Sprawdzone suche karmy dobrej jakości-poczytaj zanim odp

Dyskuje na temat prawidłowego żywienia psów.

Moderatorzy:Robert A., Jarek

Awatar użytkownika
GIZIU
Posty:350
Rejestracja:21 sierpnia 2007, 12:17

21 września 2007, 21:12

OWCZARZ pisze:Giziu ponawiam swoja prosbe, jesli jestes tak uprzejmy napisz w jaki sposob zywisz swoje psy.....z czego sie sklada posiłek i przyblizone ilosci. :)
Jeżeli jak twierdzisz czytasz moje posty to tam jest wszystko napisane, łatwo idzie się połapać to po pierwsze.
Po drugie nigdy nie napisałem, ze jestem zagorzałym przeciwnikiem tylko podchodzę do tego umiarkowanie.
Po trzecie sam kiedyś stwierdziłeś, że mój sposób karmienia sie tu nikomu nie przyda bo ja ma specyficzne psy.
A po czwarte nie jestem taki głupi żeby nie domyśleć sie o co ci chodzi.

15% węglowodanów, 35-40 % białka, reszta tłuszcze - proporcje zmieniają się w zależności od pory roku i fazy treningu. Poziom węgli jest w zasadzie stały - większy kosztem tłuszczy latem z oczywistych względów. Kończyłem dobrą wiejską szkołę i znam działania na procentach mam tez kalkulator jak mnie pamięć zawiedzie. A na temat suplementów to już sobie porozmawialiśmy :lol:
OWCZARZ
Posty:779
Rejestracja:08 maja 2007, 13:36
Lokalizacja:Kraków

21 września 2007, 21:16

Zle zrozumiales moje intencje, ktore nie sa złe. Poprostu byłem ciekaw co dajesz psom szczegolowo a nie tak jak mi piszesz procentowo? Miesco, kosci, surowe, gotowane?

No ok ale z jakichs powodow nie chcesz napisac, trudno.....moze to Twoje zywienie nie jest takiej super jakości jak mowisz zawsze.....

Masz jakies powody aby nie napisac. W takim razie nie krytykuj zywienia innych osob, skoro sam nie masz odwagi dokładnie napisać czym karmisz swoje psy.To tyle w temacie.
goskaaa
Posty:1088
Rejestracja:03 sierpnia 2007, 09:02

21 września 2007, 21:21

Owczarz ale Giziu juz pisał w tym temacie gorącym sprzed paru tygodni o tych siarczanach i chlorowodrkach ;)
a własnie Giziu... znasz tą stronę??
http://www.mutra.hardcore.pl/zywienie_p ... owego.html
OWCZARZ
Posty:779
Rejestracja:08 maja 2007, 13:36
Lokalizacja:Kraków

21 września 2007, 21:23

Jaki był tytuł tego tematu, bo nie mogę znalezc tego wątku w ktorym pisał jak zywi psy.
goskaaa
Posty:1088
Rejestracja:03 sierpnia 2007, 09:02

21 września 2007, 21:25

chyba- ceny karm w usa .... hehehe to tak akurat na temat rozmawialiśmy o glukozaminie ;)
Awatar użytkownika
GIZIU
Posty:350
Rejestracja:21 sierpnia 2007, 12:17

21 września 2007, 21:25

OWCZARZ pisze:Zle zrozumiales moje intencje, ktore nie sa złe. Poprostu byłem ciekaw co dajesz psom szczegolowo a nie tak jak mi piszesz procentowo? Miesco, kosci, surowe, gotowane?

No ok ale z jakichs powodow nie chcesz napisac, trudno.....moze to Twoje zywienie nie jest takiej super jakości jak mowisz zawsze.....

Masz jakies powody aby nie napisac. W takim razie nie krytykuj zywienia innych osob, skoro sam nie masz odwagi dokładnie napisać czym karmisz swoje psy.To tyle w temacie.
ty czytasz tylko to co chcesz czytać - a że daje mięso surowe to nawet kilka postów wyżej jest. Wybacz ale inteligętny człowiek wie skąd pozyskać węlowodany, tłuszcze i białko -a ja nie chciałem obrażać twojej robiąc szczegółowe wyliczanki
OWCZARZ
Posty:779
Rejestracja:08 maja 2007, 13:36
Lokalizacja:Kraków

21 września 2007, 21:31

Wiem ze dajesz surowe, ale byłem ciekaw w jakich proporcjach, z czego dostarczasz weglowodany, co jest zrodłem witamin? No ale ok. jesli nie umiesz jak człowiek napisać że takie i takiego mięsa tyle i tyle, ryżu czy czegoś innego tyle i tyle to ok.Skoro to tajemnica, to nie było tematu.

