Sprawdzone suche karmy dobrej jakości-poczytaj zanim odp

Dyskuje na temat prawidłowego żywienia psów.

Moderatorzy:Robert A., Jarek

Bubunia
Posty:72
Rejestracja:03 listopada 2006, 19:59
Lokalizacja:Bielsko-Biała

03 sierpnia 2007, 18:18

Rzeczywiście strona omawia rzecz bardzo wyczerpujaco.W tłumaczeniu chętnie pomogę.
Gość

03 sierpnia 2007, 18:22

OWCZARZ pisze:fuga: tak przetlumacz im jesli masz ochote...bo biedaczki chcą się coś dowiedzieć ale nie dają rady, piszą że fajna stronka ale nie mają bladego pojęcia co tam zawarte i proszą o przetłumaczenie:) to się usmiałem :shock:
Jesli masz ochotę przetłumacz im bo ja nie mam najmniejszej...bo i tak się na mnie wypna jak juz to nieraz robili :(
uffff ... prawdę mówiąc już zaczęłam to tłumaczyć :oops: ... ale skończyło się na jednej stronie hehehhe bo właściwie doszłam do wniosku, że trochę nie warto ... jak ktoś będzie chciał to sobie poczyta :twisted: skoro ja nie znając niestety innych obcych języków poza angielskim tłumaczę sobie składy z oryginałów np z niemieckiego ze słownikiem to niech inni tysz się uczą, a co :P

zbliża się zima i być może w długie zimowe wieczory potłumaczę jeszcze kawałek ... chociaż już ktoś inny też zaczął fragmenty tłumaczyć i zamieszczać na swojej stronie www :D a może by tak kilka osób po rozdziale to będzie szybciej ?? bo trochę mi się nie chce ... :P
fuga
Posty:13
Rejestracja:23 sierpnia 2005, 09:00

03 sierpnia 2007, 18:24

oj coś mi się jako gość wysłało :/ a ... to mówiłem ja Jarząbek ;)

Fuga
OWCZARZ
Posty:779
Rejestracja:08 maja 2007, 13:36
Lokalizacja:Kraków

03 sierpnia 2007, 18:27

fuga: I masz całkowita racje, niech sie inni pomecza rowniez, a nie kawa na ławe potem i tak jest wielka polemika skad ten artykuł kto napisał...a może to jakiś marketingowiec, sponsor, dytrybutor i kto wie kto jeszcze....
EWAW
Posty:23
Rejestracja:03 kwietnia 2007, 10:15

03 sierpnia 2007, 19:09

Nie wiem czemu nie otwiera strony. JAK KOGOŚ INTERESUJE WPISZCIE W GOOGLACH dog food reviews i znajdzie dog food brands-reviews on ratelt all
EWAW
Posty:23
Rejestracja:03 kwietnia 2007, 10:15

03 sierpnia 2007, 19:11

Już chyba otwiera
Martens
Posty:8
Rejestracja:08 sierpnia 2007, 17:53
Lokalizacja:Maków Mazowiecki
Kontakt:

08 sierpnia 2007, 20:09

To i ja zapytam o radę - jestem przed zakupem kolejnego worka karmy - rozważam Royal Canin Medium Mature z serii Vet Size, albo Orijen Senior. Z jednej strony Royal, wiadomo marka, skład karmy bardzo w porządku, dodatki również, a z drugiej ten baaardzo ostatnio na fali Orijen - wysokobiałkowy, z naturalnych składników, w czołówce swiatowych rankingów, ze swoim biologicznie poprawnym składem. Która karma będzie lepsza dla suczki:

* 8 lat, 56 cm, 23 kg
* dużo ruchu (długie spacery, bieganie, pływanie), a więc i spore "obciążenie" stawów
* niedoczynność tarczycy
* skłonności do tycia (ale nie ma nadwagi)
* ostatnio mieliśmy Eukanubę Mature Small & Medium Breeds, kiedyś Pedigree :roll: ale wtedy niestety finansowanie karmy dla psa nie leżało w moich kompetencjach że tak powiem.

