Sprawdzone suche karmy dobrej jakości-poczytaj zanim odp

Dyskuje na temat prawidłowego żywienia psów.

Moderatorzy:Robert A., Jarek

Toya25

30 listopada 2012, 13:19

Mam pytanie. Obecnie po bardzo wielu próbach z karmami,zostały nam dwie, przy których nic się z psami nie dzieje, typu rzadkie i częste kupki, drapanie, brzydki zapach, straszne bąki itd. Te karmy to Markus Muhle i Nutra Gold BB. Która będzie lepsza dla ich zdrowia ? Psy to pudel, shih-tzu i mix-husky ze schroniska.
barbarasz49
Posty:384
Rejestracja:09 lutego 2012, 13:50

30 listopada 2012, 14:00

Ja też nie mogłam trafić na sucha karmę,którą by moja labka zaakceptowała,dopiero Marcus Muhle zjadła ze smakiem. Polecam bo to bardzo dobra karma,nie ma w niej dużo zbóż za to są warzywa i owoce no i oczywiście mięso oraz składniki niezbędne dla zdrowia psa. W Nutra Gold m.in.składnikami jest proso i jęczmień,które mogą powodować alergię.
isabelle30
Posty:3475
Rejestracja:12 listopada 2009, 20:36

30 listopada 2012, 14:25

Aż się zainteresowałam MM...i przeanalizowałam skład.Mam parę pytań - Robercie pomożesz?
Chwalą się że "Brak nieorganicznych minerałów-
Jak węglan wapnia, mączka kamienna, wapno" ale nie widzę w składzie żadnego źródła wapnia....no chyba że mączka kostna daje odpowiednią ilość choć jest jej tak mało...

Chwalą się że "Od zawsze wolna od mączki zwierzęcej-
chodź ustawowo zakazano jej stosowania dopiero w 2000r" a wskładzie czytamy " mączka z kości dziczyzny 5%, mączka rybna 5%" - to jak w końcu jest ?

Ponadto lista składników syntetycznych dodawanych np wit D3 - znamy źródła naturalne tej witaminy ( w karmie jest tłuszcz z łososia), szereg wit z grupy B - dlaczego nie ma ich w formie naturalnej?, biotyna ( karma zawiera żółtka), wit C, kwas foliowy i inne - tak samo. Dlaczego są dodawane syntetyczne związki których w naturze nie brakuje???
Seiti
Posty:3112
Rejestracja:03 lutego 2011, 10:58
Lokalizacja:Łódź

30 listopada 2012, 15:17

Różne psy różne reakcje na tą samą karmę. U Neyi pojawiły się bąki przy MM, a Perdo (kolega suk) nie chce jej tknąć, w dodatku właścicielce nie podobają się kupy. Wróciłyśmy do NGBB.
Toya wybierz karmę która bardziej służy Twoim psom, a To już tylko Ty wiesz która. ;)
Awatar użytkownika
Robert A.
Posty:4455
Rejestracja:27 czerwca 2007, 11:31
Lokalizacja:Warszawa

30 listopada 2012, 17:15

Toya25 pisze:Mam pytanie. Obecnie po bardzo wielu próbach z karmami,zostały nam dwie, przy których nic się z psami nie dzieje, typu rzadkie i częste kupki, drapanie, brzydki zapach, straszne bąki itd. Te karmy to Markus Muhle i Nutra Gold BB. Która będzie lepsza dla ich zdrowia ? Psy to pudel, shih-tzu i mix-husky ze schroniska.
Nie wiemy która będzie lepsza,bo każdy psiak jest inny tak jak napisała Seiti.
Każda z tych karm jest inna ,różnica w dawkowaniu ,składzie,ilosci mięsa ,a i w samym wyglądzie karmy metodzie produkcji,i kraju pochodzenia co tez ma ogromne znaczenie w przypadku suchych karm.
Karmiłem jedną i druga karmą swego czasu,teoretycznie MM jest karmą lepiej zrobioną i bardziej zdrową,ale ......moje psy lepiej funkcjonowały na Breeders Bag Nutra Gold.
Awatar użytkownika
Robert A.
Posty:4455
Rejestracja:27 czerwca 2007, 11:31
Lokalizacja:Warszawa

30 listopada 2012, 17:21

isabelle30 pisze:Aż się zainteresowałam MM...i przeanalizowałam skład.Mam parę pytań - Robercie pomożesz?
Chwalą się że "Brak nieorganicznych minerałów-
Jak węglan wapnia, mączka kamienna, wapno" ale nie widzę w składzie żadnego źródła wapnia....no chyba że mączka kostna daje odpowiednią ilość choć jest jej tak mało...

