Sprawdzone suche karmy dobrej jakości-poczytaj zanim odp

Dyskuje na temat prawidłowego żywienia psów.

Moderatorzy:Robert A., Jarek

Awatar użytkownika
Robert A.
Posty:4455
Rejestracja:27 czerwca 2007, 11:31
Lokalizacja:Warszawa

10 sierpnia 2009, 07:18

Czy piją więcej wody po Happy Life?
goskaaa
Posty:1088
Rejestracja:03 sierpnia 2007, 09:02

10 sierpnia 2009, 08:42

Robert A. pisze:Czy piją więcej wody po Happy Life?
Tak piją trochę więcej wody.
Awatar użytkownika
Robert A.
Posty:4455
Rejestracja:27 czerwca 2007, 11:31
Lokalizacja:Warszawa

10 sierpnia 2009, 12:19

Ok-dzięki
Marcin-Łódź
Posty:14
Rejestracja:10 kwietnia 2009, 21:42

18 sierpnia 2009, 20:36

Witam,
mam pytanie do znawców suchych karm.Mianowicie moja sucz(Akita inu) do tej pory była na Orijenie pappy large breed.Zjadła 2 worki nawet ze smakiem ale... no właśnie zaczęła się jakby trochę podrapywać a kupy pozostawiają wiele do życzenia :) a jak juz puści bączka to hoho.
Postanowiłem teraz zakupić karmę 1st Choice dla szczeniaków duzych ras.Wiem ze to wyjdzie w praniu jak będzie przyswajała tą karmę ale co o niej sądzicie?Brałem jeszcze pod uwage karmę Biomill ale narazie spróbuję tej.


Może ktoś doradzi która karma jezeli chodzi o skład lepsza:
Biomill vs 1st Choice
Awatar użytkownika
Robert A.
Posty:4455
Rejestracja:27 czerwca 2007, 11:31
Lokalizacja:Warszawa

18 sierpnia 2009, 21:20

O Biomilu już kilka razy się rozpisywałem :) Mercedes wśród karm suchych.
1st Choice skład ma ciekawy,ale mimo wszystko ja osobiście wyżej stawiam Biomila(sztuka w sztuce)
Awatar użytkownika
Alto
Posty:146
Rejestracja:19 sierpnia 2009, 22:34

19 sierpnia 2009, 22:45

a co sądzicie o karmie First Made Lamasco, pierwsze dwa główne skłądniki to mączki drobiowe i z jagnięciny, później już niestety zboża.
Ale jak wnioskuje (mam nadzieje ze prawidłowo) ze schematu na stronce przedstawiciela to ponoć składniki zwierzęce stanowią 81% składu, a roślinne tylko 19%.
Czy ktoś z was miał już z nią do czynienia, nigdzie nie mogę znaleść opini na jej temat a i dostępna jest chyba tylko w jednym sklepie internetowym.
cenicienta
Posty:3
Rejestracja:20 sierpnia 2009, 00:08
Lokalizacja:Białystok

20 sierpnia 2009, 00:11

Witam!

Karmię swoją 4-łapną, 15-letnią kumpelkę Acaną (senior, bądź z braku seniora - adult). Wszystko jest OK, sierść błyszcząca i miękka, nie zauważyłam żadnych reakcji alergicznych, kupki w porządku, nawet skończył się problem z wymiotowaniem żółcią. Sunia zachowuje się jak szczeniak, a nie jak 15-letnia starucha.
Ostatnio jednak zastanawiałam się nad zmianą karmy na Orijen Senior. Słyszałam wiele opinii, że jest to jedna z najlepszych obecnie karm. Nie wiem tylko czy jest sens zmieniać karmę, jeśli po Acanie wszystko jest OK. Proszę poradźcie....

