Sprawdzone suche karmy dobrej jakości-poczytaj zanim odp

Dyskuje na temat prawidłowego żywienia psów.

Moderatorzy:Robert A., Jarek

Awatar użytkownika
Robert A.
Posty:4455
Rejestracja:27 czerwca 2007, 11:31
Lokalizacja:Warszawa

21 listopada 2011, 22:24

Ewelina Julia pisze:WITAM WSZYSTKICH BARDZO SERDECZNIE :D
UFF, UDAŁO MI SIĘ PRZECZYTAĆ CAŁE 142 STRONY WĄTKU :wink: JA RÓWNIEŻ, NIEWĄTPLIWIE, NALEŻĘ DO OSÓB BĘDĄCYCH POD WRAŻENIEM MNÓSTWA WIEDZY W NIM ZAWARTYCH I FACHOWOŚCI PORAD. CHYLĘ CZOŁO :)
ZE SWOJEJ STRONY TAKŻE BARDZO PROSZĘ O PORADĘ. MAM MĘTLIK W GŁOWIE, PSA MARUDĘ NIEJADKA I TYM PODOBNE :roll:
PRZEPRASZAM Z GÓRY, ALE MÓJ POST BĘDZIE DŁUGI Z POWODU NATŁOKU INFORMACJI :oops: TERAZ DO RZECZY.
MOJE PSISKO NIEDAWNO SKOŃCZYŁO 7 LAT, MA 45 CM WYSOKOŚCI, JEST DOŚĆ SZCZUPŁA, WAŻY 12 KG, ALE JEST, NIESTETY, WEWNĘTRZNIE SCHOROWANA. PO WIELU BADANIACH PRZED PIĘCIOMA LATY ZDIAGNOZOWANO U NIEJ PADACZKĘ, A TAKŻE NIEWYDOLNOŚĆ ZEWNĄTRZ WYDZIELNICZĄ TRZUSTKI I PROBLEM Z KOMÓRKAMI WĄTROBY, ALE PRZYCZYNA OSTATNIEGO SCHORZENIA NIE ZOSTAŁA ODKRYTA. DOSTAJE ENZYMY ZEWNĘTRZNE W POSTACI TABLETEK PRZED POSIŁKAMI I TABLETKI NA WĄTROBĘ Z ORNITYNĄ ORAZ DRUGIE Z FOSFOLIPIDAMI SOJOWYMI.
PRZEZ LATA BYŁA NA KARMIE ROYAL CANIN ADULT POLECANEJ MI PRZEZ WETERYNARZY, NIGDY NA ŻADNEJ LINII WETERYNARYJNEJ, BO NA RAZIE ZEWNĘTRZNIE PROBLEMÓW TRAWIENNYCH NIE BYŁO WIDAĆ POZA SPORADYCZNYMI BIEGUNKAMI, WSZYSTKO W WYNIKACH,ALE SKORO NIE LECZYMY WYNIKÓW TYLKO PSA... :) PARĘ MIESIĘCY TEMU JEDNAK WZROSŁA MOJA ŚWIADOMOŚĆ I DZIĘKI M.IN. INFORMACJOM NA TYM FORUM ZBUNTOWAŁAM SIĘ NIESAMOWICIE PRZECIWKO SKŁADOWI KARMY :evil: I NIGDY NIE WRÓCĘ DO PSZENICY, KUKURYDZY I TYM PODOBNYCH :evil: SAMOWOLNIE PRZESZŁAM NA ACANĘ BEZ ZBÓŻ- PSINIE POPRAWIŁY SIĘ ZDECYDOWANIE SIERŚĆ I JAKOŚĆ WYPRÓŻNIEŃ. NATOMIAST ICH ILOŚĆ W STOSUNKU DO ZJEDZONEJ KARMY MUSZĘ PRZYZNAĆ ZATRWOŻYŁA MNIE LEKKO, WIĘC CHCĘ ZMIENIĆ.
POZA TYM ROZMAWIAŁAM OSTATNIO Z WETERYNARZEM I STWIERDZIŁ,ŻE JEDNAK 33% BIAŁKA I MIN. 17% TŁUSZCZU TO W PRZYPADKU MOJEGO PSA ZA DUŻO.TYM BARDZIEJ ŻE MA TEŻ 7 LAT.
DZIĘKI WASZYM INFORMACJOM WYBRAŁAM TOTW PACIFIC STREAM, KTÓRA MA JUŻ STOSUNEK BIAŁKA DO TŁUSZCZU OK. 25%/15%, DO TEGO JEST DLA PSÓW WRAŻLIWYCH, CZYLI NA SCHORZENIA WĄTROBY I TRZUSTKI POWINNA BYĆ LEPSZA. ALE MOJA PSINA NIE CHCE JEJ TKNĄĆ. OGÓLNIE JEST WYBREDNA, DLATEGO CO 2-3 DNI DOSTAJE UDKO KURCZAKA, ALE W TYM PRZYPADKU SZCZEGÓLNIE CIĘŻKO, JUŻ 3 DZIEŃ PRÓBUJĘ I NIESTETY... :cry: BĘDĘ DALEJ PRÓBOWAĆ, ALE BARDZO PROSZĘ O PODPOWIEDŹ KILKU RÓŻNYCH KARM,BO JEŚLI ZNOWU ZAPROTESTUJE TO MUSZĘ MIEĆ W CZYM WYBIERAĆ. JEDYNYM MOIM KRYTERIUM JEST JAKOŚĆ KARMY- MA BYĆ NAPRAWDĘ DOBRA. IM WIĘCEJ PODPOWIEDZI TYM DLA MNIE (BĘDĘ SPOKOJNIEJSZA) I MOJEGO PSIAKA LEPIEJ LEPIEJ :lol:
Z GÓRY SERDECZNIE DZIĘKUJĘ ZA WSZELKIE PODPOWIEDZI I JESZCZE RAZ PRZEPRASZAM ZA DŁUGAŚNY POST :oops: :oops: :oops: :oops: :oops:
Czy próbowałas namoczyć karmę w letniej wodzie?Dla niejadków polecam Markus Muhle,Fitmin Nutra Gold Breeders bag ale ona ma 30/20 więc nie do końca jest odpowiednia.
Lepsza karma ze zbożem dobrej jakości która pies je ,niz karma bez zbóz której pies nie zjada.Taka prawda.
Ewelina Julia

