Sprawdzone suche karmy dobrej jakości-poczytaj zanim odp

Dyskuje na temat prawidłowego żywienia psów.

Moderatorzy:Robert A., Jarek

Awatar użytkownika
Robert A.
Posty:4455
Rejestracja:27 czerwca 2007, 11:31
Lokalizacja:Warszawa

28 lipca 2009, 21:12

To płaciła dużą cenę(nawet bardzo)
OWCZARZ2
Posty:346
Rejestracja:20 listopada 2008, 01:10
Lokalizacja:Kraków

28 lipca 2009, 21:55

Zobaczymy...teraz jest taka konkurencja że jesli krzykną za linie Premium wiecej niz 130-140 zł tak jak pisał Robert- to przepadna z kretesem!!!
goskaaa
Posty:1088
Rejestracja:03 sierpnia 2007, 09:02

03 sierpnia 2009, 20:11

A ja w ostatniej chwili zmieniłam decyzję, i kupiłam Bento Kronen Lamb and Rice, ale z serii Happy Life, potrzebowałam naprawdę coś taniego, a jednak do tej firmy mam spore zaufanie... a za 15 kg w promocji dałam 115 zł.
OWCZARZ2
Posty:346
Rejestracja:20 listopada 2008, 01:10
Lokalizacja:Kraków

03 sierpnia 2009, 20:35

Mam nadzieje ze u CIebie ta karma posłuży. Mysmy probowali jej z psem dwa razy, za kazdym razem bylo drapania co nie miara tak że nam nie spasowała ( może dlatego że za dużo zbóż)
I jak Bento Kronen ma swietna linie NB, choc ostatnie unowoczesnione sa troche chyba jednak za drogie jak na inne konkurencyjne karmy o lepszym składzie (180-190 zł), to ja nie mam dobrego zdania o linii Happy Life.
Ale tak jak pisałem oby Twojemu psiakowi posłużyła :)
arczir2d2
Posty:5
Rejestracja:03 sierpnia 2009, 21:39

03 sierpnia 2009, 21:48

Witam.
Nowy na forum jestem i chciałbym się Was poradzić :)

Chodzi o to że nie wiem jaką karmę kupić mojemu psiakowi.
Oczywiście dla dobra psa chciałbym jakąś z wyższej półki, rzecz w tym że nie znam się na karmach i mogę się jedynie sugerować ceną ( im droższa tym zapewne będzie lepsza ).
Więc czym karmić pisaka? Pedegree?? coś innego?

Jeśli to ma jakieś znaczenie to coś o psiaku : to kundelek, ma 10-11 lat, waży nie więcej jak 6.5kg.

edit : coś jeszcze... nie wiem czy mogę tu zapytać, nie chcę nowego tematu zakładać więc...
wydaje mi się że mój psiak ostatnio parę razy w ciągu kilku dni zjadł trochę ziemi z kwiatka. Co może mu dolegać?
Gość

03 sierpnia 2009, 23:39

Juz Ci tlumacze co mu moze dolegac :) Twojemu pieskowi po prostu brakuje podstawowych skladnikow. Dlatego zaczena wcinac ziemie :)
Pedigree to najgorsze swinstwo z mozliwych:) I niestety cena czesto nie odzwierciedla zawartosci. Bardzo czesto ta cena to reklama :)
A wiec jesli nie zalezy Ci na kasie:
1. Biomill
Jesli jednak troche musisz sie liczyc z portfelem to:
2. Acana, Brit care
A jesli grubosc portfela ma znaczenie, jeszcze troche bardziej niz troche to:
3. Arion Premium, Brit ( do reszty sie nie znizaj)
To tak na szybko, kilka karm, Jesli chcesz wiecej wystarczy tylko przeczytac caly ten watek :)
Awatar użytkownika
Robert A.
Posty:4455
Rejestracja:27 czerwca 2007, 11:31
Lokalizacja:Warszawa

04 sierpnia 2009, 07:12

Bento happy life,ma bardzo duże dawkowanie i to mi sie w tej karmie nie do końca podoba,ale.... :wink:
arczir2d2
Posty:5
Rejestracja:03 sierpnia 2009, 21:39

04 sierpnia 2009, 09:58

no więc powiedzmy że chcę kupić Biomill. Pytanie teraz tylko którą wybrać dla mojego pisaka, bo jak widzę jest sporo różnych rodzajów tej karmy.
Jakieś sugestie?
Gość

04 sierpnia 2009, 19:19

Zwroc uwage, ze te podzialy sa na wielkosc i wiek. Tak wiec prawdopodobnie dla Twojego pieska dobrym wyborem bedzie karma senior, jako ze ma 11 lat :)
6 kg to malutki piesek, mozesz kupic duzy worek i wtedy Ci starczy na hohohohoho :) Tyle, ze musisz trzymac te karme wtenczas w jakies puszce, czy cos w tym stylu, tak zeby nie wywietrzala. Ja tez mam malutkiego pieska. Kupuje wor 15 kg, 3kg wsypuje do puszki, takiej ladnej coby jeszcze zdobila :D i wystracza mu te 3 kg na miesiac, dawkuje mu z tej puszki, natomiast reszte karmy trzymam w beczce :)
Gość

