Wolfsblut i Blue Wilderness

Dyskuje na temat prawidłowego żywienia psów.

Moderatorzy:Robert A., Jarek

megan
Posty:436
Rejestracja:22 marca 2007, 16:19

18 marca 2012, 16:57

Dzień dobry wszystkim.,
czy znacie karmy Wolfsblut i Blue Wilderness? Ciekawa jestem waszych opinii. Pozdrawiam. M.
megan
Posty:436
Rejestracja:22 marca 2007, 16:19

18 marca 2012, 18:08

Może dodam jeszcze, że szukam karmy, która by zastąpiła TOTW. Ruda cierpi od zawsze prawie na alergiczne zapalenie spojówek i wydaje mi się, że po dłuższym stosowaniu TOTW pojawiło się dodatkowo łzawienie oczu. Zastanawiam się też nad Trovetem. Może to byłaby jakaś alternatywa? Poradźie coś:) M.
japanisze
Posty:326
Rejestracja:14 marca 2011, 22:35

18 marca 2012, 18:17

Wolfsblut to nie tylko alternatywa dla TOTW, to coś więcej ;)
Karma o zdecydowanie wyższej jakości, karmiłam jedną i drugą i nawet nie ma co porównywać. Range Lamb super nadaje się dla psów alergicznych, przetestowane na mojej psinie (teraz będę próbować wide plain). Na pewno pomoże na wzmożone łzawienie i powracające zapalenia spojówek (jeśli jest ono spowodowane alergią pokarmową), choć teraz nadchodzi wiosna i ta dolegliwość może być spowodowana wzmożonym pyleniem i suchym powietrzem, niezależnie od podawanej karmy.
Polecam co jakiś czar robić jedno, dwutygodniowe kuracje kropelkami ze świetlikiem (takie z apteki, ludzkie) - naprawdę ładnie koi i uspokaja oczka.
megan
Posty:436
Rejestracja:22 marca 2007, 16:19

18 marca 2012, 19:39

Japanisze, dziękuję za podpowiedź. Ruda właściwie nie ma alergii pokarmowej, w każdym bądź razie dolegliwości żołądkowo/jelitowych właściwie nie ma (choć delikatna jest ogólnie), ze skórą i sierścią też raczej nie ma problemów, od lat praktycznie zmagamy się jednak najpierw z grudkowym zapaleniem spojówek (operacja trochę pomogła,a le nie za bardzo), a teraz już tak ogólnie. Nasz wet. twierdzi, że to reakcja alergiczna, uszy też trochę są od czasu do czasu zaczerwienione, ale o ile z uszami sobie dajemy radę, z oczami jest ciągła walka. Przetestowaliśmy już z weterynarzem chyba wszystkie krople, świetlik też, w sytuacji zaostrzenia Ruda dostaje krople z antybiotykiem i sterydami. Aktualnie jest jako tako. Nie wiem, może to uczulenie na pyłki itd, ale trudno zabronić seterowi buszowania po krzakach:) Od jakiegoś czasu to łzawienie doszło. Tylko siąść i płakać.
Wracając do karmy. Wolfsbluta w ogóle nie znałam, jakoś tak przypadkowo na nią trafiłam. Ruda jadła Orijen, a teraz TOTW i myśłałam, że to już najlepsza karma jakościowo. Kurcze, jeśli Wolfsblut jest lepszy, to kupilibyśmy jej tę 'wilczą krew':). A co z Trovetem?
Będę wdzięczna za dalsze rady. M.
Awatar użytkownika
Robert A.
Posty:4455
Rejestracja:27 czerwca 2007, 11:31
Lokalizacja:Warszawa

18 marca 2012, 19:57

Te nasze oceny lepszy ,gorszy czasami nie maja odzwierciedlenia,szczególnie przy tak zblizonych jakościowo karmach są często minimalne różnice.
japanisze
Posty:326
Rejestracja:14 marca 2011, 22:35

18 marca 2012, 20:57

Robert A. pisze:Te nasze oceny lepszy ,gorszy czasami nie maja odzwierciedlenia,szczególnie przy tak zblizonych jakościowo karmach są często minimalne różnice.
u mnie totw sie nie sprawdził, ale ja mam bulwy nie psy ;)))
Przede wszystkim składy mają zupełnie inne - w. stosuje jeden rodzaj białka i raczej jeden węglowodanów niepotrzebnie ich nie mieszając, nie dodaje taniego kurczaka i tłuszczu z niego bądź tłuszczów roślinnych, jest też opcja wyboru bardziej zminimalizowanego składu dla bardziej wrażliwych psów.