21 listopada 2011, 23:35

Dziękuję za odpowiedź panie Robercie :) Tak, próbowałam namaczać i też nici z tego :cry: Kurcze, co za uparty psiak :evil: a Royala przez tyle lat wcinała bez większych problemów :evil: Chcę dla niej dobrze a ona mi takie cyrki wyprawia :? Ma Pan rację, będę musiała wybrać coś porządnego ze zbożami- coś jeszcze oprócz Marcusa?, bo NGBB będzie miało za dużo i białka i tłuszczu. Nutra Gold dla dorosłego lub seniora? a może Go Natural z kurczakiem, warzywami i owsem?Na najsłynniejszej amerykańskiej stronie testowanych karm (nie wiem czy mogę nazwę wymienić :) ma 5 gwiazdek. Na wszelki wypadek podam skład ze strony polskiego dystrybutora:
Dehydratyzowane mięso kurczaka, kurczak bez kości, pełnoziarnisty ryż brązowy, pełnoziarnisty ryż biały, mąka owsiana, olej słonecznikowy, tłuszcz z kurczaka (konserwowany mieszanymi tokoferolami - źródłem Witaminy E), ziemniaki, dehydratyzowany łosoś, naturalne aromat kurczaka, całe suszone jaja, olej lniany, otręby ryżowe, błonnik groszkowy, jabłka, marchewki, suszona na słońcu mąka lucernowa, suszone żurawiny, chlorek sodu, węglan wapnia, chlorek potasu, wyciąg z drożdży, suszone wodorosty kelp, tauryna, wyciąg z cykorii, Probiotyki: Lactobacillus acidophilus, Lactobacillus casei, Entrococcus faecium, Bifidobacterium thermophilum, wyciąg fermentacyjny z suszonego kropidlaka czarnego, wyciąg fermentacyjny z suszonego kropidlaka ryżowego, witaminy (suplement witaminy A, suplement witaminy D3, suplement witaminy E, witamina B3, L-ascorbinowy-2-wielofosforan (źródło witaminy C),inozytol- wit. B8, suplement witaminy B5 , monoazotan tianeptyny, ryboflawina – wit. B2, beta karoten, witamina B6, kwas foliowy – wit. B9, witamina B7, suplement witaminy B12), minerały (proteinian cynkowy, siarczek żelaza, proteinian żelazowy, tlenek cynku, proteinian miedziowy, siarczek miedzi, proteinian manganowy, tlenek manganu, jodek wapnia, selenit sodu), sproszkowany czosnek, wyciąg z jukki kalifornijskiej, suszony rozmaryn.

