Sprawdzone suche karmy dobrej jakości-poczytaj zanim odp

Dyskuje na temat prawidłowego żywienia psów.

Moderatorzy:Robert A., Jarek

ollkaPisałam

02 listopada 2013, 10:59

dostałam odpowiedz z fb profilu taste of the wild ( https://www.facebook.com/tasteofthewildpetfood)
"The holes you see on the side of the bag are part of a sealed ventilation system and are designed to let air out but not in. They do not affect the quality of the food. Please let us know if you have any other questions." wychodzi na to że tak ma być.
Gość

02 listopada 2013, 12:26

A co z tymi co nie mają dziurek , to źle czy dobrze ? , bo moje worki zawsze były szczelne .
Flash
Posty:46
Rejestracja:04 stycznia 2013, 20:19

02 listopada 2013, 12:39

Robert A. pisze:To nie jest proste masz podany skład ,ale nic więcej o karmie nie wiemy tym bardziej,że jest to nowość na rynku.
Sam opis -raczej już nikt nie sprowadza karm o gorszym opisie (nie mam na myśli jakości tylko opis) zawsze producent stara się zrobić coś innego od konkurencji i tutaj konkretnym takim przykładem jest łosoś z ewidentnym zaznaczeniem ,że bez ości :wink: (wabik)tak jak żurawina staje się wabikiem dla oka klienta.
Co do jakości zobaczysz jak spróbujesz .
Karma już przyszła, zamówiłam 2 kg na próbę. Mały chętnie to je ale zaczynam się zastanawiać czy wezmę więcej. Tej żurawiny jest 0,046 % ( podali na opakowaniu ) to jest istotna ilość dla psa?
Martwi mnie masa buraczana na 3 miejscu ( czy nie jest tego za dużo w karmie), jak i białko ziemniaczane wymienione po niej, a przecież ziemniaki są już w składzie, więc po co ?
Nabieram teorii spiskowej czy łososia jest dużo mniej ( nie wiadomo ile ), a tylko 45% z niego to ten obiecywany suszony bez ości ?
Czy dla pewności nie powinno być napisane 45% suszonego łososia bez ości ????
Gubię się w tych analizach i podstępności producentów :(
margoqk
Posty:38
Rejestracja:03 listopada 2013, 11:16

03 listopada 2013, 22:55

A w jakiej kolejnosci polecicie : bezzbozowa Acana, TOTW czy Canidae bo zielona jestem?
Awatar użytkownika
Robert A.
Posty:4455
Rejestracja:27 czerwca 2007, 11:31
Lokalizacja:Warszawa

04 listopada 2013, 08:36

Podobna jest jakość każdej z nich.
Ja osobiście postawiłbym na Canidae
margoqk
Posty:38
Rejestracja:03 listopada 2013, 11:16

05 listopada 2013, 21:26

Zaniepokoiło mnie tylko,ze w Canidae w składzie jest sama mączka mięsna, w innych składach jest mieso + mączka. Pewnie gdzies to było wyjasniane, ale nie zdołam przebrnąć przez prawie 300 stron - dla laika wydaje sie,że mięso ma wiekszą wartośc niż mączka- może mi to Pan jeszcze "roztłumaczyć"wszak blondynka jestem;-)
89ola
Posty:745
Rejestracja:28 stycznia 2013, 14:27

06 listopada 2013, 12:31

nie wiem czy mięso jest lepsze niż mączka mięsna (pewnie tak) ale jeżeli np. w karmie piszę "60% mięsa" chodzi o świeże mięso czyli w suchej karmie jest go o ponad połowe mniej bo mięso to głównie woda, czyli jest ok 25%. co do mączki jest jej tyle w gotowym produkcie ile pisze producent.
to właśnie główna różnica no może po za ewentualną jakością :D
eleonora29
Posty:97
Rejestracja:17 września 2013, 19:40

06 listopada 2013, 16:04

Robercie zadałam kiedyś pytanie czy spotkałeś się z karmą Marcus Muhle Black Angus,a jeżeli tak to jaką masz opinię o niej?
Awatar użytkownika
Robert A.
Posty:4455
Rejestracja:27 czerwca 2007, 11:31
Lokalizacja:Warszawa

06 listopada 2013, 17:12

Nie spotkałem się z tą karmą ,ale napisz skład (najlepiej z opakowania)
eleonora29
Posty:97
Rejestracja:17 września 2013, 19:40