megan alergia pokarmowa to także problemy z uszami i oczami, nie tylko z układem pokarmowym!!! Zmień karmę, sama zobaczysz. Trovet też jest super, choć trochę inny - ani lepszy ani gorszy. Ma skromniejszy skład, więcej tłuszczu (mówię tu o rrd) i jeśli chcesz wyeliminować alergię pokarmową to nie widzę lepszego kandydata na dietę eliminacyjną jak trovet rrd z królikiem.

Ale wybór oczywiście należy do Ciebie, na pewno psu nie robisz krzywdy ani na totwie, ani na w., ani na trovecie . Jakim totwem karmisz? Jeśli podejrzewasz alergię a chcesz zostać przy nim to wybierz ten rybny albo nowy z jagnięciny :D
megan
Posty:436
Rejestracja:22 marca 2007, 16:19

18 marca 2012, 21:18

Ruda jadła wszystkie rodzaje TOTW oprócz tego z rybą, bo ryba jej jakoś ogólnie nie smakuje. Japanisze, czyli alergia na jakiś składnik pokarmowy może objawić się tylko zapaleniem spojówek i uszu? Bo nic innego Rudej nie dolega. Popatrzę dokładnie na skład Wolfsbluta i Trovet. Może przestawić Rudą na taką nieskomplikowaną składnikowo dietę i zobaczyć, co będzie? Gdyby zwierzakowi biednemu uspokoiła się ta alergia, to nie wiem, co bym zrobiła z radości!
PS. A bulwy to jakie czterołapy dokładnie:)? Buldożki? A może bullteriery?
anulkac
Posty:148
Rejestracja:20 stycznia 2011, 23:04

18 marca 2012, 21:58

Megan, japanisze ma rację. Alergia może objawiać się również w postaci zapalenie spojówek grudkowego zapalenia spojówek, zapalenia uszu. Mój bullek jest uczulony na kuraka. W grudniu dostał takiego zapalenia uszu, że głową non stop telepał, mało uszu nie wydrapał, tylko dlatego, że karmą którą jadł miała prawdopodobnie tłuszcz z kuraka. Z oczami bujamy się ciągle.
Moja propozycja to Trovet RRd i dopiero jak się uspokoi alergia dopiero wtedy spróbuj innej karmy.
japanisze
Posty:326
Rejestracja:14 marca 2011, 22:35

18 marca 2012, 23:16

Bulwa to buldog francuski :)

Pomysł anulki z trovetem rrd trafiony, jeśli po kilku tygodniach jedzenia tylko tej karmy żadne symptomy nie ustąpią to już żadna karma tego nie naprawi.
Wolfsblut range lamb też nie powinien uczulić (no, chyba, że pies ma uczulenie na jagnięcinę lub ryż), bo skład ma idealny dla alergika: Świeża jagnięcia, suszona jagnięcia, ryż pełnoziarnisty, tłuszcz jagnięcy, olej z łososia, kiełki ryżu, jabłka, gruszki, jeżyny, jaja, wyciąg z juki, oligosacharydy mannanu (MOS), oligosacharydy fruktozy, minerały i witaminy

Przetestowałam obie karmy i z obu jestem zadowolona. To jest moje zdanie, sama musisz sprawdzić czy będzie pasować Twojej psinie :)
Awatar użytkownika
Robert A.
Posty:4455
Rejestracja:27 czerwca 2007, 11:31
Lokalizacja:Warszawa

19 marca 2012, 07:33

anulkac pisze:Megan, japanisze ma rację. Alergia może objawiać się również w postaci zapalenie spojówek grudkowego zapalenia spojówek, zapalenia uszu. Mój bullek jest uczulony na kuraka. W grudniu dostał takiego zapalenia uszu, że głową non stop telepał, mało uszu nie wydrapał, tylko dlatego, że karmą którą jadł miała prawdopodobnie tłuszcz z kuraka. Z oczami bujamy się ciągle.
Moja propozycja to Trovet RRd i dopiero jak się uspokoi alergia dopiero wtedy spróbuj innej karmy.
RRD to taka najprostsza droga do szybkiego opanowania alergii i z własnej praktyki,zdecydowanie polecam wprowadzic na stałe(wszystkim alergikom)kwasy omega 3 pochodzenia rybnego
megan
Posty:436
Rejestracja:22 marca 2007, 16:19