Chwalą się że "Od zawsze wolna od mączki zwierzęcej-
chodź ustawowo zakazano jej stosowania dopiero w 2000r" a wskładzie czytamy " mączka z kości dziczyzny 5%, mączka rybna 5%" - to jak w końcu jest ?

Ponadto lista składników syntetycznych dodawanych np wit D3 - znamy źródła naturalne tej witaminy ( w karmie jest tłuszcz z łososia), szereg wit z grupy B - dlaczego nie ma ich w formie naturalnej?, biotyna ( karma zawiera żółtka), wit C, kwas foliowy i inne - tak samo. Dlaczego są dodawane syntetyczne związki których w naturze nie brakuje???
Gdyby wszystko o co Isabelll zapytałaś lub zwróciłaś uwage było idealnie dodane w zgodzie z naturą to koszt karmy byłby 40-50% większy.
barbarasz49
Posty:384
Rejestracja:09 lutego 2012, 13:50

30 listopada 2012, 18:20

Robercie co spowodowało zmianę Twojego zdania odnośnie karmy Marcus Muhle? Kiedyś pisałeś że ta karma, że zacytuję to "totalny odjazd"? Nie ukrywam,że poszukując karmy,która by mojej labce pasowała kierowałam się m.in. Twoją opinią , dlatego jestem trochę zaskoczona. Jak mam rozumieć zdanie,że Twoje psy po karmie Breeders Bag Nutra Gold - lepiej funkcjonują? Czyli jak? Z tego co wiem o tej karmie ma bardzo drobniutkie granulki podobnie jak TOTW i niestety nie wszystkie duże psy lubią taki drobiazg,tego typu psy lubią gryźć granulki, a te karmy im tego nie zapewniają.
isabelle30
Posty:3475
Rejestracja:12 listopada 2009, 20:36

30 listopada 2012, 18:29

Ok, już rozumiem :twisted:
Barbarasz, wielkość granulek jest akurat ostatnim kryterium przy wyborze karmy
Seiti
Posty:3112
Rejestracja:03 lutego 2011, 10:58
Lokalizacja:Łódź

30 listopada 2012, 18:30

Barbarasz jeśli Luna dobrze na niej funkcjonuje i ją je to się jej trzymaj. Każdy pies jest inny, moje też lepiej funkcjonują na NGBB. Czas weryfikuje wszystko :) nawet super odjechane karmy.
Awatar użytkownika
Robert A.
Posty:4455
Rejestracja:27 czerwca 2007, 11:31
Lokalizacja:Warszawa

30 listopada 2012, 18:33

Barbarasz-Nie zmieniłem zdania co do Markus Muhle ,jest to dobra karma i wiele psów jest na niej wychowanych,i dalej polecam tę karmę,natomiast trudno sie nie zgodzić z Isabell ,że kilka punktów ze składu jest nie do końca idealnych,ale nie ma karmy idealnej i tyle.
Moje psy lepiej funkcjonowały na NGBB(obecnie nie jedzą NGBB,zmieniam karmy co kilka miesięcy) Qupy były malutkie co przy Fili Brasileiro i Tosie Inu jest natychmiast zauważalne a róznice były spore,ale i psiaki miały lżejsze żołądki.Dawkowanie jest tez mniejsze w przypadku NGBB.
Co do wielkości moje molosy zawsze przyzwyczajam od małego do różnej wielkości karm(granulek) i nie ma z tym problemu ,a do gryzienia są kości czy to prasowane czy naturalne co komu pasuje :)
barbarasz49
Posty:384
Rejestracja:09 lutego 2012, 13:50

30 listopada 2012, 18:48

Dziękuję za odpowiedź,spokojnie karmię dalej MM co nie znaczy że jestem zwolenniczką dożywotniego karmienia psa jedną karmą. Kiedyś będę chciała zmienić jej karmę jak zacznie kręcić nosem na MM,co jej się zdarzało w przypadku innych karm.
Na razie MM wcina ze smakiem i funkcjonuje prawidłowo. Co do kości owszem daję jej, tylko ona zaraz biegnie zakopać je w ogródku tak samo jak i suszone uszy .Teraz próbuję jej podawać jako przysmak do gryzienia snaki Bosch Goodies Dental,ale ona też nie okazuje za wielkiej ochoty na nie.
isabelle30
Posty:3475
Rejestracja:12 listopada 2009, 20:36