Może coś jeszcze Pan mi zaproponuje, bo wśród zbożowych to chyba wybór nie jest aż taki łatwy, przynajmniej dla mnie :?
Ewelina Julia

21 listopada 2011, 23:47

Poczytałam o Markus Muhle. Jestem pod wrażeniem :D
Ewelina Julia

21 listopada 2011, 23:50

I Markus tylko na zooplusie?
japanisze
Posty:326
Rejestracja:14 marca 2011, 22:35

22 listopada 2011, 00:08

Moja ogromna niejadka z wielkim smakiem wcinała Wolfsbluta jagnięcina ryż i to nie jedyna zaleta tej karmy - właściwie jak dla mnie to karma ideał (qpa OK, zero objawów alergii, łzawienia, sierść i ogólna kondycja wyśmienicie).

Próbowałaś polewać łyżeczką oleju? U mnie to działa jak młoda ma anorektyczne dni ;)
Jak już naprawdę jest źle to do suchej karmy dodaję łyżkę stołową (ale tylko jedną łyżkę dla smaku) mokrej z puszki i mieszam dokładnie.
Awatar użytkownika
Robert A.
Posty:4455
Rejestracja:27 czerwca 2007, 11:31
Lokalizacja:Warszawa

22 listopada 2011, 08:47

Ewelina Julia pisze:Poczytałam o Markus Muhle. Jestem pod wrażeniem :D
Karmy ze zbożem wysokiej jakości które mogę polecic to min:Bento Kronnen (tylko wyższa linia),Mera Dog najlepiej linia Pure,Nutra Gold,Nutra Nuggets,Best Choice,jest tego sporo,ale wszystkich nie wymieniam ,bo zrobię Ci mętlik w głowie.
Martines999
Posty:218
Rejestracja:23 czerwca 2011, 22:36

22 listopada 2011, 10:12

Ewelina Julia pisze:Poczytałam o Markus Muhle. Jestem pod wrażeniem :D
Witam
To naprawdę dobra karma, robiona w rodzinnej firmie, którą prowadzą hodowcy psów. Nie jest to typowy produkt "koncernowy". Wg. mnie i mojego psa ta karma skomponowana jest świetne z bardzo dobrej jakości składników. Nie chce się tu rozpisywac i jej zachwalać ale ma kilka zalet bijących konukrencję. M.in to iż tłoczona jest na zimno tzn. nie wypiekana na gorąco tak jak 99% karma na rynku. Dzięki temu jest bardziej krucha, wilgotniejsza i łatwiejsza w przyswajaniu. Można ja namoczyć i bardzo szybko robi się z niej smakowity gęsty sos. Poza tym karma jest bardzo treściwa bo kubek MM to tak jak półtora kubka każdej niemal innej. Np. kubek MM waży ok 22o gr a NGBB 150-160 gr, Fitmin ok 160gr. Tak więc dajesz mniej objetościowo a wagowo masz to samo co mniej obciąża żołądek piecha. W Waszym przypadku istotne jest to iz tłuszczu ma tylko 10,5% co powoduje łatwiejsze trawienie.
Poszło już u nas kilka worków i napewno wiele jeszcze pójdzie. Aktualnie z racji intensywnych ćwiczeń i treningów (obrona, slady, posłuszeństwo itp.) musimy mieć coś bardziej kalorycznego a'la preformance, energy, activ.
Można wziąć w zoplus na próbę 5 kg worek i popróbować.
Ewelina Julia