06 listopada 2013, 19:58

Podaje skład:
-mielone wysuszone mięso wołowe,ze szkockich ras bydła 17,3%
-mielony brązowy pełnoziarnisty ryz,
-mielone suszone mięso z kaczki 9,7%,
-mielone suszone mięso ze śledzia 6,6%,
-mielone proso,mielony amarant,świeże zielone zioła,siemię lniane,mieszanka alg,tran ze śledzia,
-prasowana na zimno mieszanka olei roślinnych,pulpa buraczana,żelatyna,wysuszony torf (2%),juka shidigera wysuszona i zmielona,nasiona ostropestu,nasiona kopru,suszone jagody,białko sproszkowane,krzemionka (1,5%),ekstrakt z małży nowozelandzkich (1,5%),białko z mięczaków morskich z Perna Canaliculus (1%),zielona gleba mineralna.
-szczególną cechą Black Angus jest metoda prasowania na zimno,
-bez składników modyfikowanych genetycznie,
-bez chemicznych konserwantów,wzmacniaczy smaków i polepszaczy,
-bez nieorganicznych minerałów takich jak węglan wapnia,pył kamienny lub wapna spożywczego.

Mam oryginalne 5kg niemieckie opakowanie tej karmy i tam nie ma tłumaczenia na język polski,dlatego spisałam ze strony Lupo San.
Gość

08 listopada 2013, 21:21

Witam.
Panie Robercie jaką karmę by Pan polecił dla półrocznego owczarka niemieckiego, który nie toleruje kurczaka ? Najlepiej jakąś bezglutenową karmę z rybą, ale niekoniecznie w granicach 200-250 zł za worek 15 kg. Pozdrawiam.
Awatar użytkownika
Robert A.
Posty:4455
Rejestracja:27 czerwca 2007, 11:31
Lokalizacja:Warszawa

10 listopada 2013, 13:06

Taste Of The Wild z łososiem będzie ok
eleonora29
Posty:97
Rejestracja:17 września 2013, 19:40

10 listopada 2013, 16:36

Moim zdaniem TOTW ma zbyt małe granulki dobre raczej dla mniejszych psów,a owczarek do takich nie należy. Może warto zerknąć na skład Marcus Muhle Black Angus, który ma dość duże granulki no i przede wszystkim nie ma w składzie kurczaka.
Robercie nie odpowiedziałeś mi jaka jest twoja opinia na temat tej karmy po analizie składników,o które prosiłeś? Moja labradorka wcina tę karmę z niesamowitym apetytem. Co do TOTW to od czasu afery z salmonellą straciłam zaufanie do producenta.
eleonora29
Posty:97
Rejestracja:17 września 2013, 19:40

10 listopada 2013, 17:02

Może po pierwsze wyjaśnię dlaczego uważam,że duże psy psy powinny dostawać karmę o dużych granulkach.Odpowiednia wielkość krokieta ma duże znaczenie dla utrzymania higieny pyska u psa.Pies musi gryźć żeby jego zęby i dziąsła pracowały, co pomaga utrzymać je w dobrym zdrowiu.Dlatego karma dla psów dużych ras, musi mieć odpowiednio dużą granulację.
A z tą górą zbóż to Izabello przesadziłaś,a pisząc że to jest jakieś kuriozum wyraźnie dajesz do zrozumienia, że twoje pojęcie o suchych karmach jest delikatnie mówiąc zerowe. Najwyraźniej nie karmisz swojego psa (psów) suchym.
A tak nawiasem mówiąc ani ryż ani proso nie zawiera glutenu i wręcz podaje się je w diecie bezglutenowej.Gluten zawierają:ziarna zbóż pszenicy,żyta i jęczmienia. Muszę dodać że moja Córcia w wieku od 2 do 3 lat chorowała na celiakię i wierz mi że doskonale się w tych sprawach orientuję, bo przez dwa lata była na diecie bezglutenowej.
Martines999
Posty:218
Rejestracja:23 czerwca 2011, 22:36

10 listopada 2013, 17:17

isabelle30 pisze:Eleonoro - karma którekj skład przytoczyłaś ma górę zbóz...
Zawiera ryż, proso :shock: (to już wogóle jest jakieś kuriozum).
Gosć pytał o karmę bezglutenową... czyli Twój wybór odpada.
Odpada także pod względem zawarości zbóż...No i dla alergika wołowina? Bardzo zły pomysł...
Oj przesadzasz :shock: Gdzie ta "góra zbóż"?
ODPOWIEDZ
  • Informacje
  • Kto jest online

    Użytkownicy przeglądający to forum: Bing [Bot], Google [Bot] i 36 gości