I jeszcze jedna kwestia: jaki preparat (witaminowy??) podawać i w jakiej dawce (przy karmieniu Acaną) bo czytałam we wcześniejszych postach, że nie 100% tej zalecanej przez producenta. Zauważyłam od jakiegoś czasu lekki bunt przy chodzeniu po schodach (szczególnie schodzeniu) - częściowo tłumaczę sobie to tym, że sunia słabo widzi i się po prostu boi, ale wiem też, że może bardziej to być problem bolących stawów. Swego czasu próbowałm podawać jej Can-vit (bodajże niebieski), ale był wielki strajk jak dosypywałam jej go jedzenia - miska stawała się jej największym wrogiem ;/ więc po kilku próbach się poddałam.
Awatar użytkownika
Robert A.
Posty:4455
Rejestracja:27 czerwca 2007, 11:31
Lokalizacja:Warszawa

20 sierpnia 2009, 07:50

Can Vit,to "syf" (przepraszam ale to prawda) wszystkie 4 moje psy nie chciały tego jeśc ,a senior nawet wymiotował!!!

Na stawy koniecznie,może to być Arthrofos lub wersja forte(słodka)
:) .
Jeśli chcesz coś droższego to Arthroflex.
Polecam także tran w kapsułkach.Dzięki Bogu mój staruszek kończy 18 lat :D
Awatar użytkownika
Alto
Posty:146
Rejestracja:19 sierpnia 2009, 22:34

20 sierpnia 2009, 11:38

natrafiłam jeszcze na holenderską karmę Dog Lovers Gold
skład cakiem fajny: Mączka z jagnięciny, brązowy ryż, mączka z kurczaka, tłuszcz z kurczaka (naturalnie konserwowany mieszanką tokoferoli), mączka z łososia świeżego, jaja, nasiona lnu, olej z łososia, jabłka, marchew, groszek, suszone drożdże piwne, Peppermint, ekstrakt z juki Schidigera, Probiotyk Enterococcus faecium, prebiotyk Fructo-oligosacharydowy i Mannan-oligosacharydowy, naturalny przeciwutleniacz, witamina A uzupełnienia, witamina D3 uzupełnienia, witamina E uzupełnienia, Uzupełnienie Witaminy C, Kwas askorbinowy, witamina B12 Uzupełnienie, Uzupełnienie Ryboflawiny, Niacyna Uzupełnienie, pantotenian Kwasu foliowego , Biotyna, chlorowodorek pirydoksyny, Inozytol, tiamina, chlorek choliny, chlorek potasu, beta karoten, chelat aminokwasowy żelaza, siarczan żelazawy, chelat aminokwasowy miedzi, siarczan miedzi, chelat aminokwasowy cynku, siarczan cynku, manganu siarczan kobaltu Carbonate, Selen, L-karnityna

co o niej sądzicie
poszukałam jej na stronie Dog Food Reviews, oceniona na 4 gwiazdki
niestety First Made Lamasko tam nie odszukałam, ale inne karmy z ter serii raczej nisko są ocenione
OWCZARZ2
Posty:346
Rejestracja:20 listopada 2008, 01:10
Lokalizacja:Kraków

20 sierpnia 2009, 19:36

cenicienta pisze:Witam!

Karmię swoją 4-łapną, 15-letnią kumpelkę Acaną (senior, bądź z braku seniora - adult). Wszystko jest OK, sierść błyszcząca i miękka, nie zauważyłam żadnych reakcji alergicznych, kupki w porządku, nawet skończył się problem z wymiotowaniem żółcią. Sunia zachowuje się jak szczeniak, a nie jak 15-letnia starucha.
Ostatnio jednak zastanawiałam się nad zmianą karmy na Orijen Senior. Słyszałam wiele opinii, że jest to jedna z najlepszych obecnie karm. Nie wiem tylko czy jest sens zmieniać karmę, jeśli po Acanie wszystko jest OK. Proszę poradźcie....

