Sprawdzone suche karmy dobrej jakości-poczytaj zanim odp

Dyskuje na temat prawidłowego żywienia psów.

Moderatorzy:Robert A., Jarek

tracershy
Posty:442
Rejestracja:31 lipca 2011, 10:58

10 listopada 2013, 18:02

Ja tez w tym skladzie nie widze masy zbóż. Brązowy ryż nie jest najgorszym wypełniaczem,lepszy taki niż biały. Ale generalnie karma i tak chyba trochę na siłę zrobiona. Ja po kiepskich doświadczeniach z karmą Lupo Natural raczej nie traciłbym kasy na nowe Marcusy, bo jeśli się nie mylę to chyba ten sam producent.
Bezglutenowe karmy ma też Kingsmoor. Karmię moją psicę wersją dla seniorów od 2 miesięcy i chyba zostanie z nami na dłuzej. Tylko trochę martwi mnie groch wysoko w składzie.
Gość

10 listopada 2013, 19:57

Gość pisze:Witam.
Panie Robercie jaką karmę by Pan polecił dla półrocznego owczarka niemieckiego, który nie toleruje kurczaka ? Najlepiej jakąś bezglutenową karmę z rybą, ale niekoniecznie w granicach 200-250 zł za worek 15 kg. Pozdrawiam.
Dziękuję wszystkim za odzew, chyba przy okazji rozpętałem małą burze ;)
P.S. Jeśli chodzi o higienę jamy ustnej mojego psa, to szczotkuję mu ząbki.
Pozdrawiam.
eleonora29
Posty:97
Rejestracja:17 września 2013, 19:40

10 listopada 2013, 20:04

Jeżeli chodzi o wielkość granulek dla psa,to ja zacytowałam wypowiedzi weterynarzy,wystarczy poszukać w internecie. Oczywiście że nic nie stoi na przeszkodzie żeby pieskowi dodatkowo czyścić szczotką zęby. Izabella jak zawsze próbuje naginać fakty do swoich wyobrażeń, ale do tego można się z czasem przyzwyczaić.
tracershy
Posty:442
Rejestracja:31 lipca 2011, 10:58

10 listopada 2013, 21:09

Porównując składy różnych karm na pewno można kupić coś lepszego w cenie tych nowych markusów. Już zwykły markus ma 50% węglowodanów i pies mi po nim tył i tu też jest dużo węglowodanów.
zwierzozwierz
Posty:29
Rejestracja:15 września 2012, 17:18

11 listopada 2013, 12:48

My w zasadzie nie mamy problemów z celiaklia ani innych żywieniowych co do zwierząt (mam psa i kota), ale to może dlatego, że staramy się im od małego podawać dokładnie taką karmę, jak zalecają weterynarze i znajomi, którzy trochę już swoje zwierzaki mają. Głownie to karmy fitmin ( http://wwwXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXX- dla kota), a psu poza fitminem podajemu jeszcze niemiecką josere dla równowagi i urozmaicenia posiłków.
No ale jeszcze jedno - nasze zwierzaki były dobrze wybrane, z hodowli renomowanych, po dobrych genach - bo wiele chorób idzie nie od żywności złej tylko, ale i genetycznych uwarunkowań..
Gość

11 listopada 2013, 13:23

zwierzozwierz pisze:My w zasadzie nie mamy problemów z celiaklia ani innych żywieniowych co do zwierząt (mam psa i kota), ale to może dlatego, że staramy się im od małego podawać dokładnie taką karmę, jak zalecają weterynarze i znajomi, którzy trochę już swoje zwierzaki mają. Głownie to karmy fitmin ( ), a psu poza fitminem podajemu jeszcze niemiecką josere dla równowagi i urozmaicenia posiłków.
No ale jeszcze jedno - nasze zwierzaki były dobrze wybrane, z hodowli renomowanych, po dobrych genach - bo wiele chorób idzie nie od żywności złej tylko, ale i genetycznych uwarunkowań..
To masz wielkie szczęście ! Kobieto problemem jest alergia , nie celiaklia ! Coraz więcej psów jest alergikami i to właśnie uczulonych na gluten !!! Nic nie ma do rzeczy czy pies jest z hodowli i " dobrze wybrany " . Alergia może pojawić się w każdym okresie życia psa , tak jak u człowieka !!! Karmy które tak reklamujesz to zbożówki z kurczakiem najbardziej alergizujące !
margoqk
Posty:38
Rejestracja:03 listopada 2013, 11:16

