przepisy na domowe jedzenie dla psa

Dyskuje na temat prawidłowego żywienia psów.

Moderatorzy:Robert A., Jarek

2jello
Posty:1
Rejestracja:14 marca 2014, 11:06

14 marca 2014, 11:10

Najlepszy przepis jest to co sam jesz, dajesz resztki dla pas:) A ten z takim zadowoleniem wcina wszytko co dasz:) Najlepiej Chleb z Smalcem, i resztki kiełbasy.
Awatar użytkownika
Robert A.
Posty:4455
Rejestracja:27 czerwca 2007, 11:31
Lokalizacja:Warszawa

14 marca 2014, 11:32

Dlaczego wypisujesz takie głupoty?
mamONka

28 marca 2014, 15:36

Snedronningen pisze:Kupowanie gotowców czy to z aspolu, primexu czy innych wychodzi zwyczajnie drogo. Przy małym psie może i można. Ale przy aktywnym olbrzymie już wali po kieszeni.

Mam dorosłą sukę owczarka niemieckiego - i kupuję mieszanki ASPOLu właśnie dlatego, że wychodzi mi taniej niż "zachwalana, bardzo dobra" sucha karma, i taniej niż polowanie na mięso po sklepach mięsnych. Owszem czasem w supermarketach można natrafić na fajne promocje i może wyjść taniej, ale z ASPOLU zamawiam sobie większe porcje - np. na miesiąc (mam specjalny zamrażalnik) i wtedy nie wychodzi tak drogo. A mięso jest naprawdę dobrej jakości - zarówno to w kawałkach (boska konina i łosoś), jak i mieszanki mięsno-kostne.
Gość

10 kwietnia 2014, 19:35

mamONka pisze:
Snedronningen pisze:Kupowanie gotowców czy to z aspolu, primexu czy innych wychodzi zwyczajnie drogo. Przy małym psie może i można. Ale przy aktywnym olbrzymie już wali po kieszeni.

Mam dorosłą sukę owczarka niemieckiego - i kupuję mieszanki ASPOLu właśnie dlatego, że wychodzi mi taniej niż "zachwalana, bardzo dobra" sucha karma, i taniej niż polowanie na mięso po sklepach mięsnych. Owszem czasem w supermarketach można natrafić na fajne promocje i może wyjść taniej, ale z ASPOLU zamawiam sobie większe porcje - np. na miesiąc (mam specjalny zamrażalnik) i wtedy nie wychodzi tak drogo. A mięso jest naprawdę dobrej jakości - zarówno to w kawałkach (boska konina i łosoś), jak i mieszanki mięsno-kostne.
A czy to mięso można gotować dla psów? Pytam, bo mam problem z kupnem fajnego, różnorodnego mięsa, a surowego nie jedzą.
Gość

10 kwietnia 2014, 20:35

to mięso mielone, ciężko będzie je ugotować. już lepiej ewentualnie zalać odrobiną wrzątku aby je spażyć i podać psu po ostygnięciu. spażone mięso bardziej podchodzi a jednocześnie ma więcej wartosci niż gotowane.

jeżeli mimo to chcesz je gotować to wybieraj mielonki bez kości aby nie zaszkodzić psu
Snedronningen
Posty:1279
Rejestracja:26 stycznia 2013, 21:57
Lokalizacja:Stavanger

11 kwietnia 2014, 08:47

Usuwam wpis merytoryczny.
Ostatnio zmieniony 18 grudnia 2014, 11:39 przez Snedronningen, łącznie zmieniany 1 raz.
Martines999
Posty:218
Rejestracja:23 czerwca 2011, 22:36

12 kwietnia 2014, 20:41

Aspol faktycznie może być dobrym rozwiązaniem dla kogoś kto nie ma możliwości kupienia mięcha w dobrej cenie albo ma sobaki po pare kilo :? . Dla mnie ich ceny są trochę za duże bo mam dwa byczki po 55 kg każdy. Więc jak już mam podawać surowe to sam kupuję i robię mieszanki. Dziś na giełdzie rolno-warzywniej kupiłem korpusy kuracze po 1,29 zł/kg, super ścinki wołowe (głównie policzki) po 5 zł (a resztki, ścinki po 1zł), szyje indycze po 4,9 zł, serca ind po 3,99 zł, kości cielęce 1 zł...Oj czasem żałuję, że nie mam jakiejś mega zamrażarki :cry:
Shendy
Posty:44
Rejestracja:17 stycznia 2014, 14:18

20 kwietnia 2014, 22:23

Czesc

Przyznam się,ze nawet nie wiedziałam ze jest taka firma jak Aspel ktora sprzedaje mieso dla psiakow.Zawsze radziłam sobie jakos swoimi sposobami czyli polowaniem na okazje w sklepie ,potem przez pewien czas karmilam psiaki sucha karma rozna od royala po husse itp a potem stwierdzilam ze nie bede karmic psiakow nie wiadomo czym bo tak naprawde nie wiadomo co siedzi w suchych karmach i zczelam od nowa gotowac jedzonko.
Mieso bylo rozne ale najczesciej mielone wolowe,fakt ze dokad mialam 2 psiaki jednego malego ,druga sunie owczarka niemieckiego troche tego schodzilo teraz gdy zostal ten mniejszy jest to naprawde nie duzy koszt.1kg miesa wystarcza mi na ok 16 dni do tego troche wypelniacza w postaci brazowego ryzu ,machwi,otrab ,siemienia lnianego i tak sobie mysle czy nie warto zain westowac wlasnie w mieso z firmy Aspel tym bardziej ze mozna go kupic w Krakowie osobiscie w sklepie Karusek.....mam pytanie czy karmil ktos z Was tym miesem jakie jest czy psiaki chetnie go jedza...widze ze sa tez zestawy wolowina,losos,warzywa w jednym w formie sypkiej mrozonej....kurcze troche sie motam ale jestem ciekawa czy jest to solidny zestaw wymienionych skladnikow czy znowu jakies mrozone badziewie.?

