Sprawdzone suche karmy dobrej jakości-poczytaj zanim odp

Dyskuje na temat prawidłowego żywienia psów.

Moderatorzy:Robert A., Jarek

Awatar użytkownika
patrilla
Posty:299
Rejestracja:19 września 2005, 20:53
Lokalizacja:Toruń

07 maja 2007, 19:09

Gościu gdzie ja kupowałeś :?: na priva namiary prosze bardzo :)
NATALIA G.

10 maja 2007, 09:41

Witam! chciałam się zapytać o karmę Purina DOG CHOW SENSITIVE, którą właśnie u państwa zamówiłam. Mój pies - rottweiler 14 - miesięczny- ma mięsień, który ma cechy tzw. mięśnia spastycznego. Jest bardzo nadpobudliwy i nerwowy. Objawami choroby były poranne wymioty. Teraz podaje mu no-spę i pomaga oraz jest zywiony juz od ponad miesiąca karma gotowaną(ryż, marchew, kurczak) ale chcę mu zacząć właśnie podawac suchą karmę - czy karma Sensitive będzie odpowiednia przy jego schorzeniu?
Pozdrawiam.
NATALIA G.

10 maja 2007, 10:29

Anonymous pisze:Aha i jeszcze jedno. Nie kieruj się tym ze wszystkie karmy ktore sprzedaje krakvet sa dobrej jakosci poniewaz sa w ich ofercie.

Moj pies i nie tylko moj lecz znajomych "psiarzy" po Dog Chow i Bricie miały biegunki dalej niz widzą:)

Wiec karmcie te swoje psy ta sieczka jaka jest Dog Chow i Brit. Powiem Ci tylko tyle, ze gdybym miał wydawać pieniądze na takie badziewie jakim jest BRIT, to juz wolałbym za te pieniadze karmic porządnym gotowanym żarciem.

To ze karmisz Britem i sie oszukujesz ze podajesz karme "wiele" lepsza od Dog Chow, to tylko twoj wymysł.

Słuchajcie, nie mozna krytykować kogoś że karmi swojego psa taka czy inną karmą. Jeśli danemu psu służy dana karma to powinien ja jesć nawet jeśli jest to pedeegre czy jakaś inna karma z niższej półki.
Karmy z najwyższej półki pomimo swojej ceny i dobrego składu wielu psom nie służą( mówię to z własnego doświadczenia) a sa tez psy które swietnie je tolerują i tak samo jest przy karmach z nawet najnizszej półki.
Miałam ze swoim psem naprawdę mnóstwo przejsć i najlepiej tolerował do tej pory spośród wszystkich karm własnie purinę dog chow.
Każdy z nas chce dobrze dla swojego psa więc nie warto najeżdżać na drugiego, ze wybrał taką a nie inna karme.
Gość

10 maja 2007, 11:42

Ale warto chyba poszukać lepszej karmy niż Dog Chow ktora bedzie rownie dobrze tolerowal. Ja bym sie czuł nie swojo opierając się tylko na tym jak pies toleruje daną karmę, a wiedząc jednak że nie jest to karma dobrej jakości (Dog Chow).
NATALIA G.
Posty:1
Rejestracja:10 maja 2007, 10:51

10 maja 2007, 14:46

Nie oszukujmy się że zasobnośc portfela tez ma swoje znaczenie. Wszyscy wiemy, że karmy z najwyższej półki mają porażajace( przynajmniej dla niektórych) ceny i mało kogo na nie stac. Ale tutaj już nawet nie o pieniądze chodzi...po co zmieniac psu karmę jesli np. jest żywy , wesoły, w dobrym zdrowiu i wszystko jest po prostu ok a najwazniejsze że psiakowi smakuje? Uwierz mi że testowałam już wiele karm i najbardzej pasuje mojemu psu własnie dog chow. Nie rozumiem dlaczego okreslasz ta karmę tak źle - skład i jakośc tej karmy naprawdę jest dobra. Jezeli mialeś złe doświadczenia z nią - ok ale moze inni mają same pozytywne? warto się nad tym chociaż zastanowić zanim się kogoś skrytykuje - takie jest moje zdanie.
Awatar użytkownika
patrilla
Posty:299
Rejestracja:19 września 2005, 20:53
Lokalizacja:Toruń

