Sprawdzone suche karmy dobrej jakości-poczytaj zanim odp

Dyskuje na temat prawidłowego żywienia psów.

Moderatorzy:Robert A., Jarek

Awatar użytkownika
Dardamell
Posty:1137
Rejestracja:20 września 2011, 19:04

14 lutego 2012, 10:15

.
Ostatnio zmieniony 27 stycznia 2013, 11:12 przez Dardamell, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Robert A.
Posty:4455
Rejestracja:27 czerwca 2007, 11:31
Lokalizacja:Warszawa

14 lutego 2012, 10:28

Możesz mi wierzyć tak samo na karmie 30/20 (białko/ tłuszcz)odchowasz zdrowego Dobermana jak jamnika,bez szkody dla ich zdrowia,wiem to z doświadczenia ,oczywiście taki system jest wskazany osobom mającym pojęcie o żywieniu.
skrzeli
Posty:161
Rejestracja:24 września 2010, 12:56

14 lutego 2012, 10:55

Ja uparcie powyższego rankingu jednak do kosza bym nie wyrzucała.
Poza skrajnym wrażliwcem mam też psa o żelaznym żołądku i dobrym zdrowiu i w tym wypadku uważam go za bardzo przydatny.
Moim priorytetem jest karma z dobrze zbilansowanym składem w rozsądnej cenie i wybór odpowiedniej ułatwia mi właśnie ten ranking.
Wiele znanych marek (co wielokrotnie było pisane) bazuje na renomie i ceny za to co proponują moim zdaniem są mocno przesadzone :evil:
To co napisałaś japanisze, że ranking powinien uwzględniać pewne podziały jest super pomysłem acz kompletnie niewykonalnym, bo zawsze będzie taki przypadek żywieniowy, którego nigdzie nie zaklasyfikujesz.
I wtedy nie pomogą żadne porady na forum, pomysły weterynarzy, którzy na żywieniu znają się wciąż niewiele, jesteś i tak zdana na rozwiązanie tego problemu sama żmudną metodą prób i błędów :roll:
skrzeli
Posty:161
Rejestracja:24 września 2010, 12:56

14 lutego 2012, 10:56

Jakiś błąd mi się wkradł i był dubel ;/
japanisze
Posty:326
Rejestracja:14 marca 2011, 22:35

14 lutego 2012, 12:27

Powiedziałabym, że nie tyle rasę trzeba uwzględnić co styl życia danego psa - wiadomo, że inne potrzeby ma pies pracujący a inne pies, który wychodzi na spacer tylko 3 razy po 15 minut, a resztę czasu spędzą śpiąc na kanapie :) Z yorka można zrobić super psa pracującego - toż to terier jest w końcu, szczurołap!

Ja mam dwie małe bulwy (powiedzielibyście, że kanapowce i leniwce), a te psy pomimo w pewien sposób ograniczającej je budowy anatomicznej mają naprawdę niezły potencjał, są bardzo energiczne i żywiołowe, a w wytrzymałości spokojnie dorównują znajomym owczarkom (4 letnią ONkę moich rodziców biją na głowę, bo ona ma słabiutką kondycję), bo są po prostu przyzwyczajone do ruchu i pracy :)

Ja jednak będę się trzymać tego, co Robert zawsze powtarza, a co jest kwintesencją wszelkiej wiedzy o żywieniu - najlepsza karma to taka, która pasuje Twojemu psu :)
Awatar użytkownika
Dardamell
Posty:1137
Rejestracja:20 września 2011, 19:04

14 lutego 2012, 12:32

.
Ostatnio zmieniony 27 stycznia 2013, 11:12 przez Dardamell, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Robert A.
Posty:4455
Rejestracja:27 czerwca 2007, 11:31
Lokalizacja:Warszawa

14 lutego 2012, 14:07

Dardamell pisze:Yorka przytoczyłam w aspekcie tempa wzrostu i rozwoju.
YORK- całkowicie zrozumiałem :)
Awatar użytkownika
Dardamell
Posty:1137
Rejestracja:20 września 2011, 19:04

14 lutego 2012, 14:29

.
Ostatnio zmieniony 27 stycznia 2013, 11:12 przez Dardamell, łącznie zmieniany 1 raz.
magdalenka87
Posty:194
Rejestracja:19 stycznia 2011, 13:14

14 lutego 2012, 14:34

Witajcie,


proszę pomóżcie mi doradzić, mam przygarniętego psiaka w wieku 4mc był ostastnie 3 tyg. w umojego weterynarza- z tamtad go wzielam - jadł royala starter wszystko było ok, teraz kupiłam royala mini junior i pies ma ciagle koopy blisko biegunki...a to już tydzień ale jeszce zostało to zrzucone na ostatnie odrobaczanie.... teraz minął tydzień i nadal mamy problem. Było badanie kału-robaków już nie ma. Wczoraj kupiłam Boscha Junior Lamm i Reis- tylko, że średnio ją je -dość duże chrupki a to małutki kudelek jest i jedna chrupka do pyszczka :D

Do tego pojawił się problem zjadania koop;/;/;/ kupiłam więc witaminki dla juniorków Dolfos Junior mini tabl. i widzę, że koopy nie znikają.