11 listopada 2013, 14:02

A ja rozważałam bezzbozowa acanę, totw i canidae - zdecydowałam się na acanę grasslands bo małe opakowanie, a mamy problem z jedzeniem karmy - no i niestety - dopiero zaczęłam mieszać, a moja gwiazda wogole nie tyka karmy. Przedtem "dziubała" bez entuzjazmu RC, ale chciałam koniecznie zmienić bo trochę problemów skórnych (nużyca i nie wiem, czy czasami nie jakaś alergia), a i RC opinie ma wiadomo jakie . Royala jako "bytówkę"zaczęłam podawać po wypróbowaniu kilku innych -chociaz się wzbraniałam- i po tym jak mała oszalała na punkcie RC weterynaryjnego, myślałam, że "normalna" będzie podobnie smakować. Ale chyba dalej muszę szukać - niech ktoś cos poleci smakowitego dla drapiacego się, pięciomiesięcznego "karmowego niejadka". Nie chcę całkiem schodzić z suchego, a nie wiem czy na tym się nie skończy.
Gość

11 listopada 2013, 14:05

Może Trovet z królikiem ?
tracershy
Posty:442
Rejestracja:31 lipca 2011, 10:58

11 listopada 2013, 16:26

O rany, ale tu się zaciekła wojna zrobiła...Gość pytał o karmy bezglutenowe. Widzę, że sprawa glutenu w ryżu i prosie jest dyskusyjna. Ja polecam Kingsmoor z rybą, nie ma tam ani ryżu, ani prosa, bez zbóż i glutenu. Są jeszcze Taste of the wild, Orijen....

A ja mam jeszcze pytanie czy ktoś spotkał się z karmami Purizon i Simpsons premium?

Tak z ciekawości podaję składy tych karm

Purizon-kurczak i ryba

17% mięsa z kurczaka bez kości, 17% suszone mięso drobiowe, suszone bataty, suszone ziemniaki, 7% suszonych jajek, 7% łososia bez kości, 5,5% suszonego śledzia, 5% suszonego mięsa kaczki, groszek, 3% tłuszczu drobiowego, 3% hydrolizatu kurczaka 3% z suszonego łososia, lucerna, 2% świeże mięso kaczki bez kości, skrobia z grochu, białko grochu, białko ziemniaczane, minerały, witaminy, 0,5% oleju łososia, nasiona babki śródziemnomorskiej, jabłka, marchew, szpinak, fruktooligosacharydy (FOS), algi morskie, rumianek, mięta, anyż kozieradka, nagietek, suszone zioła (tymianek, majeranek, oregano, pietruszka, szałwia), żurawina.

Simpsons

Kurczak bez kości (27%), suszony kurczak(16%), łosoś bez ości (13%), bataty, ziemniaki, suszona biała ryba (7%), suszony łosoś(5%), suszony indyk (4%), tłuszcz z kurczaka(2%), wywar z kurczaka (2%), suszone jajka (2%), biała ryba bez ości (2%), włókna grochu, lucerny, minerały, witaminy, jabłko suszone, suszona marchew, szpinak, suszone wodorosty, suszona żurawina, prebiotyk FOS, anyż, kozieradka, glukozamina, MSM, chondroityny, tymianek, majeranek, oregano, pietruszka, szałwia.
Awatar użytkownika
MaximusKennel
Posty:87
Rejestracja:13 listopada 2011, 13:19

11 listopada 2013, 17:12

W kwestii Purizona, to wklejam to, co już pisałam jakiś czas temu na barfnym świecie:
Miałam Purizona i nigdy więcej. Przez pierwszy miesiąc ok, a potem zaczyna się jazda: sierść matowieje i zaczyna się sypać, mięśnie się palą, wydolność spada, qupy mazisto-rzadkie i 2-3 razy większe niż na Orijenie. Wszystkie 4 moje psy tak zareagowały, 2 psy znajomych (inna rasa, nie spokrewnione z moimi) tak samo, więc to raczej nie przypadek, tym bardziej, że moje psy mają raczej "stalowe żołądki" i do czasu Purizona nigdy mi w ten sposób nie zareagowały na żadną karmę, A przez lata przwinęło się tego sporo: Acana, Orijen, TOTW, Nutro Choice, Symply, Frank's Pro Gold, Applaws, Natural&Delicious.
Jeszcze taka moja subiektywna opinia: karma jest bardzo ciemna, ta rybna to już w ogóle w kolorze gorzkiej czekolady, w wyglądzie i w dotyku wygląda na "prawie spaloną", także bardzo możliwe, że jest poddawana obróbce termicznej w bardzo wysokich temperaturach i to powoduje, że mimo obiecującego składu na etykiecie, z Acaną czy Orijenem zdaje się nie mieć nic wspólnego.
eleonora29
Posty:97
Rejestracja:17 września 2013, 19:40

