Markus MUHLE. Czy karmi ktoś?

Dyskuje na temat prawidłowego żywienia psów.

Moderatorzy:Robert A., Jarek

Louhans
Posty:349
Rejestracja:31 grudnia 2010, 19:22

12 stycznia 2012, 18:37

Karmimy dwa dni. Niewiele mogę póki co powiedzieć, poza tym że sunia pije mi dwa razy więcej wody niż przy poprzedniej karmie no i wygląda na to, że zapachowo bardziej jej pasiło jednak NGBB, bo na miskę z MM wcale się nie rzuca jak to miało miejsce przy NGBB, ale też nie wybrzydza, co miało miejsce przy próbach z Nutram Adult Dog... Za to mi odpowiada zapach tej karmy, nawet go lubię :) Co najważniejsze, nie rozdyma brzucha po zjedzeniu co miało miejsce jak próbowałam testować Nutra Choice.
Ciekawa jestem jak będzie dalej... na razie mamy worek 5kg a potem bedę decydować co dalej
Awatar użytkownika
Alto
Posty:146
Rejestracja:19 sierpnia 2009, 22:34

13 stycznia 2012, 10:37

Altuś na Markusie już prawie dwa lata, może już nie ma takiego już parcia na miskę, ale jak głodek przyjdzie to mimo wszystko zje, i co najważniejsze przy tej karmie brak kilkudniowych strajków.
Mam wrażenie ze ta karma bardzo mu służy :-D
Awatar użytkownika
Robert A.
Posty:4455
Rejestracja:27 czerwca 2007, 11:31
Lokalizacja:Warszawa

13 stycznia 2012, 11:13

Co by nie mówic,jest to bardzo "mądrze" zrobiona karma .
Louhans
Posty:349
Rejestracja:31 grudnia 2010, 19:22

18 stycznia 2012, 09:29

Cóż moja sunia MM nie chce jeść :((
Ona nigdy nie byłą wybrednym specjalnie psem. Owszem, kręciła nosem na Nutram, ale to byłą jedyna karma z kilku, której jedzenia odmówiła!!
Przegłodzę ją ze 3 dni i zobaczymy...
Starą karmę NGBB je bez problemów, potrafi ją sobie wybrać z miski, w której jest także MM.
Czy to mogą być fochy suki w cieczce???
Awatar użytkownika
Robert A.
Posty:4455
Rejestracja:27 czerwca 2007, 11:31
Lokalizacja:Warszawa

18 stycznia 2012, 11:11

Markus tak jak Ngbb są to karmy bardzo chetnie jedzone.
Problem moze być dwojaki.
1)Cieczka w czasie której potrafia się dziać różne dziwne rzeczy od chorób,(bardzo osłąbiony organizm narażony na choroby,pasożyty itd)po kręcenie nosem na jedzenie.
2)Markus moze początkowo nie pasować psicy za względu na kształt bardzo nietypowy.
Louhans
Posty:349
Rejestracja:31 grudnia 2010, 19:22

18 stycznia 2012, 12:05

Na pewno "granulki" nie sa problemem. Moja psica lubi gryzc i zreszta jak przyszedl worek z karma to bardzo chetnie sie na niego rzucila i gryzla. Ona zreszta wiele rzeczy gryzie bo to jej pasja jest.

Może ma to zwiazek z cieczką, jednak NGBB nadal chętnie je, żwacza tez, ale np. suszone ucho wołowe juz leży, a przed cieczką też je chętnie jadła. Fakt, ze karme zaczełam zmieniac na początku cieczki bo tak mi się kończyla NGBB i tak zamówiłam MM, po prostu tak zbiegło się czasowo.
Do tego stwierdzono u niej obecność lamblii, na które właśnie ją leczę. Preparat na pewno osłabia jej organizm, ale nie przeszkadza to jej zjadac bez problemu witaminki TOP 10.
Może to tez brak ruchu?? Na spacerach bardzo mocno nakręcona jest na psy i ograniczam je do niezbędnego minimum.
Na razie karma stoi w misce, z uwagi na "wytrzebianie" niechcianych gości z jelita, nie mogę pozwolić sobie na jej całkowite niekarmienie. Ale i nie dosmaczam, czekam może się przełamie :)
charli
Posty:28
Rejestracja:18 stycznia 2012, 15:07

18 stycznia 2012, 15:09

Witam. Chciałbym poinformować że niedługo pojawi się oficjalny dystrybutor karm Marku Muhle i LupoSan na Polskę z siedzibą we Włocławku.
Martines999
Posty:218
Rejestracja:23 czerwca 2011, 22:36

