Sprawdzone suche karmy dobrej jakości-poczytaj zanim odp

Dyskuje na temat prawidłowego żywienia psów.

Moderatorzy:Robert A., Jarek

Eva
Posty:1
Rejestracja:19 stycznia 2007, 21:44
Lokalizacja:Kraków
Kontakt:

05 października 2007, 19:35

Witam!
Mam pytanie, czym mozna karmić alergika. Mój pies jadl juz wiele karm, jedne chętniej, inne mu nie smakowały. Byla już Purina, Brit, Arion, Acana, Bento itd. Wszystkie karmy to ryż i jagnięcina, jednak po większości u psiaczka występują wzdęcia. Ostatnio kupilam karmę Fides, ktorą dosyć chętnie je i na razie nie ma sensacji. Nie wiem jednak co mogę o niej myśleć. Może ktoś też karmi nią swego pupila. proszę o poradę. Pozdrawiam.
Awatar użytkownika
Robert A.
Posty:4455
Rejestracja:27 czerwca 2007, 11:31
Lokalizacja:Warszawa

06 października 2007, 07:20

Fides Breeders,to niższa linia Euro Premium(ekonomiczna).Niby są to wersje,dla hodowców,ale po jakosci wątpię w to.Natomiast nie sugeruj się moja wypowiedzią.Ja osobiscie unikam karm z niższej lini,a w tym przypadku ich docelowa linia Euro Premium,tez do czołowych karm nie należy :( .
Niestety jeśli zostaniesz przy tej karmie,powinnaś się liczyć z tym,ze cały czas potrzebne będą witaminy i to w ilości pełnej dawki!Pozdrawiam.
wisnia
Posty:181
Rejestracja:15 października 2007, 19:30
Lokalizacja:Mazury

18 października 2007, 16:51

Cześć kochani! A jak jest z tymi karmami dla hodowców? Mam CTR i setera irlandzkiego i chwilowo jedzą Royal Canin Special Club AGr. Ciekawi mnie jak to jest z zawartością wapnia i fosforu, bo karmy hodowlane różnych firm (nie tylko Royala) są dla np. szczeniąt dużych ras i suk karmiących i szczennych, natomiast w lepszych wersjach tych karm dla dużych szczeniąt pisze - nie podawać sukom szczennym i karmiącym. Chodzi chyba właśnie o zawartość wapnia i fosforu, która w lepszych wersjach karm dla szczeniąt dużych ras jest zmniejszona ze względu na szczególne potrzeby wzrostowe, a u suk itd. - podwyższona. Jak to jest, że karma jest i dla suk i dla szczeniąt dużych ras? Czy lepiej zmienić karmę? Strasznie zamotałam, ale może ktoś znający się dojdzie o co mi chodzi i odpowie - dzięki! :wink: :lol: :lol: :lol:
*dOrOtA*
Posty:27
Rejestracja:15 marca 2007, 10:28

31 października 2007, 12:03

Wydaje mi się, że ma to związek z obniżoną kalorycznościa karm dla szczeniąt ras dużych(by zrównoważyć tempo wzrostu) i ze zwiększonym zapotrzebowaniem energetycznym suk w ciąży i karmiących, dlatego suczym mamuśkom poleca się raczej karmy dla szczeniąt ras małych bądź średnich.
Kate
Posty:5
Rejestracja:22 stycznia 2005, 22:53

12 listopada 2007, 00:35

A czy ktoś mógłby podać mi stronę polskiego dystrybutora holistycznej karmy Chicken Soup (szukałam w necie, ale nie znalazłam)? Jeśli nie publicznie na forum, to na PW, poproszę.
Byłabym również wdzięczna za informację, czy są dostępne mniejsze worki niż 8kg :roll: najlepiej 1-3kg. Bowiem chodzi o jednego małego, wybrednego 15-letniego pieska. On przez rok nie zjadłby 8kg karmy.

Z góry dziękuję i pozdrawiam.
dan1
Posty:5
Rejestracja:08 grudnia 2006, 16:47
Lokalizacja:Kraków

15 listopada 2007, 13:27

Kate pisze:A czy ktoś mógłby podać mi stronę polskiego dystrybutora holistycznej karmy Chicken Soup (szukałam w necie, ale nie znalazłam)? Jeśli nie publicznie na forum, to na PW, poproszę.
Byłabym również wdzięczna za informację, czy są dostępne mniejsze worki niż 8kg :roll: najlepiej 1-3kg. Bowiem chodzi o jednego małego, wybrednego 15-letniego pieska. On przez rok nie zjadłby 8kg karmy.

Z góry dziękuję i pozdrawiam.
Witam, proszę wejść w Googlach na "Chicken Soup" i jako pierwszy wzświetli się sklep firmowy.
Pozdrawiam DM[/list]
Edyta_Neo
Posty:12
Rejestracja:01 listopada 2007, 20:38
Kontakt:

20 listopada 2007, 21:05

Witam!