19 marca 2012, 11:01

Buldożki są super, mamy dwa znajome:) Dziekuję wszystkim za rady. Zamówię paczkę Trovetu z królikiem na początek i Wolfsblut z jagnięciną. Zaczniemy od Trovetu i zobaczymy, czy królik Rudej zasmakuje, bo nigdy jeszcze nie jadła:) Robercie, Ruda zawsze dostaje jakiś olej do jedzenia (z oliwek, lniany), aktualnie dostaje 1/3 dawki Top 10, tabletkę z biotyną na linienie (Canina Petvital) i kapsułkę Ecomeru (tran z rekina). Olej z wiesiołka ponoć jest bardzo dobry na alergię, więc pewnie jej zaserwuję, jak skończy się tran. Ciągle mi się miesza, w czym jest omega 6, a w czym 3:) Coś byś zmienił Robert ze swojego doświadczenia czy tak może być? M.
megan
Posty:436
Rejestracja:22 marca 2007, 16:19

19 marca 2012, 11:02

Sorry, własnie doczytałam, że omega 3 pochodzenia rybnego, więc rekin byłby okay:)
japanisze
Posty:326
Rejestracja:14 marca 2011, 22:35

19 marca 2012, 11:41

Robert A. pisze: z własnej praktyki,zdecydowanie polecam wprowadzic na stałe(wszystkim alergikom)kwasy omega 3 pochodzenia rybnego
Robercie w jakiej formie polecasz te kwasy? Masz jakiś sprawdzony, dobrze przyswajalny specyfik?
I pytanie - na stałe znaczy podawać bez przerwy z karmą, bez przerw tak jak przy innych suplementach?

edit: poszperałam i znalazłam gdzieś w Twoich wypowiedziach, że polecasz Brit olej z łososia :) Rozumiem, że nadal? :)
Awatar użytkownika
Robert A.
Posty:4455
Rejestracja:27 czerwca 2007, 11:31
Lokalizacja:Warszawa

19 marca 2012, 17:03

megan pisze:Buldożki są super, mamy dwa znajome:) Dziekuję wszystkim za rady. Zamówię paczkę Trovetu z królikiem na początek i Wolfsblut z jagnięciną. Zaczniemy od Trovetu i zobaczymy, czy królik Rudej zasmakuje, bo nigdy jeszcze nie jadła:) Robercie, Ruda zawsze dostaje jakiś olej do jedzenia (z oliwek, lniany), aktualnie dostaje 1/3 dawki Top 10, tabletkę z biotyną na linienie (Canina Petvital) i kapsułkę Ecomeru (tran z rekina). Olej z wiesiołka ponoć jest bardzo dobry na alergię, więc pewnie jej zaserwuję, jak skończy się tran. Ciągle mi się miesza, w czym jest omega 6, a w czym 3:) Coś byś zmienił Robert ze swojego doświadczenia czy tak może być? M.
Olej z Wiesiołka niestety nie zdaje egzaminu przy alergiach skórnych u psów,ja nie mówię tu o poprawienu wyglądu sierści tylko o chorobie jaką jest alergia.
Omega 3 może pochodzic z łososia np Brit ma przyzwoity olej z łososia,jak i kapsułkowany .Osobiście najczęściej polecam Galomega 3,300szt najtaniej wychodzi i jest sprawdzony u moich psów i moich psich pacjentów.Jest to olej z mięsni ryb sardynkowatych.
japanisze
Posty:326
Rejestracja:14 marca 2011, 22:35

19 marca 2012, 17:19

Robert A. pisze:Galomega 3,300szt najtaniej wychodzi i jest sprawdzony u moich psów i moich psich pacjentów.Jest to olej z mięsni ryb sardynkowatych.
Jakie dawkowanie na 10 kg psa?

Dla ludzi: Dorośli 2 kapsułki 2-3 razy dziennie podczas posiłków.
ODPOWIEDZ
  • Informacje
  • Kto jest online

    Użytkownicy przeglądający to forum: Google [Bot] i 60 gości