11 listopada 2013, 17:22

Z Purizon spotkałam się,dla mojej suki niejadalna Simpsons nie znam. Moja znajomość suchych karm wynika z tego,że mam bardzo wybredną sukę i zanim trafiłam na Marcus Muhle,przerabiałam z nią większość karm jakie są na rynku,czasami miałam próbki, a czasami na początek kupowałam najmniejsze opakowanie.Jeżeli chodzi o Purizon to dostałam z zooplusa 2 opakowania próbne 400g jedno o smaku kurczaka z rybą,a drugie z samą rybą.Jedno sunia zjadła bo ją zmusiłam tzn.polałam rosołem i dałam łyżką,drugie leży do dzisiaj.Podobnie było z wieloma innymi karmami m.in.takimi jak Acana,TOTW,Orijen,Purina,Artemis,Koeber's,Husse,Brit,Bosh,Mera Dog,Lupo Natural,Lukullus,Belcando,Forza10,Family Fromm,Sam's Field i jeszcze parę,których nazw już nie pamiętam. Pierwszą karmą którą nie zjadła ale wręcz pożarła było Ziwi Peak,ale karmiąc nią poszłabym z torbami. Dopiero MM uratowało sytuację i sunia pozostała na suchej karmie,spałaszowała próbki od razu i od ponad roku ta karma jej smakuje,a teraz kupiłam 5kg Marcus Muhle Black Angus mieszam z MM i widzę że zjada bez problemu. Tych karm,które wyżej wymieniłam nie chciała nawet ruszyć chociaż stały po 3-4 dni i w końcu próbki lub mniejsze opakowania wmuszałam w nią polewając rosołem i karmiąc łychą,a te większe zawoziłam do pobliskiego schroniska. Dała mi psica popalić oj dała,ale przynajmniej wyszkoliłam się w znajomości suchych karm.
Awatar użytkownika
Robert A.
Posty:4455
Rejestracja:27 czerwca 2007, 11:31
Lokalizacja:Warszawa

12 listopada 2013, 13:28

Dwa posty usunięte proszę abyście dali sobie na wstrzymanie tu jest forum o żywieniu a nie Sejm!!!!
eleonora29
Posty:97
Rejestracja:17 września 2013, 19:40

13 listopada 2013, 12:00

W pełni masz rację Robercie! Jeżeli mogę prosić to może odpowiesz mi na moje wcześniejsze pytanie dotyczące karmy Marcus Muhle Black Angus,prosiłeś o podanie składu więc napisałam tylko na razie nie odpowiedziałeś,a na moje pytanie zaczęły odpowiadać w niezbyt grzeczny sposób osoby,które spowodowały że rzeczywiście ten temat zmienił się w Sejm. Gdybyś był taki uprzejmy i doradził mi byłabym wdzięczna,bo ponad rok daję mojej 3-letniej suni Marcus Muhle,która jest tańsza od MMBA o 60 zł.za 15kg opakowanie,ale skład tej karmy wydaje mi się wartościowszy i dlatego zwróciłam się z pytaniem do Ciebie,bo wiem że naprawdę jesteś osobą kompetentną w temacie karm.Z góry dziękuję za radę!
Awatar użytkownika
Robert A.
Posty:4455
Rejestracja:27 czerwca 2007, 11:31
Lokalizacja:Warszawa

13 listopada 2013, 12:46

Skład jest łądnie opisany ,jedynym minusem jest proso ,i jak dla mnie zbyt duża ilość dodatków do karmy(składników)
Natomiast jak można zaobserwować dziś większość producentów prześciga się aby ich karma miała w składzie cokolwiek innego od karm konkurencji (tutaj akurat torf)
Myślę ,że można spróbować karmić psa tą karmą.
eleonora29
Posty:97
Rejestracja:17 września 2013, 19:40

13 listopada 2013, 14:15

Właśnie kupiłam 5 kg opakowanie MMBA na próbę,bo mniejszych nie mają. Z początku sunia rzuciła się na tą karę z apetytem,ale po tygodniu jej entuzjazm jakby jest mniejszy. Teraz póki co mieszam te dwie karmy i daję,ale zamówię jej 15 kg MM za 139 zł. bo MMBA 15 kg kosztuje 199 zł. a 60 zł to duża różnica w cenie i jak piszesz faktycznie te dodatki to może być chwyt marketingowy i sposób na konkurencję,a MM suni smakuje no i co ważne pięknie po niej wygląda: czarna sierść się bardzo błyszczy,niektórzy pytają czym ja pastuję,trzyma wagę od roku ma 34kg, no i co ważne nie ma zaburzeń pokarmowych typu biegunka,wymioty,cuchnące bąki itp. No i 60 zł piechotą nie chodzi,a nie wiadomo czy efekt karmienia nową karmą byłby ten sam.Dziękuję serdecznie za radę!
ODPOWIEDZ
  • Informacje
  • Kto jest online

    Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 33 gości