30 listopada 2012, 18:52

Ale jednak dalej się będę czepiać....zamiast wianuszka syntetycznych wit B dodatek drożdży browarnych załatwił by sprawę...ja płacę koło 8-10 zł za kg drożdży gdy kupuję worek 25 kg. Jeden worek....producent karmy kupiłby wagon zapewne w cenie 2-3 zł/kg
Za algi płacę 69 zł za 1.5 kg.... myślę, ze w hurcie wprost od producenta znowu cena jest groszowa...jaja w hurcie też nie mają cen kosmicznych, tak samo jak owoce dzikiej róży.
Echhh, coś mnie dziś czepialstwo naszło

Luna leci zakopać zdobycz bo wie co dobre - najlepsza surowizna to surowizna dojrzała ....z zapaszkiem. Daj śmiedzącą kość to się nią zajmie od razu. Pies to nie tylko mięsożerny drapieżnik...w dużej mierze to także padlinożerca.
barbarasz49
Posty:384
Rejestracja:09 lutego 2012, 13:50

30 listopada 2012, 19:26

Wyobraź sobie że próbowałam,kiedyś okopując kwiatki wykopałam jej skarb - suszone ucho,śmierdziało jak zaraza. Rzuciłam go Lunie,a ona długo biegała z tym świństwem po ogrodzie i czekała aż wejdę do domu,jak wreszcie się weszłam przez okno obserwowałam co ona z tym uchem zrobi, no i znowu zakopała tym razem pod drzewem. Śmialiśmy się z mężem z jej cwaniactwa, mąż wykopał cuchnące ucho i wyrzucił je do kosza,jej mina warta była uwiecznienia na zdjęciu.
Martines999
Posty:218
Rejestracja:23 czerwca 2011, 22:36

30 listopada 2012, 19:35

Robert A. pisze:
isabelle30 pisze:Aż się zainteresowałam MM...i przeanalizowałam skład.Mam parę pytań - Robercie pomożesz?
Chwalą się że "Brak nieorganicznych minerałów-
Jak węglan wapnia, mączka kamienna, wapno" ale nie widzę w składzie żadnego źródła wapnia....no chyba że mączka kostna daje odpowiednią ilość choć jest jej tak mało...

Chwalą się że "Od zawsze wolna od mączki zwierzęcej-
chodź ustawowo zakazano jej stosowania dopiero w 2000r" a wskładzie czytamy " mączka z kości dziczyzny 5%, mączka rybna 5%" - to jak w końcu jest ?

Ponadto lista składników syntetycznych dodawanych np wit D3 - znamy źródła naturalne tej witaminy ( w karmie jest tłuszcz z łososia), szereg wit z grupy B - dlaczego nie ma ich w formie naturalnej?, biotyna ( karma zawiera żółtka), wit C, kwas foliowy i inne - tak samo. Dlaczego są dodawane syntetyczne związki których w naturze nie brakuje???
Gdyby wszystko o co Isabelll zapytałaś lub zwróciłaś uwage było idealnie dodane w zgodzie z naturą to koszt karmy byłby 40-50% większy.
I dlatego w swojej ofercie firma MM ma karmę Lupo Natural (Canis natural).
A co do MM i tych niejasności odnośnie składu to zawsze można zapytać dystrybutora albo odrazu do producenta wysłac zapytanie a nie snuć domysły :o
isabelle30
Posty:3475
Rejestracja:12 listopada 2009, 20:36

30 listopada 2012, 19:49

No dobra - czepiam się dalej. Analiza składu Lupo Natural...
policzyłam te % i wyszło mi - 39% składu produkty zwierzęce (wliczając algi morskie co jest oczywiście bzdurą bo to nie zwierzęta) oraz 61 % składu to rośliny.
To gdzie ta natura? Z tego co wiem pies to nie krowa czy królik....proporcje powinny być nieco odwrotne?
Kolejne pytania które mi się nasuwają - po co ten kwiat aksamitki? Że juz o rozmarynie nie wspomnę - dla psów to raczej trucizna - czyli mamy cały spis dodatków "wyglądających ładnie"
Pięknie także brzmi określenie, że ziemniaki są bogate w błonnik....gdzie on jest w ziemniakach? Tego nie wie nikt...
Specjalnie sprawdziłam- skład ziemniaka - 77% wody, 18% węglowodanów (niemal całość to skrobia), 2% białka, 1.5 % błonnika (pewnie policzyli ten w skórce). Czy to jest bogate źródło błonnika?
ODPOWIEDZ
  • Informacje
  • Kto jest online

    Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 72 gości