Skoro wszedzie weszysz podstep :) Byłem ciekaw chocby jaki preparat witaminowy podajesz no ale ok. Koniec tematu.
OWCZARZ
Posty:779
Rejestracja:08 maja 2007, 13:36
Lokalizacja:Kraków

21 września 2007, 21:44

Zeby juz zamknac dyskusje w tym temacie z mojej strony. Piszesz że:

"15% węglowodanów, 35-40 % białka, reszta tłuszcze - proporcje zmieniają się w zależności od pory roku i fazy treningu. Poziom węgli jest w zasadzie stały - większy kosztem tłuszczy latem z oczywistych względów. "

To kazdy umie przepisać z internetu. Ale tak naprawde masz blade pojecie o zywieniu psów i mniemam i zapewne tak jest, że dajesz psom co popadnie, rano surowe, wieczorem cos innego jak popadnie. A noz moze cos sobie upoluje tak jak pisałes to bedzie jego.

Ja umiem się przyznać do tego, że nie umiałbym fachowo zbilansować posiłku psu z gotowanego badź surowego jedzenia toteż daje dlatego karmę wysokiej jakosci i mam problem z głowy.


Aha i jeszcze jedno zaufaj czasem drugiej osobie a nie posadzaj od jakieś fałszywe intencje, chciałem abyś się podzielił swoją wiedzą, nie zrobiłeś tego ,trudno, przezyje.
Awatar użytkownika
GIZIU
Posty:350
Rejestracja:21 sierpnia 2007, 12:17

21 września 2007, 21:52

Z pustego to i Salomon nie naleje
CEZAR

21 września 2007, 22:10

OWCZARZ pisze .."zaufaj czasem drugiej osobie......." a sam posadza Gizu , o klamstwo , o sciaganie z netu i karmienie psa padlina, nie rozumiem tego , masz psa kanapowego, nie pracuje jak psy Gizu, wiec jadlospis jego psow nie nadaje sie dla Twojego psa.
OWCZARZ
Posty:779
Rejestracja:08 maja 2007, 13:36
Lokalizacja:Kraków

21 września 2007, 22:12

A kto powiedział ze chce jego jadłospis zastosowac dla swojego psa. Nie insynuuj czegoś jak nie znasz realiow. Poprostu byłem ciekaw, ale nie umie napisać jego sprawa. Chciałem poznac w jaki sposob przygotowuje posiłk psu, skoro tak chetnie zabiera udział we wszystkich dyskusjach i krytykuje moj sposob zywienia na kazdym kroku. Ale widac ma blade pojecie o zywieniu.
Liwia
Posty:482
Rejestracja:07 października 2005, 09:39
Lokalizacja:Kraków

21 września 2007, 22:22

lo matko, a nawet jesli ten posilek jest kiepsko zbilansowany ale pies zdrowy ( co potwierdzaja BADANIA a nie "na oko", Owczarz) i szczesliwy to i coz?
OWCZARZ
Posty:779
Rejestracja:08 maja 2007, 13:36
Lokalizacja:Kraków

21 września 2007, 22:25

Ok ale niech sie przyzna do tego a nie krytykuje innych ze daja taka czy inna karme ktora jest do niczego...skoro sam nic nie wie na temat zywienia psa.

poprostu bardzo mnie denerwuja tacy ludzie ktorzy potrafia krytykowac a nie znają sie na rzeczy i nie spojrza w jaki sposob karmia wlasne psy.
Liwia
Posty:482
Rejestracja:07 października 2005, 09:39
Lokalizacja:Kraków

21 września 2007, 22:31

OWCZARZ pisze:Ok ale niech sie przyzna do tego a nie krytykuje innych ze daja taka czy inna karme ktora jest do niczego...skoro sam nic nie wie na temat zywienia psa.

poprostu bardzo mnie denerwuja tacy ludzie ktorzy potrafia krytykowac a nie znają sie na rzeczy i nie spojrza w jaki sposob karmia wlasne psy.
ja akurat pozwole sobie byc innego zdania - Giziu wie co pisze. Ja moge napisac szczerze, ze w malym powazaniu mam "bilansowanie" bo pies to nie apteka i piec ppm miedzi wiecej nie zrobi mu krzywdy. Szkole w miescie konczylam dostalam tez kalkulator bo byl dolaczony do coca-coli ale nigdy, przenigdy nie bilansowalam psu jedzenia.
I uwazam, ze pies/kot to nie maszynka do przerabiania malych suchych bobkow na wieksze i mniej suche boby. Moze i krzywdze tym swoje suki :roll:
OWCZARZ
Posty:779
Rejestracja:08 maja 2007, 13:36
Lokalizacja:Kraków

21 września 2007, 22:33

oj zebys wiedziala ze krzywdzisz, ale kazdy ma prawo zywic jak chce.
ODPOWIEDZ
  • Informacje
  • Kto jest online

    Użytkownicy przeglądający to forum: Google [Bot] i 68 gości