22 listopada 2011, 13:57

Dziękuję za reakcję :) Po kolejnym dniu stwierdzam, że moja psica w ogóle obraziła się na suchą karmę. Przez tyle lat wcinała jeden rodzaj a teraz... Kilkanaście dni temu przestała mi po 1,5 miesiąca jeść Acanę mimo,że zmieszałam jej 2 smaki. Kompletnie się nie przejęłam, bo ze względu na qpy postanowiłam po mału zmieniać (zostało mi 3 kg) i już miałam zamówiony TOTW Pacific Stream. Tego też nie tyka więc zostało mi 2 kg. Jak tak dalej będzie to pójdę z torbami :( Najgorsze, że nie ma żadnych próbek tylko trzeba kupować od razu worki po 2, 3 czy 5 kg. Na takie testy nie mogę sobie pozwolić, ale jeszcze ją przetrzymam.
W każdym razie: JAPANISZE- polałam delikatnie olejem karmę i wymieszałam wedle Twojej wskazówki a psica michę wylizała, karmę wyssała i wypluła :twisted: ALE zatoczyła dwa kręgi w okolicach michy :D może akurat się złamie 8) z puszką na razie nie kombinowałam.
PANIE ROBERCIE- dziękuję, jeśli zostanę zmuszona to na pewno zdecyduję się na którąś przez pana poleconą- chyba jak na razie najbardziej podoba mi się skład Markusa i Nutra Gold, tylko kurcze jak tu próbki zdobyć?
MARTINES 999- jak wyżej, m.in. na tą karmę pada mój wybór, dzięki.
Kurcze, normalnie podszkalam się dzięki Waszym postom że ho ho ho. I jestem na bieżąco. Jak tak dalej pójdzie to będę "nawracać" :lol: na dobrą drogę żywieniową wszystkich psiarzy w okolicy, he he :lol:
tracershy
Posty:442
Rejestracja:31 lipca 2011, 10:58

22 listopada 2011, 14:11

Mój pies już od 2 miesięcy je karmę Fitmin senior i jest to pierwsza karma, która naprawdę psu smakuje i zjada całą miskę od razu. Czy po skończeniu 2 worków, czyli po około 4 miesiacach powinienem zmienić karmę na inną, czy pies może być dalej karmiony tą samą? Nie wiem czy po jakimś czasie nie warto trochę urozmaicić diety zmianą karmy. Chciałbym też kiedyś spróbować Orijen.
Ewelina Julia

22 listopada 2011, 14:24

Jako że czytam posty to odpowiem :) najwyżej mnie reszta poprawi jak napiszę głupoty ;P chyba tak szybko nie ma sensu zmieniać karmy. Niech psiak poprzyswaja jeszcze trochę dobrodziejstw. A jeśli chodzi o Orijen to możesz spróbować, ale jeśli masz psa zdrowego, bo kiedy dochodzą problemy z wątobą i trzustką jak u mojej, tak wysoki poziom białka i trochę też tłuszczu automatycznie tą karmę dyskwalifikuje.
Ewelina Julia

22 listopada 2011, 14:38

Hmm, Mera Dog Pure bez zboża indyk+ziemniaki też rewelacja :D
Martines999
Posty:218
Rejestracja:23 czerwca 2011, 22:36