Co do siemienia lnianego tez slyszalam rozne opinie i pozytywne jedni twierdza ze powinno sie dawac inni ze nie koniecznie,ja od czasu do czasu daje psiakowi siemie lniane z tym ze to w ziarenkach ale wczesniej go gotuje od 15-20 min robi sie glut i dodaje to do jedzenia.Psiak je chetnie nawet samo bez dodatkow miesnych po prostu pije gluta ile chce i wyglada na zadowolonego.
Ostatnio zmieniony 21 kwietnia 2014, 10:17 przez Shendy, łącznie zmieniany 3 razy.
isabelle30
Posty:3475
Rejestracja:12 listopada 2009, 20:36

20 kwietnia 2014, 22:53

25 gram mięsa dziennie :shock: ? Czy Twój pies waży ok 0.5 kg? :shock: :shock:
Shendy
Posty:44
Rejestracja:17 stycznia 2014, 14:18

21 kwietnia 2014, 10:10

Sorki ,moj blad , mialam na mysli 1 kg miesa .
isabelle30
Posty:3475
Rejestracja:12 listopada 2009, 20:36

21 kwietnia 2014, 12:04

Wcale to niczego nie zmienia... daje nam to 50g mięsa dziennie. dalej Twój pies ma wagę znacznie poniżej 1kg.
Shendy
Posty:44
Rejestracja:17 stycznia 2014, 14:18

21 kwietnia 2014, 15:04

Moim zdaniem jednak cos zmienia:

1 kg = 1000 g
1/2 kg = 500 g
0.25 kg = 250 g

Dzielac to jeszcze wychodzi ze psiak dostaje 125 g

Moj psiak powinien wazyc jakies 7-8 kg wazy ponad 9 kg moim zdaniem za duzo ,patrzac na niego tez za duzo bo zaczyna robic sie szerszy jak dluzszy.Wydaje mi sie, ze 125 g no moze troche mniej to wystarczajaca porcja miesa dla niego biorac pod uwage,ze do tego dochodzi trocne ryzu, marchew,czasem jajko i inne rzeczy o ktorych juz pisalam to wystarczajaca porcja jak dla niego.
Jezeli jest to malo to chetnie przyjme sugestie ile powinien dostawac bo co opiekun i hodowca to inne opinie slysze.pozdr.
Snedronningen
Posty:1279
Rejestracja:26 stycznia 2013, 21:57
Lokalizacja:Stavanger

21 kwietnia 2014, 16:06

Usuwam wpis merytoryczny.
Ostatnio zmieniony 18 grudnia 2014, 11:40 przez Snedronningen, łącznie zmieniany 1 raz.
isabelle30
Posty:3475
Rejestracja:12 listopada 2009, 20:36

21 kwietnia 2014, 17:28

Shendy - najpierw napisałaś ze 0.5 kg mięsa starcza na 20 co daje 500g / 20 = 25g mięsa dziennie
Potem poprawiłaś się i napisałaś że 1kg mięsa starcza na 20 dni co dje 1000g / 20 dni = 50gram mięsa dziennie.
Pies o wadze 5kg powinien dostać dziennie 100 gram mięsa conajmniej.
Czyli reasumując - mięso czyli białko zwierzęce stanowi śladową część posiłku zwierzęcia mięsożernego. Reszta to puste węglowodany - z czego zapewne 90% to skrobia która psa tylko tuczy. Podejrzewam że móiąc mięso masz na myśli chude coś czyli ogromny niedobór tłuszczu. Ten pies jest otyły ale paradoksalnie niedożywiony.
89ola
Posty:745
Rejestracja:28 stycznia 2013, 14:27

21 kwietnia 2014, 18:18

osoby powyżej mają racje pies dostaje zdecydowanie za mało mięsa a za dużo dodatków. jeżeli już upierasz się co do ryżu i warzyw to powinno ich być zdecydowanie mniej niż samego mięsa. mięso powinno być surowe albo zważone po ugotowaniu to samo tyczy ryżu-ważymy go po ugotowaniu. wszelkie dodatki jak jajko nie wliczamy do porcji psiej diety.

jeżeli ograniczysz psu wypełniacze a zwiększysz ilość tłustego mięsa to po czasie zobaczysz efekty

co do gotowych mieszanek, twój pies jest mały, je mało. lepiej kupować mięso które widzisz w całości a nie mielonki w których nikt nie da ci gwarancji co się znajduje. mozesz oczywiście zaopatrzyć się w mięsa do których na co dzień nie masz dostępu ale jak już wybieraj mięso a nie miksy z dodatkiem kości czy podrobów
ODPOWIEDZ
  • Informacje
  • Kto jest online

    Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 73 gości