Moje wątpliwości budzi głównie ogromna ilość białka w Orijenie - w większości źródeł spotykałam się z twierdzeniem, że starszemu zdrowemu psu białko raczej ograniczamy, by nie obciążać nerek. Więc nie chciałabym zafundować szoku mojej suce, która karmy z taką zawartością mięsa przez 8 lat swojego życia nigdy nie jadła.
goskaaa
Posty:1088
Rejestracja:03 sierpnia 2007, 09:02

08 sierpnia 2007, 21:19

ja nie wiem czy bym podała starszej suce karmę z tak wysoką ilością białka. W końcu większość karm senior bazuje na obnizonej wartości białka.
W dodatku ten Orijen jak dla mnie jest nadal dość niepewny. Może i okaże się hitem, a może niewypałem, chyba jeszcze za krótko jest na rynku zeby oceniać... Wydaje mi sie ze taka ilosc białka nie byłaby szkodliwa ale dla psa który naprawde ostro trenuje, czy tez pracuje...
Ja sie nadal waham, i nie wiem czy sie zdecyduje, nawet w sezonie startowym... moze i to połączenie bez weglowodanów jest odpowiednie, ale tak jak mówie za mało wiemy o dlugofalowych skutkach stosowania tej karmy,
W USA jest bardzo dobrze oceniana, własciwie jest jedną z najlepiej ocenianych karm, ale tam znowu Royal, Hills, Eukanuba stoja bardzo bardzo nisko... także moze warto porozglądac się wśrod innych karm... spojrz na Biomilla. cena nie zachęca, ale za tą jakosc naprawde warto :)
Gość

13 sierpnia 2007, 15:39

karma SABA zna ktos? podejrzanie tania ale sklad wyglada dobrze.

Pokarm suchy SABA pakowany po 15 kg.
Rewelacyjna cena producenta 44,41 zł za 1 szt.
Pokarm suchy ®, to kompozycja doskonałej jakości mięsa oraz wszystkich niezbędnych składników zapewniających świetną kondycję i lśniącą sierść każdemu psu. Naszym celem nadrzędnym jest zachowanie w pokarmach suchych ® wszystkich walorów świeżego mięsa. Uzyskujemy to dzięki tradycyjnej metodzie produkcji polegającej na przetworzeniu świeżego mięsa już następnego dnia po uboju bez użycia środków chemicznych czy dodatków smakowych lub zapachowych. W naszej fabryce przestrzegamy wysokich standardów jakości, a nad całością produkcji czuwają służby weterynaryjne oraz laboratorium

Skład:
mięso (wołowe, wieprzowe, drobiowe) 52 %
prod. pochodz. roślinnego (otręby pszenne) 35 %
warzywa 2 %,
woda 10 %.
Zaw. skł. pokarm.: białko ogólne 22,5 %
oleje i tłuszcz surowy 9,7 %
włókno surowe 2,5 %
popiół surowy 3,15 %
zawartość wody 6 %.
UFO

13 sierpnia 2007, 16:45

Cudowny sklad.
Polski Orijen?
OWCZARZ
Posty:779
Rejestracja:08 maja 2007, 13:36
Lokalizacja:Kraków

13 sierpnia 2007, 16:55

Marnej jakosci karma- w składzie mięso które często powoduje uczulenia u psa.
ATA
Posty:3042
Rejestracja:30 grudnia 2005, 16:56

13 sierpnia 2007, 17:08

Zresztą już sobie wyobrażam co to za "mięso" - za taką cenę :shock:
Te otręby też mnie zastanawiają - w karmie jest bardzo mało strawnych węglowodanów, jest za to cała masa włókna pokarmowego. Skąd niby zawartość włókna 2,5% jak same otręby błonnika mają ponad 42%, co daje już ok. 14,7% włókna w tej karmie. Albo tych otrąb jest tyle co kot napłakał, albo coś z tą karmą jest nie tak :roll:
Gość

14 sierpnia 2007, 20:25

Jeszcze przez rok finansowanie karmy dla mojego psa bedzie nalezalo do moich rodzicow a potem ja sie za to wezme ( teraz nie mam mozliwosci) i wtedy bede mu kupowac royala canina i tym podobne dobre karmy no ale narazie rodzice narzekaja jak musza zaplacic za karme 20 kg 80 zl chociaz finansowo stac ich ale "kto to slyszal zeby tyle na karme dla psa wydawac" i zaraz slysze ile to ich znajomych karmi swoje psy karma z biedronki i zyja psy zdrowe pzreszlo 10 lat i tym podobne gadki. Jakiekolwiek argumenty z mojej strony, nie trafiaja do nich. Aktualnie pies je Bosch My Friend i jakies gotowane jedzenie, dokarmiaja go tez ze stolu (" bo tak ladnie prosi"), czy jest jakas karma w tej samej cenie lepsza. Tylko prosze nie mowcie doloz 20 zlotych i kup mu Brita czy cos w tym stylu bo ja i tak juz mowilam to rodzicom ale do nich rzadne argumenty nie docieraja!!
OWCZARZ
Posty:779
Rejestracja:08 maja 2007, 13:36
Lokalizacja:Kraków

14 sierpnia 2007, 20:36

Moze Arion jest troszke lepszy z tej gorszej serii np. Arion Bravo Croc od tego My Frienda? Ale roznic duzych nie ma.
ODPOWIEDZ
  • Informacje
  • Kto jest online

    Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 31 gości