18 stycznia 2012, 17:18

charli pisze:Witam. Chciałbym poinformować że niedługo pojawi się oficjalny dystrybutor karm Marku Muhle i LupoSan na Polskę z siedzibą we Włocławku.
No wkońcu :lol: :lol: :lol:
Mam nadzieję, że ceny będą atrakcyjne :wink:
charli
Posty:28
Rejestracja:18 stycznia 2012, 15:07

19 stycznia 2012, 13:58

Ceny będą atrakcyjne. Będą promocje i gratisy. Ruszamy w połowie lutego.
Louhans
Posty:349
Rejestracja:31 grudnia 2010, 19:22

19 stycznia 2012, 16:35

Stwierdzam jednak zdecydowanie mimo calej mojej sympatii do MM, że moja sunia nie chce jej jeść, nie pasuje jej zapach i nie jest to fanaberia suki z cieczką. Na karmę NGBB rzuca się tak jakby nic lepszego w życiu nie jadła (poza żwaczem of course). Przy zmieszanej karmie MM z NGBB potrafi wybrac sobie chrupki NGBB i tylko te zjeść. I nie ma znaczenia, że koalcji wczoraj nie było i śniadania dzisiaj też. Glodna jest, do miski chodzi i zagląda, ale czują MM odwraca sie. Czując trochę NGBB zaczyna jeść, ale tylko wybrane chrupki.
Musze zamowic kolejny worek NGBB, mimo całej mojej ogromnej sympatii do MM, po której nie rozdymało brzuszka :(
Straszna szkoda, że nam z tą karma nie wyszło :(
charli
Posty:28
Rejestracja:18 stycznia 2012, 15:07

20 stycznia 2012, 12:06

Witam.
Karma Markus Muhle nie posiada dodatkowych sztucznych substancji smakowych oraz zapachowych dlatego może się dla psa wydawać mniej atrakcyjna od innych karm.
charli
Posty:28
Rejestracja:18 stycznia 2012, 15:07

20 stycznia 2012, 13:54

Wiecej informacji na stronie xxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxx
Louhans
Posty:349
Rejestracja:31 grudnia 2010, 19:22

20 stycznia 2012, 20:35

Poddaje się :(
Moja sunia jest wytrwalsza ode mnie. To nie jest kwestia humorów suki w cieczce, ona ewidentnie tej karmy nie chce :(
Zamawiam więc ponownie wór NGBB, a MM oddaję znajomej.
Może kiedyś jeszcze spróbuję z MM, jak nie będzie cieczki i będzie normalna aktywność ruchowa..., może na jakiś wakacjach kiedy sunia też ma inny apetyt... Tak całkiem sie nie poddam, bo chyba karma podoba się bardziej mi niż mojemu psu.
A pierwsze dni karmienia tak dobrze rokowały :(
megan
Posty:436
Rejestracja:22 marca 2007, 16:19

20 stycznia 2012, 23:40

Louhans, może nasze panny mają coś wspólnego, bo moja Ruda nie chciała (jak już pisałam) jeść Markus Mühle za nic na świecie. Namaczane, dosmaczane i nic, każda inna, tylko nie MM! A Ruda nie jest wybredna, więc byłam w lekkim szoku. Wróciliśmy więc do TOTW i pewnie tak już zostanie. Każdy smak (kaczka, bizon, jagnięcina) jej smakuje. M.
Louhans
Posty:349
Rejestracja:31 grudnia 2010, 19:22

21 stycznia 2012, 19:54

Megan, na to wygląda :(
Też próbowałam namaczać - trochę wody popiła i zostawiała, polewać olejem - zlizywała olej i zostawiała chrupki, mieszać ze starą karmą - wyjadała granulki starej karmy... Probowałam kruszyć na mniejsze kawałki - wypluwa jak poczuje że złapała niewłaściwą chrupkę.
Nie bardzo rozumiem skąd wynika ten upór w stosunku do tej karmy...
Zastanawiam się czy na początku nie dałam jej za dużo (źle oszacowałam ilości) i ona po prostu się nią przejadła..., i ma do niej awersję??? Przez pierwszych kilka dni jednak ją jadła..., chociaż od drugiego dnia to nie było "rzucanie" sie na michę tylko powąchanie i powolne rozpoczynanie jedzenia. Na NGBB nie nadążałam z postawieniem miski tak wokół niej tańczyła...
ODPOWIEDZ
  • Informacje
  • Kto jest online

    Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 45 gości