Ale co z karmą? Royal jest drogi i kiedy myślę, że pies może sie na nim źle czuć nie mam ochoty już go kupować- czy Bosch będzie dobrym wyborem? Je ja od wczoraj i widzę, że jest lepiej tylko zeby jej smakowała:(
skrzeli
Posty:161
Rejestracja:24 września 2010, 12:56

14 lutego 2012, 15:56

japanisze pisze: Ja jednak będę się trzymać tego, co Robert zawsze powtarza, a co jest kwintesencją wszelkiej wiedzy o żywieniu - najlepsza karma to taka, która pasuje Twojemu psu :)
Oj - dokładnie o to chodzi.
Aczkolwiek jak mam psa (lat 12) i wszystko wchodzi bez szkody (wzorowe wyniki badań) to mogę sobie pozwolić na przebieranie i wybieranie produktu, którego jakość odpowiada cenie :wink:
skrzeli
Posty:161
Rejestracja:24 września 2010, 12:56

14 lutego 2012, 16:07

magdalenka87 pisze: Ale co z karmą? Royal jest drogi i kiedy myślę, że pies może sie na nim źle czuć nie mam ochoty już go kupować- czy Bosch będzie dobrym wyborem? Je ja od wczoraj i widzę, że jest lepiej tylko zeby jej smakowała:(
Oprócz royala jest cała masa dostępnych karm. Dla niedużego pieska cenowo wychodzi to naprawdę niedrogo.
Zasadą jednak jest, aby karmę zmieniać stopniowo, czyli np. do startera royala powinnaś stopniowo dodawać coraz więcej juniora i wtedy obserwować jak maluch reaguje.
Drastyczna zmiana karmy może być przykra w skutkach zwłaszcza dla szczeniaka.
Jeśli chrupki w boschu masz za duże to faktycznie piesek może jeść niechętnie i raczej trzeba by nastawić się na coś o mniejszych gabarytach, np. taste of the wild ma małe chrupki.
Najważniejsze żeby ustąpiły dolegliwości, bo w przypadku takiego malucha nietrudno o odwodnienie.

Zjadanie odchodów może być spowodowane pewnymi brakami, ale także stresem spowodowanym zmianą miejsca, wiekiem psa (mój z tego wyrósł, choć odchodom zwierząt dzikich nigdy nie odpuści).
Możesz spróbować z takim preparatem.
http://www.krakvet.pl/mikita-rumen-tabs ... p-421.html
skrzeli
Posty:161
Rejestracja:24 września 2010, 12:56

14 lutego 2012, 16:08

Znowu dubel mi się zrobił :roll:
Awatar użytkownika
Robert A.
Posty:4455
Rejestracja:27 czerwca 2007, 11:31
Lokalizacja:Warszawa

14 lutego 2012, 17:53

magdalenka87 pisze:Witajcie,


proszę pomóżcie mi doradzić, mam przygarniętego psiaka w wieku 4mc był ostastnie 3 tyg. w umojego weterynarza- z tamtad go wzielam - jadł royala starter wszystko było ok, teraz kupiłam royala mini junior i pies ma ciagle koopy blisko biegunki...a to już tydzień ale jeszce zostało to zrzucone na ostatnie odrobaczanie.... teraz minął tydzień i nadal mamy problem. Było badanie kału-robaków już nie ma. Wczoraj kupiłam Boscha Junior Lamm i Reis- tylko, że średnio ją je -dość duże chrupki a to małutki kudelek jest i jedna chrupka do pyszczka :D

Do tego pojawił się problem zjadania koop;/;/;/ kupiłam więc witaminki dla juniorków Dolfos Junior mini tabl. i widzę, że koopy nie znikają.


Ale co z karmą? Royal jest drogi i kiedy myślę, że pies może sie na nim źle czuć nie mam ochoty już go kupować- czy Bosch będzie dobrym wyborem? Je ja od wczoraj i widzę, że jest lepiej tylko zeby jej smakowała:(
Ponad rok jesteś na forum,a władowałaś psa na minę,przecież My tu na forum chyba nigdy nikomu nie doradzalismy RC,a przynajmniej nie przypominam sobie.
No nic,z karm teoretycznie smakowitych(kazdy pies jest inny) i przyzwoitych jakościowo to min Fitmin.Zwykłego Boscha może nie do końca bym polecał,osobiście w podobnej cenie wybrałbym Nutrę Nuggets,lub właśnie Fitmina
Lidan
Posty:167
Rejestracja:17 grudnia 2006, 23:13
Lokalizacja:Kraków

16 lutego 2012, 20:59

Robert A. pisze:Ponad rok jesteś na forum,a władowałaś psa na minę,przecież My tu na forum chyba nigdy nikomu nie doradzalismy RC,a przynajmniej nie przypominam sobie.
No nic,z karm teoretycznie smakowitych(kazdy pies jest inny) i przyzwoitych jakościowo to min Fitmin.Zwykłego Boscha może nie do końca bym polecał,osobiście w podobnej cenie wybrałbym Nutrę Nuggets,lub właśnie Fitmina
Nie wiem jak wygląda wersja dla szczeniaków ale dla dorosłych psów małych ras Fitmin mini maitenanse ma małe granulki. Podejrzewam, że dla szczeniaków też będą małe.
Gość

19 lutego 2012, 09:32

Moj 13 miesięczny sznaucer miniaturka jadał do tej pory 2 posiłki w godzinach 7 i 13. Od kilkunastu dni sięga po pierwszy posiłek dopiero koło południa,a nawe po --13. Nie mam pojęcia na którą godzinę przełożyć ten drugi bym nie musiała wychodzić nocą na spacer.

Dlaczego zaczął jeść tylko raz dziennie,przecież wszędzie się czyta,że małe rasy powinny jadać dwukrotnie w ciagu dnia


( karmiony jest suchą karmą Blue Buffalo)
ODPOWIEDZ
  • Informacje
  • Kto jest online

    Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 4 gości