Czy ktoś może mi powiedzieć cokolwiek na temat karmy Bento Kronen Original Dinner, może ktoś karmi psa tą właśnie karmą.Skład wydaje się nawet dobry i to nie duże dawkowanie :?:
goskaaa
Posty:1088
Rejestracja:03 sierpnia 2007, 09:02

20 listopada 2007, 21:23

Z Bento Kronen seria Nutritional Balance to jedne z najlepszych karm na rynku. Z tego co się oritentuję to ta o którą pytasz- Original Dinner też jest z serii NB także zapewne pod względem jakości nie odbiega od standardowych produktów tej serii, ale nie wiem jak twój pies zareaguje na taki sposób podawania, gdyz podaje się to zalane ciepła wodą (stąd też niskie dawkowanie- karma pęcznieje i jest jej "więcej"
- karma ma postac krokiecików i płatków...
Edyta_Neo
Posty:12
Rejestracja:01 listopada 2007, 20:38
Kontakt:

20 listopada 2007, 21:35

Własnie to mnie zaintrygowalo a jak wygląda ta karma pod wzgledem witamin i wszystkiego co psu potrzebne?Nalezałoby jakieś jeszcze dodatkowo podawać?Nie jest to droga karma biorąc pod uwagę dzienną porcję.
goskaaa
Posty:1088
Rejestracja:03 sierpnia 2007, 09:02

21 listopada 2007, 20:16

Szczerze powiedziawszy to ja tego typu karmy traktuję jako wypełniacz do mięsa. I zazwyczaj dodaje standarodwe suplementy- czyli ja daję biotynę, siemie mielone i tran z oliwą.
Gość

19 grudnia 2007, 21:32

witam. Proszę o radę jaka najlepsza byłaby karma dla 7 miesięcznego labradorka. Z góy bardzo dziękuje
goskaaa
Posty:1088
Rejestracja:03 sierpnia 2007, 09:02

19 grudnia 2007, 21:49

Anonymous pisze:witam. Proszę o radę jaka najlepsza byłaby karma dla 7 miesięcznego labradorka. Z góy bardzo dziękuje
Masz bardzo szeroki wybór dobrych karmych. Zwracaj uwagę aby karma była przeznaczona dla ras dużych, i miała dość spore ilości siarczanu glukozaminy i chonodroityny (jest to istotne dla stawów rozwijającego się psa). Jeżeli mam wymieniać nazwami to ja mam taką kolejność Biomill, Bento Kronen, Nutro Choice, Franks Pro Gold, Chicken Soup, Hills, Proformance, Purina ProPlan, Royal Canin, Eukanuba...itd itd Wszystko zależy od zasobności portfela i od tego co najlepiej będzie twojemu psiakowi służyło ;)
Krzychu30

26 grudnia 2007, 19:35

PUFFI :arrow: NAJLEPSZA KARMA
Awatar użytkownika
marzenna79
Posty:17
Rejestracja:23 sierpnia 2007, 01:53
Lokalizacja:Gdynia
Kontakt:

30 grudnia 2007, 15:12

Mam 11 letniego psa Sukcesa - owczarka niemieckiego użytkowego.
Karmię go od 3 lat Chappi na zmianę z Pedigree.
Ostatnio dowiedziałam się, że powinnam zmienić mu karmę, jeżeli nie chcę mu zaszkodzić.
Zaproponowano mi karmę Brita.
Nadmieniam, że mój pies nigdy nie chorował i nie choruje na nic.
Ma świetną kondycję, ładną sierść i stale zachowuje się jak młodzik.
Czy mam mu zmieniać karmę ???
Acha, dodam, że bierze zapobiegawczo tabletki na stawy raz w roku przez 3 miesiące.
Proszę o pomoc.
Pozdrawiam.
Ostatnio zmieniony 30 grudnia 2007, 22:44 przez marzenna79, łącznie zmieniany 1 raz.
goskaaa
Posty:1088
Rejestracja:03 sierpnia 2007, 09:02

30 grudnia 2007, 15:29

marzenna79 pisze:Mam 11 letniego psa Sukcesa - owczarka niemieckiego użytkowego.
Karmię go od 3 lat Chappi na zmianę z Pedigree.
Ostatnio dowiedziałam się, że powinnam zmienić mu karmę, jeżeli nie chcę mu zaszkodzić.
Zaproponowano mi karmę Brita.
Nadmieniam, że mój pies nigdy nie chorował i nie choruje na nic.
Ma świetną kondycję, ładną sierść i stale zachowuje się jak młodzik.
Czy mam mu zmieniać karmę ???
Acha, dodam, że bierze zapobiegawczo tabletki na stawy raz w roku przez 3 miesiące.
Proszę o pomoc.
Pozdrawiam.
Ja bym mimo wszystko zmieniła... Brit jest dużo lepszym rozwiązaniem niż Pedigree i Chapi, pozatym napewno jest bardziej wydajny... :)
Suka moich rodziców, mieszaniec Jagdteriera z obywatelem podwórka, też całe życie była karmiona marketowymi karmami i wieku 11,5 roku odeszła na guza trzustki... dla porównania jej matka, żywiona od zawsze gotowanym i royal caninem, dożyła 17 lat ... w zdrowiu.
ODPOWIEDZ
  • Informacje
  • Kto jest online

    Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 101 gości