BIOMILL

Dyskuje na temat prawidłowego żywienia psów.

Moderatorzy:Robert A., Jarek

dorota m
Posty:398
Rejestracja:12 września 2010, 12:54

05 listopada 2010, 09:25

Z całago serca życzę powodzenia, niech mu posłuży to co Natura daje!!! :)
goskaaa
Posty:1088
Rejestracja:03 sierpnia 2007, 09:02

05 listopada 2010, 17:53

U mnie właśnie jest na odwrót... zwłaszcza u szczyla najmłodszego. Na karmie miała ciągle problemy z kupą, od kiedy je gotowane, wypróżnienia są wzorcowe... jak widać każdy pies to inne reakcje...
murakami
Posty:151
Rejestracja:14 sierpnia 2010, 23:00
Lokalizacja:Warszawa

08 listopada 2010, 21:03

Nie chcę być złym prorokiem, ale pierwsze qoopale w domu się pojawiły (mój pies załatwia się w domu tylko, gdy boli go brzuch). Na razie byłam u weta, bo miał zapchane gruczoły, zobaczymy czy to z tym związane, czy z jedzeniem gotowanego...
dorota m
Posty:398
Rejestracja:12 września 2010, 12:54

09 listopada 2010, 20:27

No wlaśnie :cry: Ja na naturalnym średnio odwiedzałam weta co 2 miesiące a nawt częściej , głownie z powodu biegunek nagłych trwających 3 dni i noce ( po 5 razy), potem doszło jeszcze drapanie. Ostatecznie wet zaproponował karmę suchą dla alergików. Dodam ,że do suchych karm byłam sceptycznie nastawiona, poprzedniego Onka miałam ponad 11 lat na naturalnym. Ale się przeprosiłąm z suchymi karmami :)
Chefrenek
Posty:509
Rejestracja:01 października 2007, 15:25

03 marca 2011, 11:09

Odświeżam temat i swoją pamięć przy okazji :lol: Robercie jak to jest z Biomillem? Oni mają swoje własne fermy drobiu itd? Czy coś mi się popierzyło?
Awatar użytkownika
Robert A.
Posty:4455
Rejestracja:27 czerwca 2007, 11:31
Lokalizacja:Warszawa

03 marca 2011, 11:28

Tak własne wszystko,począwszy od mięsa, warzyw,poprzez ryż itd podobno niczego nie importuja,,dodatkowo uzywają naturalnych witamin,minerałów,i są idealnym przykładem na to,że karma może mieć w składzie najwyższej jakości kukurydzę,pszenicę i inne zboża a mimo to dalej jest zdrową karmą.
Jestem zapatrzony w Biomila,bo to Mercedes wśród karm,i nie boje się użyć stwierdzenia ,że mają najlepsze produkty w Europie.
Oczywiście znajdą się i tacy co będą pluli na Biomila ale...wszystkim nie dogodzi :)
Mają jeden minus(cena)
Gdybym miał więcej kasy moje psy karmione były by tylko Biomilem.
Oczywiście linią wyższą ,bo mają i niższą ale to nic szczególnego,po prostu odpadki produkcyjne po najwyższej linii(tak jest wszędzie)
Ostatnio zmieniony 03 marca 2011, 20:35 przez Robert A., łącznie zmieniany 1 raz.
liz
Posty:57
Rejestracja:27 sierpnia 2010, 10:17

03 marca 2011, 12:48

Witam,mam pytanie do Roberta czy jest odnośnik karmy Biomill? chodzi o to czy jest jakas druga karma tak dobra jak ta ,ale troche w niższej cenie jeśli nie to trudno? i drugie pytanie do osób które karmią Biomilem czy ta karma da się namaczać czy ma tak twarde granulki że nie da rady?
goskaaa
Posty:1088
Rejestracja:03 sierpnia 2007, 09:02

03 marca 2011, 17:38

Robert, ale jeżeli ta gorsza seria są to choćby "odpady" z produkcji tej wyższej linii, to i tak będzie to lepszy produkt, niż to co dają do innych karm.