22 listopada 2011, 14:51

tracershy pisze:Mój pies już od 2 miesięcy je karmę Fitmin senior i jest to pierwsza karma, która naprawdę psu smakuje i zjada całą miskę od razu. Czy po skończeniu 2 worków, czyli po około 4 miesiacach powinienem zmienić karmę na inną, czy pies może być dalej karmiony tą samą? Nie wiem czy po jakimś czasie nie warto trochę urozmaicić diety zmianą karmy. Chciałbym też kiedyś spróbować Orijen.
Witam
Widze, że jak kazdy z nas chcesz jak najlepiej dla swojego psa :D
Powiem Ci, że jesli smakuje i jest oki to nie ma po co zmieniać tym bardziej w tak krótkim czasie. Co do orijena to mieliśmy w menu 2 worki i nic szczególnego poza mega bąkami latającymi po całym pokoju :lol:
Obecnie tez jestesmy na Fitmin tyle że Performance i jest spoko.
dorota m
Posty:398
Rejestracja:12 września 2010, 12:54

22 listopada 2011, 15:10

tracershy pisze:Mój pies już od 2 miesięcy je karmę Fitmin senior i jest to pierwsza karma, która naprawdę psu smakuje i zjada całą miskę od razu. Czy po skończeniu 2 worków, czyli po około 4 miesiacach powinienem zmienić karmę na inną, czy pies może być dalej karmiony tą samą? Nie wiem czy po jakimś czasie nie warto trochę urozmaicić diety zmianą karmy. Chciałbym też kiedyś spróbować Orijen.
Piszesz , że twoja psinka ma 11 lat wobec czego Orijen ze względu na b duża zawartość białka i tłuszczu jest dobry dla młodych pracujących psów, nie nadaje się dla starszych . Z doświadczenia wiem , że starsze psy potrzebują zmniejszoną zawartość tluszczu i białka. Pamiętam , że kiedyś ktoś na forum pisał, ze psy to udomowione wilki , a wilki w naturze nie przeliczają ilości tluszczu i bialka na wiek( tym sugeruje się przypuszczam firma kanadyjska produkująca Orijen), jednak wilki nie dożywają takiego wieku , poza tym decydują też inne czynniki ewolucyjno - adaptacyjne w przypadku naszych psów.
Oczywiście , teoretycznie pies może jeść całe życie jedną karmę, jednak osobiście jestem zwolenniczką zmiany karmy co 3-4 miesiące. W przypadku mojego psa ważne jest, żeby nie byl ciągle na jednym rodzaju białka przez dluższy czas ( jest alergikiem). Poza tym czytalam , że takie zmiany są korzystne, ponieważ każda karma ma inny sklad, dodatki, ktore uzupełniają niedobory witaminowo mineralne. Ale jak jest super , to może nie trzeba zmieniać :)
Wcześniej kilka osob wymienilo nazwy odpowiednich karm dla psa starszego
Ewelina Julia

22 listopada 2011, 15:43

Hmm, Dorota dałaś mi trochę do myślenia z tą zmianą karmy co jakiś czas. A jak się ma sprawa wtedy, gdy w karmie, są np. 2 czy 3 różne źródła białka czy w takim przypadku taka rotacja też powinna mieć miejsce?
tracershy
Posty:442
Rejestracja:31 lipca 2011, 10:58

22 listopada 2011, 18:05

Będę kombinował jak karma będzie się kończyć. Ostatnio zauważyłem, że pies traci wreszcie zbędne kilogramy jedząc Fitmin. Wcześniej bezskutecznie walczyłem z jej prawie 30 kg, niestety Eukanuba dodała swoje trzy grosze i pies roztył się jeszcze bardziej, a teraz proszę, 2 miesiące zajada się fitminem - waga 27 kg i już prawie płaski brzuch :D
ODPOWIEDZ
  • Informacje
  • Kto jest online

    Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 58 gości