I jeszcze jedna kwestia: jaki preparat (witaminowy??) podawać i w jakiej dawce (przy karmieniu Acaną) bo czytałam we wcześniejszych postach, że nie 100% tej zalecanej przez producenta. Zauważyłam od jakiegoś czasu lekki bunt przy chodzeniu po schodach (szczególnie schodzeniu) - częściowo tłumaczę sobie to tym, że sunia słabo widzi i się po prostu boi, ale wiem też, że może bardziej to być problem bolących stawów. Swego czasu próbowałm podawać jej Can-vit (bodajże niebieski), ale był wielki strajk jak dosypywałam jej go jedzenia - miska stawała się jej największym wrogiem ;/ więc po kilku próbach się poddałam.
Po co kombinować skoro wszystko jest ok? Jak mówią "lepsze jest wrogiem dobrego".... :)

Co do Can-Vit-u większośc psów niechętnie zjada karmę z dosypką tego specyfiku.
Marcin-Łódź
Posty:14
Rejestracja:10 kwietnia 2009, 21:42

25 sierpnia 2009, 23:30

To ja z innej beczki...Sucz ma 6,5 miesiąca.
Sunia była na Orijenie. Skończył się woreczek i kupiłem Biomill.Niestety nie chce tknąć Biomilka.Postanowiłem powrócic do Orijena i teraz mam pytanie.Kupie worek Large Breed ale dla urozmaicenia mam ochote zakupic i podawac co jakis czas ORIJEN ADULT 6 FRESH FISH .
Czy moge podawac suni w tym wieku karme dla dorosłych psów?
Awatar użytkownika
Robert A.
Posty:4455
Rejestracja:27 czerwca 2007, 11:31
Lokalizacja:Warszawa

26 sierpnia 2009, 07:02

Widzę,że nasze porady co do częstego zmieniania karm i możliwych problemów poszły na marne.
Dla urozmaicenia,co chcesz urozmaicić?Czy poczytałeś posty wcześniejsze?Tam wszystko już poruszyliśmy łącznie z tym urozmaicaniem :evil:
Biomila nie chce jeść?Niedługo przy tak częstych zmianach nie ruszy nawet grama Orijena(zobaczysz)taka jest kolej rzeczy.
cenicienta
Posty:3
Rejestracja:20 sierpnia 2009, 00:08
Lokalizacja:Białystok

26 sierpnia 2009, 15:47

mam pytanie o karmę mokrą: stałam dzisiaj w sklepie zoologicznym i targały mną różne myśli. A konkretniej:

Evangers czy Hills??

Nie próbowałyśmy żadnej z tych (dotychczas była Animonda Gran Carno). Ale dziś nie było Animondy i zastanawiałam się między tymi dwiema (ostatecznie nie wzięłam żadnej, aby nie ryzykować)
goskaaa
Posty:1088
Rejestracja:03 sierpnia 2007, 09:02

26 sierpnia 2009, 17:15

Evangers
Marcin-Łódź
Posty:14
Rejestracja:10 kwietnia 2009, 21:42

26 sierpnia 2009, 17:54

[
Widzę,że nasze porady co do częstego zmieniania karm i możliwych problemów poszły na marne.
Dla urozmaicenia,co chcesz urozmaicić?Czy poczytałeś posty wcześniejsze?Tam wszystko już poruszyliśmy łącznie z tym urozmaicaniem Evil or Very Mad
Biomila nie chce jeść?Niedługo przy tak częstych zmianach nie ruszy nawet grama Orijena(zobaczysz)taka jest kolej rzeczy.
Ale czego się tak zagrzewasz?Główkę wystaw za okno żeby ochłonęła
Jakie czeste zmiany?Jak narazie jadła tylko i wyłącznie Orijena.
Zadałem proste pytanie więc jak masz jakis problem to się nie odzywaj.
Chciałm spróbowac Biomilla ale juz nieaktualne bo nawet nie chce tego tknąc.Więc wracam do orijena i tyle.Chodziło mi o to czy moge co jakis czas dac jej Orijena ADULT 6 FRESH FISH ..Niby to karma dla psów dorosłych a ona ma 6,5 miecha.
ODPOWIEDZ
  • Informacje
  • Kto jest online

    Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 51 gości