Liz z tego co ja pamiętam a kiedyś karmiłam Biomillem, to dał siię namaczać. Mimo wszystko w składzie jest troche zbóż, a to powinno dać mozliwość dobrego namoczenia.
liz
Posty:57
Rejestracja:27 sierpnia 2010, 10:17

03 marca 2011, 19:00

Dzięki goskaaa,skoro Robert nie chce mi odpowiedzieć bo wydaje sie że tylko wybranym odpowiada ale chyba wiem czemu,to może goskaaa ty będziesz wiedziała czy jest jakiś odpowiednik Biomila troszkę tańszy?
murakami
Posty:151
Rejestracja:14 sierpnia 2010, 23:00
Lokalizacja:Warszawa

03 marca 2011, 19:05

Przeprowadziłam właśnie próbę. Biomill junior sensible mini namacza się słabo, tzn, dopiero po ok pół godziny kulka się rozpada i prawie w ogóle nie zwiększyła swojej objętości. Ja znowu malca na Biomill przestawiam, tak jak swego czasu starszego, Bono.
Tyle, że malec znacznie od posokowca ekonomiczniejszy w karmieniu... :D
goskaaa
Posty:1088
Rejestracja:03 sierpnia 2007, 09:02

03 marca 2011, 19:06

Liz zadałaś pytanie o 12.48, więc może warto trochę poczekać na odpowiedz... Robert nie ma obowiązku siedzieć tu 24h, i gwarantuje ci, że odpowiada zawsze, każdemu w miarę swojej wiedzy i możliwości czasowych. Nie spotkałam sie z sytuacją, żeby Robert zostawił kogoś bez odpowiedzi, tym bardziej jak ktoś "imiennie" zwraca się do niego.

Co to znaczy odpowiednik Biomilla? Karm o podobnej strukturze - tzw bytówek jest masa, od 100 do 400 zł za 12,5 do 15 kg... Praktycznie wszystkie standardowe karmy są "konstruowane" tak jak Biomill, w Biomillu jest przede wszystkim kwestia jakości składników.


Murakami to dobra wiadomość, znaczy, że sporo mięska...
liz
Posty:57
Rejestracja:27 sierpnia 2010, 10:17

03 marca 2011, 19:12

goskaaa,rozumiem cię ale mnie akurat pozostawia bez odpowiedzi,co do biomilla jako odpowiednik chodziło mi czy jest taka karma dobra jak biomill to znaczy też tak jak pisał Robert że ta firma bazuje na naturalnych składnikach nie odpadkach a jest ciut tańsza.
Awatar użytkownika
Robert A.
Posty:4455
Rejestracja:27 czerwca 2007, 11:31
Lokalizacja:Warszawa

03 marca 2011, 20:44

Liz nie mogłem wcześniej odpowiedzieć i nie potrzebnie się pieklisz :?: ,
Trudno zastąpić Biomila,ale mogę polecic bardzo dobry jakościowo Bento Kronen.Składniki też wysokiej jakości i mądrze zrobiona karma.Ja teraz karmię jednego chorowitka karmą Bento Kronen Maxi Lamb&Rice i baardzo sobie ją chwalę,od początku karmienia widać dobre przyswajanie.Super karma a co najważniejsze Bento nie popsuło swojej jakości i tak jak przed laty trzymają się dobrych składników.
leonek

03 marca 2011, 23:02

Robert A. pisze:Liz nie mogłem wcześniej odpowiedzieć i nie potrzebnie się pieklisz :?: ,
Trudno zastąpić Biomila,ale mogę polecic bardzo dobry jakościowo Bento Kronen.Składniki też wysokiej jakości i mądrze zrobiona karma.Ja teraz karmię jednego chorowitka karmą Bento Kronen Maxi Lamb&Rice i baardzo sobie ją chwalę,od początku karmienia widać dobre przyswajanie.Super karma a co najważniejsze Bento nie popsuło swojej jakości i tak jak przed laty trzymają się dobrych składników.
Robercie, cenie cie za wiedze jaka posiadasz o karmach. Ja tez swego czasu karmiłam moje psy Biomilem. Zamówiłam Biomill Adult Medium byłam szczesliwa że moge psy karmić tą karmą. Moja radość jednak szybko sie skonczyła gdy na opakowaniu odkryłam ze biomill konserwowany jest przy użyciu BHT i BHA Zdziwienie moje było tym większe gdyz do głowy by mi nie przyszło ze tej klasy karma moze być w ten sposób konserwowana :cry:
liz
Posty:57
Rejestracja:27 sierpnia 2010, 10:17

04 marca 2011, 07:11

Dzięki Robercie :wink:
ODPOWIEDZ
  • Informacje
  • Kto jest online

    Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 40 gości