10 maja 2007, 15:59

natalia ale w podbnej cenie od puriny dog są lepsze skladnikowo karmy, a nawet jak karma jest droższa dawki sa mniejsze lepiej pies ja przyswaja (jak dobrze dobierzesz) i wychodzi na ten sam przedział cenowy więc warto sie namęczyć dla swojego pupila i jego zdrowia ...
GABIII

14 maja 2007, 20:52

Mam pytanie? moja suka wilczyca urodziła 12 szczeniąt 10 maja i obawiam się że może ich nie wykarmić chociaż narazie świetnie sobie radzi. Słyszałam, że szczeniakom można już w 2 tygodniu podawać karmy starter: czy to prawda? w jakiej formie? jakiej firmy? bo dokarmianie smoczkiem im się nie podoba.Pozdrawiam
niki-for

30 maja 2007, 13:08

Witam jestem nowa na tym forum mam pytanie co sądzicie o holistycznej karmie eagle pack bo daję ją mojej 6 miesięcznej suczce [fila] i trochę mnie martwi że w składzie jest pulpa buraczana.Czy ktoś ma psy dużych ras i daje tą karmę?
Gość

30 maja 2007, 14:12

Jesli chcesz karmę holistyczna bez pulpy zmien na Chicken Soup. Ja wiele karm przeszedłem dla owczarka niemieckiego i tak naprawdę dopiero na tej karmie jest wszystko ok a i skład wydaje mi się bardzo dobry.
I jest w dobrej kwocie 159 zł za 16 kg.

Wydaje mi se skład lepszy od Eagle Pack.
Jesli chcesz więcej info moj nick OWCZARZ.
niki-for

31 maja 2007, 14:13

Dawałam chicken soup ale moja diablica niezbyt chętnie go jadła a eagla pack wcina aż jej się uszy trzęsą.Martwię się jednak bo tapulpa może powodowac powstawanie gazów i jest większę prawdopodobieństwo powstania skrętu
Gość

31 maja 2007, 18:42

a moj odwrotnie, Eagle Pack wogole nie ruszyl a Chicken Soup wpieprza az milo:)
Nataliia

31 maja 2007, 19:04

witam!
A co myślicie o karmie Bewi Dog Basic??? Właśnie ja zamówiłam z teg0o sklepu i czekam ąż ją przyślą :)
Jakie karmy byście polecali tak do ok 130 zł za 15kg??
Jaka jest najlepsza karma w tym przedziale cenowym???
Chciałabm kupić te karmy z najwyzszej półki, ale obawiam się, że mama nie da mi tyle kasy. Bo jak to ona zawsze powie:,,To tylko kundelek, niektóre psy jedzą resztki za stołu" najlepiej dała by psinie jeakis syf, np.; z supermarketu :x
Czekam na odpowiedzi
Gość

31 maja 2007, 22:18

Bewi Dog to karma średniej jakości. Mozesz nia spokojnie karmic. U mnie np. sprawdzil sie rowniez Bosch.

Gdybyś jednak chciała lepszą karmę polecam Chicken Soup za 159 zł za 16 kg.

Lub znajdz jakaś Nutrę Nuggets bo Nutra Gold to bliżej 200 zł.

Ale Nutra Nuggets też bardzo dobra karma o wiele chyba lepsza od Bewi Dog.

Generalnie na podstawie mojego doświdaczenia u mnie się sprawdził Bosch, Nutra Nuggets, Proformance.

Nie sprawdzily się Acana, Purina, Royal.

Ale jak mowilem karma która ma bardzo dobry stosunek ceny do jakości (moim zdaniem lepiej zbilansowana niż np. Royal) to Chicken Soup.
Nataliia

01 czerwca 2007, 14:49

A można ta karmę Chicken Soup dostać w tym sklepie?? :?:
ATA
Posty:3042
Rejestracja:30 grudnia 2005, 16:56

01 czerwca 2007, 16:29

W Krakvecie nie, ale w Polsce jest dostępna i można ją kupić przez Internet- wystarczy wrzucić do wyszukiwarki i już jest importer :wink:
ODPOWIEDZ
  • Informacje
  • Kto jest online

    Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 77 gości