Sprawdzone suche karmy dobrej jakości-poczytaj zanim odp

Dyskuje na temat prawidłowego żywienia psów.

Moderatorzy:Robert A., Jarek

Rucia1
Posty:46
Rejestracja:13 kwietnia 2012, 07:56

02 grudnia 2012, 22:00

Czesz dużo psiaka, żeby skóra była dobrze urwiona. Może to nie łupież tylko skóra się łuszczy ta chora, naskórek się regeneruje. Piszesz, że paszki zbladły to dobra reakcja na karme. :D
Awatar użytkownika
Robert A.
Posty:4455
Rejestracja:27 czerwca 2007, 11:31
Lokalizacja:Warszawa

03 grudnia 2012, 10:52

ALANA-Stan skóry i sierści zmienia się dopiero po ok 3 tygodniach od wprowadzenia nowej karmy i to też wszystko zależy od dolegliwości,czy ewentualnych leków które były wcześniej podawane .
alana

03 grudnia 2012, 16:01

Rucia1 pisze:Czesz dużo psiaka, żeby skóra była dobrze urwiona. Może to nie łupież tylko skóra się łuszczy ta chora, naskórek się regeneruje. Piszesz, że paszki zbladły to dobra reakcja na karme. :D
Psiak czesany jest dziennie bo jak wspomniałam do złudzenia przypomina PONa :) Może masz rację z tą łuszczącą skórą...może na chama coś wyszukuję...przewrażliwiona jestem.
Robert A. pisze:ALANA-Stan skóry i sierści zmienia się dopiero po ok 3 tygodniach od wprowadzenia nowej karmy i to też wszystko zależy od dolegliwości,czy ewentualnych leków które były wcześniej podawane .
Z sierścią to wierzę Ci na słowo, ale jeśli chodzi o skórę to po tygodniu podawania BRIT (1kg) skóra mojego psa wołała o pomstę do nieba - była zaogniona, pełna wyprysków i strupów.
Awatar użytkownika
Robert A.
Posty:4455
Rejestracja:27 czerwca 2007, 11:31
Lokalizacja:Warszawa

03 grudnia 2012, 16:33

Ty opisujesz w stronę alergii ,ja opsiuję w strone odejścia od alergii i poprawy :wink:
alana

03 grudnia 2012, 17:49

Robert A. pisze:Ty opisujesz w stronę alergii ,ja opsiuję w strone odejścia od alergii i poprawy :wink:
aaaaaa oki, to zwracam honor :)
tracershy
Posty:442
Rejestracja:31 lipca 2011, 10:58

09 grudnia 2012, 11:49

Pod koniec grudnia Sara skończy kolejny worek Marcusa, więc czas już zakupić kolejny wór karmy. Czytałem różne opinie, że dobrze co kilka miesięcy zmieniać psu karmę. MM je już prawie 5 miesięcy, więc wypadało by już zmienić, ale smakowitość nadal na najwyższych obrotach. To pierwsza karma, która psu się nie nudzi. Wszystko jest ok, waga na właściwym poziomie, ładna sierść, dobra kondycja, jedynie częste bąki występują, ale to raczej drobiazg. Więc nie wiem czy jest sens zmieniać skoro jest dobrze :? Teraz w jednym sklepie widziałem promocję karm Canidae, przy zakupie jednego worka drugi gratis, ale nie mam żadnej gwarancji czy pies będzie chciał jeść, no i znalazłem na temat tej marki niewiele opinii.
barbarasz49
Posty:384
Rejestracja:09 lutego 2012, 13:50

09 grudnia 2012, 15:13

Ta promocja Canidae jest bardzo interesująca i też się zastanawiałam nad kupnem.Ja tez moją 1,5 roczną labradorkę karmię MM od pół roku na razie jest to jedyna sucha karma jaką ona przez tak długi czas akceptuje.Tak jak Ty uważam że psu należy co jakiś czas zmienić karmę i czytałam opinie, że Canidae to jedna z karm z wyższej półki , jest bez zbożowa i zawiera cztery rodzaje mięsa.Problem stanowi to że ona ma bardzo małe granulki,(ich wygląd możesz zobaczyć na dogomanii) a moja sunia lubi duże granulki, wręcz krokiety takie jak w Marcusie. Jutro będę dzwonić do dostawcy,który ma tą atrakcyjną promocję bo za tą cenę dwa duże worki to naprawdę warto kupić tylko zastanawiam się nad terminem przydatności do spożycia tej karmy.
tracershy
Posty:442
Rejestracja:31 lipca 2011, 10:58

09 grudnia 2012, 15:20

Jak ma tak małe granulki to nie wiem czy psica polubi. Też lubi takie duże krokieciki jak Marcus. Druga sprawa to nie wiadomo jak ze smakowitością. Sporo osób narzeka, że ich psy nie bardzo chcą jeść Canidae.
barbarasz49
Posty:384
Rejestracja:09 lutego 2012, 13:50

09 grudnia 2012, 15:48

To chyba lepiej odpuścić sobie tą promocję,tak myślę że jak oni oferują dwa duże worki za cenę jednego to widocznie ta karma nie bardzo im schodzi no i pewnie niedługo upływa termin przydatności.
tracershy
Posty:442
Rejestracja:31 lipca 2011, 10:58

09 grudnia 2012, 15:55

Też tak myślę. Kupię 2 worki na wariata nie mając pojęcia czy pies będzie chciał jeść i jaki jest termin ważności, a potem co zrobię z tymi worami :roll: Kupię jednak jeszcze jeden worek Marcusa, a o zmianie karmy pomyślę za 2 miesiące.
barbarasz49
Posty:384
Rejestracja:09 lutego 2012, 13:50

09 grudnia 2012, 18:20

Tak samo ja zrobię!
barbarasz49
Posty:384
Rejestracja:09 lutego 2012, 13:50

10 grudnia 2012, 12:08

Ciekawa jestem jaka jest Wasza opinia o suchej karmie Lukullus? Są też puszki Lukullus czy warto je również kupić?
isabelle30
Posty:3475
Rejestracja:12 listopada 2009, 20:36

10 grudnia 2012, 12:12

Kiedyś, dawno temu, w zamierzchłych, zarosłych pajęczynami czasach Brutus jadał od czasu do czasu puszki Lukullus. Smakowały mu. I wszystko było po nich ok. Fajne są także puszki Hermanns - głownie te z czystą koniną do samodzielnego skomponowania posiłku. Taką koninę i teraz czasem Brutus dostaje jako coś ekstra.
barbarasz49
Posty:384
Rejestracja:09 lutego 2012, 13:50

10 grudnia 2012, 13:34

Dzięki,to zamawiam! No i te puszki z czysta koniną też są interesujące!
tracershy
Posty:442
Rejestracja:31 lipca 2011, 10:58

10 grudnia 2012, 14:38

Ja kupuję cały czas mokre karmy Lukullus. Pies dostaje od czasu do czasu jako przysmak. Kupuję te w puszkach i w saszetkach. Wszystkie są bardzo dobre, mają bardzo przyzwoite składy, niezłe ceny i pachną prawdziwym mięsem. Pies uwielbia wszystkie smaki. Moim zdaniem to jedne z najlepszych mokrych karm :wink:
ODPOWIEDZ
  • Informacje
  • Kto jest online

    Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 46 gości