04 sierpnia 2009, 19:25

Zwroc uwage, ze te podzialy sa na wielkosc i wiek. Tak wiec prawdopodobnie dla Twojego pieska dobrym wyborem bedzie karma senior, jako ze ma 11 lat :)
6 kg to malutki piesek, mozesz kupic duzy worek i wtedy Ci starczy na hohohohoho :) Tyle, ze musisz trzymac te karme wtenczas w jakies puszce, czy cos w tym stylu, tak zeby nie wywietrzala. Ja tez mam malutkiego pieska. Kupuje wor 15 kg, 3kg wsypuje do puszki, takiej ladnej coby jeszcze zdobila :D i wystracza mu te 3 kg na miesiac, dawkuje mu z tej puszki, natomiast reszte karmy trzymam w beczce :)
arczir2d2
Posty:5
Rejestracja:03 sierpnia 2009, 21:39

04 sierpnia 2009, 19:55

takie problemy z przechowywaniem? heh
na początek to raczej kupię 3kg bo nie wiem czy psiak będzie chciał to wcinać, a karma trochę jednak kosztuję.

No nic dzięki wam za rady :)
Jeśli jeszcze ktoś ma jakieś sugestie to śmiało ;)
goskaaa
Posty:1088
Rejestracja:03 sierpnia 2007, 09:02

06 sierpnia 2009, 07:06

Karma dotarła ... Bento Kronen Multi Croc... powiem tak... skład na worku jest równie oględny jak i te w necie... cóż... Nie ukrywam, że do tej karmy przekonała mnie cena, to że nie "powinna" zawierać drobiu, no i brak sztucznych środków konserwujących... ale...
Suki wtrząsneły jak dzikie, ale w sumie od kiedy są we dwie w domu, to z wybrzydzaniem nie ma żadnych problemów, w sumie nigdy nie było, ale tak jak miska znikała w 10 sek, tak teraz znika w 5 :shock: Wczoraj dostały po garstce bo już były po żarciu, także kupy rano eleganckie, ale wiadomo za mało zjadly... Dzisiaj obserwacji czas dalszy.... Dawkowanie jest faktycznie gigantyczne, nie sprawdziłam tego nawet przed zamówieniem, no cóż, ja daje każdej karmy tyle samo 1,5 kubka ;d więc zobaczymy jak to wyjdzie ;)
OWCZARZ2
Posty:346
Rejestracja:20 listopada 2008, 01:10
Lokalizacja:Kraków

06 sierpnia 2009, 22:18

Niestety ale karma ta zawiera drób i to w przeważającej większosci w stosunku do jagnięciny...zreszta po karmie w ten cenie nie należałoby się spodziewać "czystej" jagnięciny w składzie.

Oby u Ciebie posłużyła.... niestety u nas się nie sprawdziła pomimo że robiliśmy dwa razy podchody do niej :) Ale nie mówię, że u CIebie będzie tak samo, ano zobaczymy
goskaaa
Posty:1088
Rejestracja:03 sierpnia 2007, 09:02

07 sierpnia 2009, 07:03

OWCZARZ2 pisze:Niestety ale karma ta zawiera drób i to w przeważającej większosci w stosunku do jagnięciny...zreszta po karmie w ten cenie nie należałoby się spodziewać "czystej" jagnięciny w składzie.

Oby u Ciebie posłużyła.... niestety u nas się nie sprawdziła pomimo że robiliśmy dwa razy podchody do niej :) Ale nie mówię, że u CIebie będzie tak samo, ano zobaczymy
Nie wiem, nigdzie nie ma wzmianki o drobiu... ani na worku...
Póki co po 2 dniach, kupy bez zmian - czyli ok. Tak ogólnie to mi nie zależy ani żeby się sprawdziła, ani żeby się nie sprawdziła, bo to karma na przeczekanie, jedynie co to żeby mi srak nie powodowała i tyle ;)
goskaaa
Posty:1088
Rejestracja:03 sierpnia 2007, 09:02

10 sierpnia 2009, 07:08

My juz parę dni na tym Happy Life, i jest wszystko ok. Kupy w normie, nie są tak malutkie jak na Acanie - no ale tego nawet nie oczekiwałam, ale nie są luzne, są prawidłowe, widać po odchodach że karma ma sporo zbóz.
Moja suka straciła trochę energii jedząc ją - no ale ona ogólnie potrzebuje więcej, także teraz dostawać będzie do tego mięso, ale po drugiej nic nie widać takiego. Co dziwne, suka adopcyjna nie drapie się, a nie podaję od kilku dni leków ... No zobaczymy co będzie dalej.
ODPOWIEDZ
  • Informacje
  • Kto jest online

    Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 34 gości