczach czego do tej pory nie było. Sierść też średnia, a że to długowłosy kundel często mylony z polskim owczarkiem nizinnym to po włosie też widać, ze karma mu nie leży.

Jakie macie zdanie nt. Bozity ROBUR Genuine Lamb & Rice 23/13 ?
Składniki:
Mięso z jagnięciny, kiełki kukurydzy, ryż, mączka kukurydziana, proteiny kukurydziane, mączka z jagnięciny, tłuszcz zwierzęcy, bulion z jagnięciny, proteiny ziemniaczane, składniki mineralne, witaminy, melasowane drożdże, kwas mlekowy, suszony rozmaryn, tauryna, włókna buraczane (pulpa buraczana), siemię lniane (naturalne źródło Omega-3), ß-1,3/1,6-Glucan, glukozamina, siarczan chondroityny.
Wydaje mi się, że pochopnie zmieniasz karmę, nie karmisz nawet tygodnia, a piszesz, że sierść średnia - to zbyt krótko, aby ocenić. Właśnie o karmach Bozity czytałam, że psiaki nie jędzą jej chętnie. Ja bym jeszcze poczekała. Polewaj karme olejem z łososia i zero smakołyków ze stołu.
alana

02 grudnia 2012, 19:48

Rucia1 pisze: Wydaje mi się, że pochopnie zmieniasz karmę, nie karmisz nawet tygodnia, a piszesz, że sierść średnia - to zbyt krótko, aby ocenić. Właśnie o karmach Bozity czytałam, że psiaki nie jędzą jej chętnie. Ja bym jeszcze poczekała. Polewaj karme olejem z łososia i zero smakołyków ze stołu.
Nie no karmy póki co nie zmienię bo nie chcę psa do rozstroju doprowadzić, te 3 kg zjeść musi. Ale nie wiem czy zamawiać kolejne 3 kg czy jednak szukać czegoś innego. Włos włosem ale skąd łupież? Za szczeniaka też miał łupież po RC i w zasadzie tylko po nim. Mój psiak na prawdę szybko reaguje, 1 kg karmy nam wystarczy zeby stwierdzić czy jest ok czy nie. Ja bym bardzo chciała żeby mu ten Trovet podszedł, BARDZO! Gdyby to ode mnie zależało to na tym Trovecie poszukiwania bym zakończyła bo czegóż chcieć więcej od karmy - ta ma wszystko. Skóra w końcu blada a nie zaogniona, miejsca zazwyczaj najbardziej zaczerwienione (pachy) czyste i gdyby tylko chciała ta zaraz go jeść!
Ale dziękuję Rucia1 za zainteresowanie :)
ODPOWIEDZ
  • Informacje
  • Kto jest online

    Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 46 gości